Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Gwałt na Teologii

Sławomir Zatwardnicki

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Instytut Wydawniczy PAX
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788321119984
  • Format: 12,3x19,5 cm
  • Stron: 176
Nasza cena:

21,00 zł

16,80 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Czy teolog przemawiający zza katedry, który nie wzbudza w słuchaczu teologicznej ekstazy, dokonuje gwałtu na teologii? pyta w swej najnowszej książce Sławomir Zatwardnicki. Nie wiem, czy Autor swe teksty pisał na kolanach czytać je bowiem można równie dobrze na fotelu czy leżaku ale widać, że sam został powalony na kolana oryginalnością i siłą chrześcijańskiego przesłania. Bóg wcielony i Pan zmartwychwstały, człowieczeństwo przebóstwione i miłość ukrzyżowana to tematy, o których czytać można ze zdumieniem i zaskoczeniem, bez żadnej nudy i stereotypu.
ks. dr hab. Robert Skrzypczak
Sławomir Zatwardnicki ma niezwykły dar przedstawiania w sposób prosty zagadnień, nad którymi inni trudzą się, by je jak najbardziej zagmatwać. Przybliża złożone kwestie teologiczne, łącząc doświadczenie mistrzów duchowości z wnikliwą obserwacją życia codziennego. Pokazuje, jak prawdy wiary, składające się na cały system sensów, przenikają nasze istnienie. Nie przynudza, ma poczucie humoru i dystans wobec samego siebie. A przy tym co najważniejsze zmusza do myślenia.
Grzegorz Górny
Zabawny jest ten wyrzut sumienia, który zmusza, by do Boskiego kapelusza, którego nieskończone gabaryty redukowało się ze trzy kwadranse, wrzucić na koniec grosik żywej czy spreparowanej pokory. Taka kropka nad i, czy raczej wypchana sowa na zakończenie, które byłoby dobrym punktem wyjścia. Bo to dopiero nad i tajemnicy trzeba by postawić ptaszka racjonalnego uporządkowania tego, co objawione. Teologia jako wiedza wiary w świecie postawionym na głowie poucza wiarę, zamiast dać się jej pouczać; chce posiąść Boga, zamiast dać się posiąść Jemu.
/fragment Gwałtu na Teologii/
Sławomir Zatwardnicki. Doktorant na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, publicysta, autor jedenastu książek. Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce oraz Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Odpowiedzialny za jedną z filii Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Żonaty, ma czwórkę dzieci, mieszkaniec Wałbrzycha.
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: broszurowa
Autor Sławomir Zatwardnicki
ISBN 9788321119984
Liczba stron 176
Format okładki 12,3x19,5 cm
Rok wydania 2017
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.