Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja
  • Zaloguj
  • HERETYCY I INKWIZYCJA W ŚREDNIOWIECZU

    Jörg Oberste

    Oceń jako pierwszy

    • Wydawca: WAM
    • Rok wydania: 2010
    • ISBN: 978-83-7505-506-1
    • Format: 136x210
    • Stron: 240
    • Rodzaj okładki: Miękka
    Nasza cena:
    39,00 zł
    • Kupując zyskasz 3.9 talentów [?]
    • Dostawa już od 8zł! Więcej
    • Czas wysyłki: 48h
    Opis
    Jacy ludzie i jakie grupy społeczne zdecydowały się na przyjęcie alternatywnych nauk wiary? Z jakich motywów to uczynili? Jak reprezentanci Kościoła hierarchicznego odebrali te poglądy i jakimi sankcjami je obłożyli?
    "Heretycy i inkwizycja w średniowieczu" to rzetelne studium historyczne, oparte na analizie materiałów źródłowych i najnowszych publikacji. Autor w mistrzowski sposób łączy narrację o herezjach z omówieniem prób ich zwalczania przez Kościół. Z dużym znawstwem przybliża najważniejsze ruchy religijne uznawane za heretyckie. Następnie prowadzi od antyheretyckich uchwał synodalnych i konstytucji soborowych, aż do powstania inkwizycji.
    Narracja Jörga Oberste utrzymuje się na poziomie opisu faktów. Poznanie motywów działań heretyków i Kościoła pozwoli czytelnikowi zrozumieć istotę problemu i dokonać samodzielnej oceny ówczesnych wydarzeń.

    Jörg Oberste (ur. 1967) - niemiecki mediewista, badacz średniowiecznych ruchów religijnych. Od 2004 roku jest profesorem historii średniowiecznej i nauk pomocniczych historii na uniwersytecie w Ratyzbonie.
    Informacje dodatkowe
    Rodzaj okładki Miękka
    Autor Jörg Oberste
    ISBN 978-83-7505-506-1
    Liczba stron 240
    Format okładki 136x210
    Rok wydania 2010
    Tagi produktów

    Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.