Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Historia Kościoła w datach i faktach

Oprac. wyd. polskiego: ks. dr Tomasz Gocel

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Jedność
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788379714346
  • Format: 165x230
  • Stron: 264
  • Rodzaj okładki: Twarda
Nasza cena:

29,00 zł

24,90 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Leksykon, który odnotowuje 3000 wydarzeń zestawionych w następujących działach: Historia świata; Działalność misyjna; Rozwój doktryny; Zakony, święci, duchowość; Kościół i społeczeństwo; Liturgia i życie chrześcijańskie; Chrześcijańska sztuka i muzyka.

W bardzo praktycznej i przejrzystej formie prezentuje najistotniejsze daty i fakty z historii Kościoła, ukazuje je na tle historii powszechnej, co pozwala dobrze zrozumieć rolę, jaką chrześcijaństwo odegrało w dziejach świata. Wydanie oryginalne zostało tu zaktualizowane i poszerzone o fakty z historii Kościoła w Polsce, a także z historii Polski i powszechnej (od 2008 do 2016). Publikacja szczególnie polecana jest tym wszystkim, którzy szukają rzetelnej informacji w możliwie prostej i czytelnej formie, ograniczonej edytorsko do tekstu (bez ilustracji), lekkiej i wygodnej do częstego używania, a przy tym w korzystnej cenie.

Proponowany leksykon spełnia te oczekiwania. Czytelnik znajdzie tu podstawową wiedzę obejmującą ponad dwa tysiące lat dziejów chrześcijaństwa – od późnej starożytności do czasów współczesnych, wszystkie ważniejsze wydarzenia z historii Kościoła w powiązaniu z historią świata. Pozwala łatwo prześledzić chronologię faktów związanych z kształtowaniem doktryny, działalnością misyjną, losami najważniejszych zakonów, biografiami świętych czy rozwojem sztuki chrześcijańskiej. Indeks osób ułatwi wyszukiwanie wydarzeń dotyczących konkretnych postaci.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Twarda
Autor Oprac. wyd. polskiego: ks. dr Tomasz Gocel
ISBN 9788379714346
Liczba stron 264
Format okładki 165x230
Rok wydania 2017
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.