Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Krzyż nigdy nie umiera. Siedem stacji krzyża kopalni Wujek. Refleksje duszpasterza

HENRYK BOLCZYK

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: EMMANUEL
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788365375599
  • Format: 160x240
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

30,00 zł

24,90 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    4 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Intencją autora tej książki jest wyrażenie podziwu i szacunku dla ludzi, którzy stanęli po stronie prawdy, I to jest bardzo czytelne. Nie da się jednak pominąć faktu, że ów podziw i szacunek zapisany na jej kartach spina jak wspólny mianownik tytuł: Krzyż nigdy nie umiera. Zamyślam się nad tymi słowami, mając w pamięci słowa św. Pawła: "szaleństwo krzyża". To, co jest tak bardzo szalone, by postawić na szalach wagi z jednej strony prawdę, a z drugiej życie, jest przecież jednocześnie przejawem największej rozumności. "Księdza obecność pomaga nam być bardziej rozumnymi" - powiedzieli górnicy księdzu Henrykowi, kiedy prosili go o trwanie przy nich. Nie mogę ukryć, że ten fragment lektury uważam za jeden z najbardziej poruszających. Czy mógłbym trafniej ująć sens swojej codziennej posługi, niż jako pomoc powierzonym mi ludziom, by ich wybory były jak najbardziej rozumne? Nie wydaje mi się. Ale gdzieś na granicy tej właśnie rozumności widzę wciąż szaleństwo krzyża, i powiem wprost: to właśnie o tym jest ta książka. Drogi księże Henryku..., niech Pan Ci wynagrodzi trud, jaki w nią włożyłeś.

bp Marek Szkudło

HENRYK BOLCZYK
Ksiądz archidiecezji katowickiej od 1962 r. Urodzony w Rudzie Śląskiej-Halembie w 1938 r. Ponad 15 lat Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie, dr teologii i kapelan Jego Świątobliwości.
Od maja 1980 r. do 1992 r. proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Katowicach. Wówczas wjej granicach znajdowała się kopalnia "Wujek". Jako proboszcz dwukrotnie prowadził rekolekcje dla górników i towarzyszył im w czasie strajku w stanie wojennym.
Lata emerytury spędza w Carlsbergu, w centralnym ośrodku oazowym, gdzie zmarł założyciel Ruchu Światło-Życie ks. Franciszek Blachnicki.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor HENRYK BOLCZYK
ISBN 9788365375599
Format okładki 160x240
Rok wydania 2016
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.