Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Etyka

14 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek rosnący
 1. Dehumanizacja człowieka i humanizacja zwierząt
  19,00 zł

  Dehumanizacja człowieka i humanizacja zwierząt

  Ks. Jan Śledzianowski

  W swej książce ks. prof. Jan Śledzianowski, moralista, teolog małżeństwa i rodziny, autor licznych publikacji oraz książek, prezentuje fakty, a także analizuje następstwa zachodzących w przestrzeni publicznej przemian, gdzie fobie wobec ludzi nieustannie konfrontowane są z ubóstwianiem okazywanym zwierzętom Dowiedz się więcej »
 2. USPRAWIEDLIWIONE KŁAMSTWO WE WSPÓŁCZESNEJ ETYCE STOSOWANEJ
  49,90 zł

  Produkt niedostępny

  USPRAWIEDLIWIONE KŁAMSTWO WE WSPÓŁCZESNEJ ETYCE STOSOWANEJ

  Jarosław Kucharski

  Kiedy można kłamać? Kiedy można kłamać w sposób usprawiedliwiony? Czy kłamstwo jest zawsze złe? Na takie pytania stara się odpowiedzieć prezentowana książka Dowiedz się więcej »
 3. ZARYS ETYKI FUNDAMENTALNEJ. Być dla drugiego
  49,00 zł

  ZARYS ETYKI FUNDAMENTALNEJ. Być dla drugiego

  Jakub Gorczyca SJ

  Książka, owoc wieloletnich wykładów Autora, podejmuje problematykę tradycyjnie rozpatrywaną w ramach etyki ogólnej. Jako punkt wyjścia namysłu nad moralnością proponuje Dowiedz się więcej »
 4. KRYTERIUM ETYCZNE W KONCEPCJI RACJI STANU
  29,00 zł

  KRYTERIUM ETYCZNE W KONCEPCJI RACJI STANU

  Redakcja Anna Krzynówek-Arndt

  Jest to zbiór ciekawych poznawczo i wartościowych teoretycznie pogłębionych analiz, które będą przydatne każdemu, kto dostrzega lub będzie chciał dostrzec wagę, doniosłość i aktualność pojęcia racji stanu. Pojęcia, które niestety nie jest dziś przedmiotem Dowiedz się więcej »
 5. ETYKA URZĘDNIKA
  29,90 zł

  ETYKA URZĘDNIKA

  Andrzej Zwoliński

  Kiedy przekraczamy progi urzędów widzimy formularze, druki, okienka i twarde miny ludzi siedzących za biurkami. Często wydaje się, że urzędowe spotkanie nie dotyczy człowieka, tylko numeru sprawy zapisanej czarną czcionką na śnieżnobiałej Dowiedz się więcej »
 6. MOŻLIWOŚĆ DOBRA. Etyka w XXI wieku
  69,00 zł

  MOŻLIWOŚĆ DOBRA. Etyka w XXI wieku

  Wilhelm Vossenkuhl

  Współczesna etyka na powrót pyta o to, jak dobrze żyć. Ten wzrost zainteresowania możliwością dobrego życia wymuszają istotne przemiany relacji międzyludzkich, jakie dokonują się na naszych oczach. Naukowy postęp, a także niespotykane dotąd problemy Dowiedz się więcej »
 7. Ludzkie niepokoje i ateizm. Studium etyczne
  19,00 zł

  Ludzkie niepokoje i ateizm. Studium etyczne

  ks. Alojzy Dróżdż

  Wszystkie problemy moralne dzisiejszego świata skupiają się wokół „jakiejś” wiary albo niewiary. Współczesność jeszcze raz potwierdza starą prawdę, że bez wiary człowiek nie może żyć. Istnieje tylko ważny życiowo problem „jakości” owej „wiary” Dowiedz się więcej »
 8. Nowy elementarz etyczny
  39,90 zł

  Nowy elementarz etyczny

  Jan Galarowicz

  W czasach chaosu moralnego Elementarz etyczny Jana Galarowicza – jednego z najbardziej twórczych myślicieli polskich, utalentowanego popularyzatora filozofii Dowiedz się więcej »
 9. Życie, etyka, inni. Scherza i eseje filozoficzno - etyczne
  35,00 zł

  Produkt niedostępny

  Życie, etyka, inni. Scherza i eseje filozoficzno - etyczne

  Jacek Filek

  Obszerny zbiór ważnych esejów znanego krakowskiego filozofa. Nicią przewodnią książki jest dopytywanie się o człowieka i o sposób jego bycia. Mimo pewnej Dowiedz się więcej »
 10. Zarys etyki szczegółowej - Tom 2
  45,00 zł

  Zarys etyki szczegółowej - Tom 2

  o. Tadeusz Ślipko SJ

  Książka ukazuje, jak ze złożonej rzeczywistości świadomościowych stanów moralnych wyłaniają się problemy etyczne, jak walczą ze sobą idee filozoficzne o ich rozwiązanie Dowiedz się więcej »
 11. Zarys etyki szczegółowej - Tom 1
  49,00 zł

  Zarys etyki szczegółowej - Tom 1

  o. Tadeusz Ślipko SJ

  Dzieło jednego z najwybitniejszych polskich etyków, stanowiący metodyczne, treściowo spójne i unikatowe opracowanie problematyki filozoficzno-etycznej Dowiedz się więcej »
 12. Etyka chrześcijańska.
  27,00 zł

  Produkt niedostępny

  Etyka chrześcijańska.

  Alban McCoy

  Moralność obchodzi wszystkich, każdy stawia pytania natury moralnej. Zarazem możliwość jasnego i logicznego, opartego na rozumowych argumentach dyskutowania o zasadach etycznych jest dziś powszechnie kwestionowana. Dowiedz się więcej »
 13. Stany terminalne a prawo pacjenta do prawdy

  19,00 zł

  13,30 zł

  Stany terminalne a prawo pacjenta do prawdy

  Aleksandra Pawlik

  W książce Autorka poszukuje stałych i jednoznacznie określonych normatywnych drogowskazów, które pomogłyby rozstrzygnąć dylemat prawa pacjenta do prawdy i jego dobra: Gdzie leży granica między prawdą a dobrem chorego? To pytanie wymaga przełożenia ogólnie sformułowanego terminu "prawdy" na bardziej precyzyjne jego określenie w postaci moralnej kategorii "pradwomówności" i jej praktycznych zastosowań. Tu jednak medycyna wykracza poza granice swoich naukowych kompetencji i skazana jest na interdyscyplinarną współpracę z etyką jako filozofią moralności. Dowiedz się więcej »
 14. Zarys etyki ogólnej
  49,00 zł

  Zarys etyki ogólnej

  Tadeusz Ślipko SJ

  Niniejsza publikacja, ukazująca się w serii Myśl Filozoficzna, to swoista summa etyki chrześcijańskiej , autorstwa jednego z najwybitniejszych etyków polskich Dowiedz się więcej »

14 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek rosnący