Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Filozofia

Produkty 26 do 50 z 54 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Ustaw kierunek rosnący
 1. FILOZOFIA A RZECZYWISTOŚĆ. Spór o poznawalność świata
  39,00 zł

  FILOZOFIA A RZECZYWISTOŚĆ. Spór o poznawalność świata

  Roman Rożdżeński

  Niniejsza książka podejmuje bardzo istotne filozoficzne zagadnienie dotyczące możliwości poznawania świata. W historii filozofii ujawnił się bowiem długotrwały spór o to, czy świat, a więc cała otaczająca człowieka rzeczywistość, może być poznany Dowiedz się więcej »
 2. Robinson

  29,00 zł

  23,20 zł

  Robinson

  Inspiracją dla powstania tej publikacji były listy, które autor pisał do swego przyjaciela księdza. Pachocki podejmuje w niej najtrudniejsze filozoficzne problemy i pytania, a podyktowane one są niespotykaną wrażliwością autora, lekturą filozoficzną Dowiedz się więcej »
 3. PRZEWODNIK PO FILOZOFII ŚREDNIOWIECZNEJ OD ŚW. AUGUSTYNA DO JOACHIMA Z FIORE
  49,00 zł

  PRZEWODNIK PO FILOZOFII ŚREDNIOWIECZNEJ OD ŚW. AUGUSTYNA DO JOACHIMA Z FIORE

  Redakcja Agnieszka Kijewska

  "Przewodnik po filozofii średniowiecznej: wczesne średniowiecze i wiek XII" jest pierwszą częścią cyklu poświęconego dziejom myśli średniowiecznej. Omawiany tutaj okres jest pewną całością, na różnych wcześniejszych etapach rozwoju badań Dowiedz się więcej »
 4. Alfabet Tischnera

  34,90 zł

  27,92 zł

  Alfabet Tischnera

  ks. Józef Tischner, Wojciech Bonowicz

  Alfabet Tischnera to kolejna zachęta do spotkania z wciąż żywą i inspirującą myślą księdza i filozofa. Miłość i cierpienie, sumienie i wolność, krzyż i nadzieja, góry i górale, komunizm i demokracja - to tylko niektóre z haseł, jakie się w nim znalazły Dowiedz się więcej »
 5. Filozofia religii
  29,00 zł

  Produkt niedostępny

  Filozofia religii

  red. ks. Stanisław Janeczek

  Filozofia religii Dowiedz się więcej »
 6. FENOMENOLOGIA HUSSERLA
  39,00 zł

  FENOMENOLOGIA HUSSERLA

  Dan Zahavi

  Książka Dana Zahaviego przedstawia rozwój filozofii Husserla - począwszy od jego wczesnych rozpraw na temat logiki i intencjonalności aż po późne zagadnienia intersubiektywności i świata życia (Lebenswelt). Autor, łącząc perspektywę systematyczną Dowiedz się więcej »
 7. Myśli - Blaise Pascal
  42,00 zł

  Produkt niedostępny

  Myśli - Blaise Pascal

  Blaise Pascal

  Myśli Pascala w układzie Jacquesa Chevaliera to jedno z najbardziej znanych dzieł literatury światowej. Francuski myśliciel, matematyk i filozof, pragnął w nim wykazać prawdziwość religii chrześcijańskiej, a wiec że istnieje Bóg i nieśmiertelność oraz Dowiedz się więcej »
 8. Filozofia reklamy
  29,90 zł

  Filozofia reklamy

  Magdalena Napierała

  Filozofia Reklamy pozwala spojrzeć na współczesną reklamę lekko krytycznie, można powiedzieć uczy myślenia reklamowego. Przedstawia nie tylko teoretyczne schematy, ale również pokazuje praktyczne wykorzystanie i zastosowanie środków przekazu Dowiedz się więcej »
 9. Powrót do wartości
  39,00 zł

  Powrót do wartości

  Jan Galarowicz

  Jesteśmy świadkami konfrontacji dwóch przeciwstawnych procesów: odchodzenia od wyższych wartości i – co jest tego konsekwencją – inwazji nowych form barbarzyństwa oraz – z drugiej Dowiedz się więcej »
 10. Spór o istnienie człowieka

  42,90 zł

  34,32 zł

  Spór o istnienie człowieka

  ks. Józef Tischner

  Osoba, ciało, dobro i zło, Bóg, łaska i wolność - to najważniejsze zagadnienia poruszone w Sporze o istnienie człowieka. Książka ta jest kontynuacją Tischnerowskiej Dowiedz się więcej »
 11. Matematyczność przyrody
  29,90 zł

  Produkt niedostępny

  Matematyczność przyrody

  Józef Życiński, Michał Heller

  Coraz częściej uważa się, że zagadnienie „matematyczności świata” jest jednym z najważniejszych problemów filozoficznych związanych z istnieniem nauk przyrodniczych Dowiedz się więcej »
 12. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

  19,90 zł

  15,92 zł

  Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

  Władysław Sałacki

  Wkraczam na drogę samodzielnego poszukiwania Boga. Tak ją nazwałem. Polega ona na stawianiu sobie pytań. A więc pytam Dowiedz się więcej »
 13. Pasja wiedzy. Między nauką a filozofią
  39,90 zł

  Produkt niedostępny

  Pasja wiedzy. Między nauką a filozofią

  Józef Życiński, Michał Heller

  Dwaj wybitni filozofowie, uznane autorytety w dziedzinie filozofii tworzą pewien elementarz filozoficzny, myślowy. Publikacja niezwykła. Dzięki niej można poznać Dowiedz się więcej »
 14. Filozofia nauki. Wprowadzenie
  29,00 zł

  Produkt niedostępny

  Filozofia nauki. Wprowadzenie

  Michał Heller

  Książka ta jest wprowadzeniem do filozofii nauki. Autor, międzynarodowy autorytet w dziedzinie filozofii, fizyki i kosmologii. Omawia nie tylko standardowe ujęcia filozofii Dowiedz się więcej »
 15. Kochać naprawdę

  39,90 zł

  27,93 zł

  Kochać naprawdę

  Jan Galarowicz

  Wreszcie doczekaliśmy w literaturze polskiej książki o miłości porównywalnej ze słynną publikacją Ericha Fromma O sztuce miłości - łączącej filozoficzną i psychologiczną głębię Dowiedz się więcej »
 16. Filozoficzne poznanie Boga

  19,90 zł

  15,92 zł

  Filozoficzne poznanie Boga

  Stanisław Ziemiański SJ

  Każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia poznaje Boga. To poznanie jest różne, jak różni są ludzie. Inaczej poznaje Go dziecko w wieku 10 lat a inaczej Dowiedz się więcej »
 17. Spacerem po filozofii
  39,90 zł

  Spacerem po filozofii

  Stanisław Ziemiański SJ

  Autor, wybitny filozof w niesamowity sposób zachęca nie tylko do studiowania filozofii - najszlachetniejszej z dziedzin wiedzy, ale stara się nauczyć myślenia Dowiedz się więcej »
 18. Anioł Północy

  39,90 zł

  27,93 zł

  Anioł Północy

  Grzegorz Górny

  "Jeśli obserwując wynaturzenia współczesnego świata i jego niezrozumiałą niechęć, czasem wręcz agresywną postawę wobec chrześcijaństwa, zadajesz sobie pytanie Dowiedz się więcej »
 19. Idee mają konsekwencje
  29,90 zł

  Produkt niedostępny

  Idee mają konsekwencje

  Richard M. Weaver

  "Idee mają konsekwencje" to najważniejsza książka amerykańskiej myśli konserwatywnej XX wieku Dowiedz się więcej »
 20. Kore
  44,00 zł

  Produkt niedostępny

  Kore

  Andrzej Szczeklik

  Kolejna, po Katharsis, książka wybitnego lekarza profesora Andrzeja Szczeklika. Jak zwykle pełna erudycyjnych nawiązań do literatury, filozofii, historii i malarstwa. Profesor pokazuje czytelnikowi największe osiągnięcia medycyny, te historyczne i zupełnie najnowsze... Dowiedz się więcej »
 21. Św. Tomasz z Akwinu 1001 pytań i odpowiedzi
  17,90 zł

  Produkt niedostępny

  Św. Tomasz z Akwinu 1001 pytań i odpowiedzi

  Książka Św. Tomasz z Akwinu. 101 pytań i odpowiedzi to wybór fragmentów, zaczerpniętych z pism Anielskiego Doktora, w których Akwinata udziela odpowiedzi na pytania z dziedziny filozofii i teologii, zdobiąc je stosownymi przykładami. Dowiedz się więcej »
 22. Rok 6. Fotokronika. Droga przez rok święty

  93,45 zł

  65,42 zł

  Produkt niedostępny

  Rok 6. Fotokronika. Droga przez rok święty

  Jan Paweł II, Arturo Mari

  Szósty tom z „Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II”. Album przedstawia wydarzenia kolejnego roku Pontyfikatu Jana Pawła II – od 16 października 1983 do 16 października 1984. Dowiedz się więcej »
 23. Filozofia światła Edyty Stein
  29,00 zł

  Produkt niedostępny

  Filozofia światła Edyty Stein

  Anna Grzegorczyk

  Tom zawiera 12 esejów poświęconych myśli i życzeniom Edith Stein -  uczennicy twórcy kierunku filozofii, Edmunda Husserla... Dowiedz się więcej »
 24. Życie ze śmiercią

  25,00 zł

  17,50 zł

  Życie ze śmiercią

  Helmut Thielicke

  Czym jest śmierć? Czy tylko biologicznym kresem życia? Czy może umieramy już od chwili narodzin, a życie to nic innego jak stopniowe przechodzenie na tamtą stronę istnienia?... Dowiedz się więcej »
 25. Antologia tekstów filozoficznych dla nauczycieli filozofii, maturzystów i olimpijczyków, część II – od Rousseau do Tischnera
  19,50 zł

  Antologia tekstów filozoficznych dla nauczycieli filozofii, maturzystów i olimpijczyków, część II – od Rousseau do Tischnera

  redakcja naukowa Michał Bardel

  Antologia... to zbiór fragmentów klasycznych dzieł filozofii europejskiej począwszy od tekstów Rousseau, a skończywszy na tekstach ks. Tischnera... Dowiedz się więcej »

Produkty 26 do 50 z 54 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Ustaw kierunek rosnący