Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Nowenna o umiejętność przebaczania i darowania krzywd

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Wydawnictwo Księgarnia św. Jacka
  • ISBN: 978-83-7030-805-6
  • Stron: 48
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
5,00 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 8zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    4 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Św. Piotr pytał Chrystusa: "ile razy mam przebaczyć, gdy mi ktoś zawinił przeciwko mnie, czy aż siedem razy?". W odpowiedzi usłyszał: "nie mówię ci siedem, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy". Liczba 77 w terminologii hebrajskiej oznacza czynność powtarzaną nieustannie i bez końca.

Przebaczenie nie jest łatwe, ale jest możliwe. A dojrzewa się do przebaczenia na modlitwie i w wyciszeniu. Chodzi o to, że przebaczenie nie jest gestem rozumu, lecz aktem serca. Rozum zawsze będzie podpowiadał, że krzywdy należy wyrównać, nawet wtedy, gdy samemu podepta się sprawiedliwość. To właśnie w tym duchu błogosławiony Jan Paweł II powiedział znamienne zdanie - "przebacz, a zaznasz pokoju".

Panie Jezu, jakże trudno jest miłować nieprzyjaciół. [...] Nie czuję w swoim sercu tej miłości. [...] rodzą się w nim zgoła inne uczucia, często wrogie i złe. [...] Nie potrafię wyzbyć się negatywnych uczuć wobec mojego nieprzyjaciela. Nie potrafię zamienić ich na jakiekolwiek ciepłe, dobre uczucia. A może nie o uczucia tu chodzi. [...] Może chodzi o to, abym - mimo tego, co czuję, a nawet wbrew temu - nie odpowiadał(-a) złem na zło, nie stosował(-a) zasady "oko za oko", nie szukał(-a) zemsty, nie życzył(-a) złego?

Pomóż mi, Jezu, kochać mojego krzywdziciela. Wesprzyj mnie w tej trudnej miłości i spraw, aby moje wysiłki zaowocowały odzyskaniem wewnętrznego spokoju, a jeśli taka Twoja wola - również jego (jej) przemianą.

Zanim Jezus wstąpił do nieba polecił uczniom, aby pozostali w Jerozolimie i "oczekiwali obietnicy Ojca" (Dz 1,4). Uczniowie wraz z Maryją przebywali w Wieczerniku i tam "trwali jednomyślnie na modlitwie" (Dz 1,14). Dziewięć dni później "obietnica Ojca" - Duch Święty, zstąpił na nich i umocnił do głoszenia Dobrej Nowiny. I to właśnie była pierwsza "nowenna" (z łac. novem = dziewięć), która już od czasów rzymskich była przez chrześcijan odprawiana w różnych szczególnych intencjach. Nowenna jako akt wiernego trwania przed Bogiem na codziennej modlitwie skupionej na jakiejś konkretnej sprawie czy trosce pomaga wyciszyć się i otworzyć na działanie Bożej łaski i na Jego natchnienia, aby móc w konkretnej sytuacji życiowej usłyszeć Jego głos w sobie, Jego odpowiedź, jakiej udziela On na zanoszone do Niego modlitwy.
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
ISBN 978-83-7030-805-6
Liczba stron 48
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.