Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Seksualność według Jana Pawła II

Ives Semen

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Święty Wojciech
  • ISBN: 8798375160994
  • Format: 145 x 225
  • Stron: 164
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
29,90 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Wydawnictwo Świętego Wojciecha oddaje do rąk polskiego Czytelnika książkę Ivesa Semena stanowiącą całościowe ujęcie teologii ciała w nauczaniu Jana Pawła II. Autor prezentuje kluczowe wątki papieskiej refleksji dotyczące kwestii ciała, seksualności oraz małżeństwa, podkreślając jej nowatorstwo. Opracowanie ukazuje bogactwo treści chrześcijańskiego objawienia ciała w sposób przejrzysty, zrozumiały i zarazem bardzo poruszający.

To cenny przewodnik dla młodych ludzi, dla par myślących o wspólnej przyszłości, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, a także dla małżonków, którzy w szczególny sposób są wezwani do przeżywania swojej kobiecości i męskości jako wspólnej drogi zbawienia.
Recenzja


Szczególnie polecamy!

Ostatnie nowości wydawnicze obfitują w tematykę związaną z płciowością człowieka i związanymi z nią zagadnieniami duchowymi i psychologicznymi. Jak zawsze nie brakuje pozycji dotyczących kobiet. Pewną jednak nowością jest pojawienie się publikacji skupiających się tylko i wyłącznie na mężczyźnie.


W pierwszej kolejności polecamy książkę Lew i baranek. O duchowości mężczyzny. Książka ta zadaje pytanie o wzorzec współczesnego mężczyzny. Jest też niejako przewodnikiem po drogach do świętości otwartych dla mężczyzn. Ukazała się także książka Szlachetny rycerz. Rozważania dla chłopców, która zawiera rozważania dla chłopców w wieku 9-16 lat pomagające im wyrabiać w sobie szlachetną postawę życiową. Obie pozycje świetnie nadają się na prezent, odpowiednio dla: syna, brata, ojca, przyjaciela, księdza, wychowanka.


Wśród książek poświęconych kobietom należy wymienić dwie pozycje. Pierwsza to Przywilej bycia kobietą, w której autorka stara się pokazać boskość kobiecości i pokazać ważkie miejsce kobiety w świecie, które należy się jej ze względów religijnych. Druga książka, to Marzenia kobiety. W tej pozycji kobiety znajdą odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące ich pragnień. Które z nich są najważniejsze i jak można je realizować. Obie pozycje można polecić zarówno kobietom sukcesu, które chcą umocnić się w swoim powołaniu, jak i kobietom zmagającym się z przeciwnościami losu.


Temat płciowości nie byłby jednak tak ważny, gdyby nie dotyczył najbardziej intymnych sfer w życiu ludzi. Ludziom, których powołaniem jest małżeństwo lub którzy już założyli sobie obrączki na palec polecamy następujące publikacje: Seksualność według Jana Pawła II – książkę, która pozwoli nabrać małżonkom odpowiedniego podejścia do spraw intymnych i odpowie na pytanie, jak współżycie seksualne uczynić przeżyciem religijnym; dla wybierających drogę małżeństwa, oraz na prezent dla nich świetnie nadaje się pozycja O miłości prawdziwej. Powołanym do małżeństwa. Pary znajdą w niej zarówno przykład drogi do świętości poprzez małżeństwo, jaki pozostawiła po sobie św. Beretta Molla oraz rozważania na tematy moralne i seksualne, o które najczęściej pytają księży narzeczeni i młode małżeństwa.


Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Ives Semen
ISBN 8798375160994
Liczba stron 164
Format okładki 145 x 225
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.