Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Dzieła wszystkie, tom 5 (oprawa twarda)

Mistrz Eckhart

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: W drodze
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788370339418
  • Format: 15x21 cm
  • Stron: 214
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

41,00 zł

32,80 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Wydawnictwo W drodze nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie, odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech), które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke, wyd. A. Zimmermann, L. Sturlese, t. 1-5).

 W oczekiwaniu na tłumaczenie IV tomu Kazań Mistrza Eckharta oddajemy do rąk czytelników, tom V Dzieł wszystkich, na które składają się Traktaty.  Tematyka Traktatów Eckharta w wielu wypadkach jest taka sama jak w Kazaniach. Odnosi się to zwłaszcza do takich centralnych zagadnień, jak dokonujące się w głębi duszy zjednoczenie człowieka z Bogiem oraz umożliwiające je „odosobnienie” (Abgeschiedenheit) człowieka albo inaczej: „wyrzeczenie”, uwalniające go od niewłaściwego stosunku do dóbr doczesnych i stwarzające w nim warunki do przebóstwiającego działania Bożego.

Mistrz Eckhart - (ok. 1260-1327/1328) niemiecki mistyk i teolog, dominikanin i znakomity kaznodzieja. Przedstawiciel mistyki nadreńskiej, obok bł. Henryka Suzo i Jana Taulera. Pozostawał w sporze z inkwizycją, postawiony przed jej trybunałem i oskarżony o herezje. Wywarł wpływ na Mikołaja z Kuzy i wielu współczesnych filozofów, m.in. Martina Heideggera i Michela Henry'ego.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Oprawa oprawa: twarda
Autor Mistrz Eckhart
ISBN 9788370339418
Liczba stron 214
Format okładki 15x21 cm
Rok wydania 2014
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.