Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Filozofia

Zgodnie z Dekretem Kongregacji Edukacji Katolickiej, zadaniem filozofii jest „integrujące spojrzenie i zaufanie do rozumu zdolnego służyć prawdzie”. To właśnie filozofia skłania ludzi do poszukiwania prawdy oraz rozwoju osobowego (szczególnie na płaszczyźnie moralnej i religijnej). To właśnie filozofia, wraz z teologią, otwiera nas na prawdę, dobro i piękno, poprzez krytyczne otwarcie na przekonania każdego człowieka i każdej kultury, a także poprzez podejmowanie dialogu.

Uprawianie filozofii niewątpliwie wpływa na relację z Bogiem - pozwala zagłębić się w sferę sacrum i próbować zrozumieć tę wielką i niezgłębioną dotąd tajemnicę Jego Osoby. Być może takie refleksje doprowadzą Cię nieraz do paradoksów, ale jak mówił Wilfid Stinissen, “Boga nigdy nie zamkniemy w stałym systemie , a paradoksy otwierają nas na rzeczywistość, która przekracza nasze pojmowanie”. W praktykowaniu filozofii pomagają niewątpliwie książki filozoficzne. Jak mówiła św. Teresa z Avili, dobra książka “jest równie konieczna dla duszy, jak pożywienie dla ciała”. I choć od książek odciąga nas dzisiaj tempo życia i ciągłe rozproszenia, warto zatrzymać się na chwilę, by trochę porozmyślać o życiu.

Najlepsze książki filozoficzne

Trudno sobie wyobrazić filozofię bez odpowiedniej literatury. To właśnie książki o tematyce filozoficznej sprawiają, że możemy poznać rozważania i odkrycia znanych myślicieli, do których należą m.in. Engels, Hegel, Marx, Husserl czy Schopenhauer. Tak samo, jak w innych dziedzinach, tak i tu możemy wyróżnić najważniejsze książki filozoficzne. Powszechnie zalicza się do nich “Państwo” Platona, “Rozprawę o metodzie” Kartezjusza, “Fenomenologię Ducha” Hegla czy “Myśli” Pascala. Zdecydowanie są to książki filozoficzne, które trzeba przeczytać!

Książki filozoficzne dla początkujących, czyli od czego warto zacząć

Jako, że filozofia - choć sobie tego nie uświadamiamy - towarzyszy nam niemal na każdym kroku, warto się nieco mocniej zapoznać z tą tematyką, zwłaszcza gdy filozoficzny laik często ma do czynienia z ekspertem w tej dziedzinie. W takim razie, jakie są polecane książki o filozofii dla początkujących? Warto zajrzeć na własne podwórko i zacząć od polskich myślicieli, których zafascynowała filozofia. Książki, które tutaj szczególnie polecamy, to m.in. “Podróże z filozofią w tle” Hellera, “Mini wykłady o maxi sprawach” Kołakowskiego czy “Historia filozofii po Góralsku” Tischnera. Dzięki nim bez trudu odnajdziesz się w filozoficznej rzeczywistości.

Co nam mogą dać książki o filozofii?

Ciekawe książki filozoficzne, nawet jeśli przypadkiem wpadną nam w ręce, mogą w nas zrodzić prawdziwą miłość do tej dziedziny. To właśnie one mogą sprawić, że jeszcze pełniej będziemy rozumieli otaczającą nas rzeczywistość i łatwiej dostrzeżemy Boga w rzeczach, które być może na pierwszy rzut oka nie mają z Nim nic wspólnego. Jaki jest więc wniosek? Nie zastanawiaj się dłużej i sięgnij po tego typu literaturę, bo niejeden bibliofil szczycił by się tym, że w swoich zbiorach ma dobre książki filozoficzne.

Produkty 1 do 25 z 54 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Ustaw kierunek rosnący
 1. Jeszcze tego nie wiesz? Słowa, które zmieniają życie.

  20,00 zł

  17,90 zł

  Jeszcze tego nie wiesz? Słowa, które zmieniają życie.

  Ks. Piotr Śliżewski

  „Jeszcze tego nie wiesz? Słowa, które zmieniają życie…” to książka pierwszego kontaktu. Dlaczego? Ponieważ ratuje życie! Możemy przejść cały ten „ziemski padół” i nie natrafić na nic, co nas zachęci do nawiązania bliżej relacji z Bogiem Dowiedz się więcej »
 2. Inny. Eseje o spotkaniu

  29,90 zł

  26,90 zł

  Inny. Eseje o spotkaniu

  ks. Józef Tischner

  Co to znaczy – spotkać i n n e g o? Czy inność jest tym, co oddziela mnie od drugiego, czy przeciwnie? Co jest potrzebne, żeby inny stał się bliskim? Na te i tym podobne pytania szukał odpowiedzi ks. Józef Tischner Dowiedz się więcej »
 3. Nieszczęsny dar wolności

  32,90 zł

  26,30 zł

  Nieszczęsny dar wolności

  Tematy wzajemnego stosunku Kościoła i państwa, poszanowania wartości chrześcijańskich czy dopuszczalności aborcji przez lata nie straciły na aktualności i wciąż są podejmowane w mediach i publicznej dyskusji Dowiedz się więcej »
 4. Wierzę, żeby rozumieć

  39,90 zł

  31,92 zł

  Wierzę, żeby rozumieć

  Michał Heller, Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek, Zbigniew Liana

  Zaczął edukację w radzieckim kołchozie, by po latach zająć się wyjaśnianiem natury Wszechświata. Studia i pierwsze lata życia kapłańskiego upłynęły mu pod znakiem trudnych gier z władzami komunistycznymi Dowiedz się więcej »
 5. Między piekłem a niebem. Dialog w zaświatach. C.S. Lewis, J.F. Kennedy & A. Huxley
  24,90 zł

  Między piekłem a niebem. Dialog w zaświatach. C.S. Lewis, J.F. Kennedy & A. Huxley

  Peter Kreeft

  Tego samego dnia – 22 listopada 1963 r. – zmarli trzej wybitni ludzie: prezydent USA John F. Kennedy oraz C.S. Lewis – autor Narnii i Aldous Huxley – autor Nowego wspaniałego świata Dowiedz się więcej »
 6. Budowa osoby ludzkiej. Wykład z antropologii filozoficznej

  39,90 zł

  31,92 zł

  Budowa osoby ludzkiej. Wykład z antropologii filozoficznej

  Św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein)

  Człowiek jest wolną istotą, którą zarazem określa duchowe uzdolnienie do odpowiedzialności za własne życie. Oto docelowy punkt, do którego zmierza Edyta Stein w swym wykładzie na temat budowy osoby ludzkiej, prowadzonym w Münster w semestrze zimowym 1932/1933 Dowiedz się więcej »
 7. Siedem kamyków wiary
  27,00 zł

  Siedem kamyków wiary

  ks. Stefan Radziszewski

  Stajesz się tym, co czytasz… A czytać można wszystko: poezję i prozę, dramat i esej, dzieła klasyczne i dziełka brukowe. Pamiętniki, ogłoszenia i anonse. Romans wampiryczny i kryminał polityczny… Literacki zawrót głowy! Wydaje się, iż cały ten literacki galimatias posiada jeden jedyny cel: oddalić człowieka od Księgi, która daje życie Dowiedz się więcej »
 8. OBRONA ROZUMU
  39,90 zł

  OBRONA ROZUMU

  Gilbert Keith Chesterton

  „Z góry i bez trudu można zgadnąć, jakie będą błędy ciemnych mas. Czego nikt nie zdołałby przewidzieć, czego nie wyśnilibyśmy w sennym koszmarze, czego nie spłodziłaby najbardziej chora wyobraźnia — to błędy ludzi świetnie wykształconych.” Dowiedz się więcej »
 9. Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek
  34,90 zł

  Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek

  ks. Józef Tischner

  Dziennik Tischnera jest zjawiskiem wyjątkowym. Rzadko mamy okazję poznać wybitnego myśliciela w momencie rodzenia się jego zainteresowań i fascynacji. W chwili, gdy dopiero kształtuje się jego powołanie Dowiedz się więcej »
 10. WOKÓŁ FILOZOFII SPOTKANIA
  34,90 zł

  WOKÓŁ FILOZOFII SPOTKANIA

  Adam Węgrzecki

  Od spotkań, zwłaszcza autentycznych, realnych i pełnych, w ogromnej mierze zależy jakość życia. Jeśli ich brakuje, staje się ono znacznie zubożone i jednostronne Dowiedz się więcej »
 11. NEOPOGAŃSTWO
  29,00 zł

  NEOPOGAŃSTWO

  Maciej Strutyński

  Celem tej książki jest ukazanie problematyki powrotu do wierzeń przedchrześcijańskich we współczesnym świecie Dowiedz się więcej »
 12. Iskra. Bóg i nauka współczującego wszechświata

  24,90 zł

  19,92 zł

  Produkt niedostępny

  Iskra. Bóg i nauka współczującego wszechświata

  Alvin Conway

  Dziś w epoce niezwykłych wyzwań nadszedł chyba czas, byśmy raz jeszcze głębiej przyjrzeli się równaniu życia. Dlaczego nasz świat nękają chaos i konflikty? Dowiedz się więcej »
 13. Dzieła wszystkie, tom 3 (oprawa twarda)

  41,00 zł

  32,80 zł

  Produkt niedostępny

  Dzieła wszystkie, tom 3 (oprawa twarda)

  Wiesław Szymona OP

  Trzeci tom kazań jednego z największych i najbardziej kontrowersyjnych mistyków średniowiecza Dowiedz się więcej »
 14. JÓZEF TISCHNER I FILOZOFICZNE KONCEPCJE ZŁA. Czy zło jest w nas, czy między nami?
  29,90 zł

  JÓZEF TISCHNER I FILOZOFICZNE KONCEPCJE ZŁA. Czy zło jest w nas, czy między nami?

  Izabela Marszałek

  Jest tajemnica, która szczególnie natrętnie powraca do nas w czas rozterek: tajemnica zła. Kręcimy się wokół niej jak przestraszone ptaki…. Dowiedz się więcej »
 15. Nagie forum

  35,00 zł

  28,00 zł

  Produkt niedostępny

  Nagie forum

  Jarosław Głodek OP

  Pasjonująca rozprawa! Idee wybitnego chrześcijańskiego myśliciela i doświadczenie amerykańskiej demokracji są dla autora okazją do poruszenia podstawowych Dowiedz się więcej »
 16. STWORZENIE CZY EWOLUCJA? DYLEMAT KATOLIKA
  29,90 zł

  Produkt niedostępny

  STWORZENIE CZY EWOLUCJA? DYLEMAT KATOLIKA

  Michał Chaberek OP, Tomasz Rowiński

  BÓG, CZY DARWIN? Wybór nie ogranicza się wyłącznie do jednej z tych dwóch możliwości Dowiedz się więcej »
 17. TAJEMNICA OBECNOŚCI
  49,00 zł

  Produkt niedostępny

  TAJEMNICA OBECNOŚCI

  Andrzej Gielarowski

  Gabriel Marcel (1889-1973) należy do najbardziej interesujących i wyjątkowo twórczych francuskich myślicieli XX wieku Dowiedz się więcej »
 18. JÓZEF TISCHNER - MYŚLENIE WEDŁUG MIŁOŚCI
  34,90 zł

  JÓZEF TISCHNER - MYŚLENIE WEDŁUG MIŁOŚCI

  Tomasz Ponikło

  Cierpienie zawsze niszczy. Tym, co dźwiga, podnosi i wznosi ku górze, jest miłość... Dowiedz się więcej »
 19. UNIWERSALNE PRAWA ŻYCIA
  44,00 zł

  Produkt niedostępny

  UNIWERSALNE PRAWA ŻYCIA

  Sir John Templeton

  Człowiek, ponosi odpowiedzialność za to, jakim koncepcjom pozwala przeniknąć do swojego umysłu. Ponosi więc odpowiedzialność za kształtowanie swojego życia. Sir John Templeton, słynny inwestor z Wall Street i filantrop Dowiedz się więcej »
 20. Co jest złe w świecie
  29,90 zł

  Co jest złe w świecie

  Gilbert Keith Chesterton

  Zatytułowałem tę książkę Co jest złe w świecie, na co można jasno i łatwo odpowiedzieć. Złe jest to, że nie pytamy, co jest dobre Dowiedz się więcej »
 21. Zbawienie przez technikę? Religia Teilharda de Chardin
  29,90 zł

  Zbawienie przez technikę? Religia Teilharda de Chardin

  Marcin Karas

  W publicystyce filozoficznej czytamy często, że władze zakonne i kościelne potraktowały Teilharda niesprawiedliwie, uniemożliwiając mu publikację esejów religijnych Dowiedz się więcej »
 22. Życie wieczne. Przyczynek do eschatologii filozoficznej
  35,00 zł

  Życie wieczne. Przyczynek do eschatologii filozoficznej

  Ireneusz Ziemiński

  Dobra teologia naturalna jest niezbędna w każdej poważnej refleksji nad wiarą. Chroni ją przed dowolnością, zabobonem i werbalizmem Dowiedz się więcej »
 23. Filozofia dla życia
  29,95 zł

  Produkt niedostępny

  Filozofia dla życia

  Andrzej Półtawski, Krzysztof Ziemiec, Marek Maciejczak

  Niezwykła i jak dotąd jedyna rozmowa z profesorem Andrzejem Półtawskim, wybitnym filozofem, bliskim współpracownikiem Romana Ingardena, a prywatnie mężem doktor Wandy Półtawskiej i przyjacielem Jana Pawła II Dowiedz się więcej »
 24. CZY WOLNA WOLA JEST WOLNA?
  39,60 zł

  CZY WOLNA WOLA JEST WOLNA?

  Józef Bremer

  Książka Józefa Bremera poświęcona jest jednemu z podstawowych zagadnień filozofii - problemowi wolnej woli i determinacji. Autor omawia trzy główne stanowiska zajmowane w tej sprawie: libertarianizm, kompatybilizm i silny determinizm, opowiadając Dowiedz się więcej »
 25. Granice racjonalności
  39,90 zł

  Granice racjonalności

  Abp Józef Życiński

  Z okresu, gdy w Europie panował racjonalizm oświeceniowy, ocalały znamienne świadectwa ówczesnego podejścia do świata przyrody. W pamiętnikach osiemnastowiecznych arystokratów podróżujących przez Alpy do Włoch znajdujemy zapiski o tym, iż przy Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 54 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Ustaw kierunek rosnący