Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Eseje i felietony

24 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek rosnący
 1. Wolność jest trudniejsza, niż myśleliśmy

  32,90 zł

  26,32 zł

  Wolność jest trudniejsza, niż myśleliśmy

  praca zbiorowa

  Celebruj wolność, dbaj o niepodległość. Polityka, gospodarka, kultura, sztuka, społeczeństwo, sumienie – wszystkie te obszary, gdy zostaną obdarowane wolnością, jednocześnie stają się przestrzenią odpowiedzialności... Dowiedz się więcej »
 2. Czarny Humor (książka). Czyli o kościele na wesoło
  34,00 zł

  Czarny Humor (książka). Czyli o kościele na wesoło

  Bogdan Kowalski, Pawlukiewicz Piotr

  Czarny humor to zbiór anegdot, żartów i zabawnych historii z życia księży, parafii, z wizyt duszpasterskich, ślubów, pogrzebów i wszelkich kościelno-parafialnych okoliczności, w których nie trudno o komiczne wpadki Dowiedz się więcej »
 3. Instrukcja obsługi solniczki

  29,90 zł

  25,90 zł

  Instrukcja obsługi solniczki

  Szymon Hołownia

  Odkryj to, co ma sens. Hołownia nie należy do tych, co "patrzą na prawo, patrzą na lewo. A patrząc - widzą wszystko oddzielnie, że dom..., że Stasiek..., że koń..., że drzewo...". Hołownia pisze o bezdomnych, o dobrej zmianie, o ministrze Waszczykowskim, o papieżu Franciszku, księdzu Międlarze i biednych jak mysz kościelna księżach, o uchodźcach, misjonarzach, Helenie Kmieć, o tym, co ("oddzielnie") codziennie widzimy Dowiedz się więcej »
 4. Frunze w meczecie

  22,00 zł

  18,70 zł

  Frunze w meczecie

  Cezary Kościelniak

  Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków Dowiedz się więcej »
 5. UŚMIECH ZNAD KOLORATKI ZASŁYSZANE W ZAKRYSTII 2

  14,90 zł

  9,90 zł

  UŚMIECH ZNAD KOLORATKI ZASŁYSZANE W ZAKRYSTII 2

  Janusz Michałowski

  Po pierwszym tomie kościelnego humoru Zasłyszane w zakrystii okazało się, że nasi przewielebni to ludzie nie tylko pełni uśmiechu i pogody, lecz także dystansu do siebie Dowiedz się więcej »
 6. Spowiedź rewolucjonisty

  37,90 zł

  30,30 zł

  Spowiedź rewolucjonisty

  ks. Józef Tischner

  Prawdziwą pasją ks. Józefa Tischnera była wolność – namysł nad jej istotą i obserwowanie, co dzieje się z nią w ludzkim doświadczeniu. W Spowiedzi rewolucjonisty Autor walczy z zagrażającymi wolności duchami sceptycyzmu i rezygnacji

  Dowiedz się więcej »
 7. Droga do Poznania i inne zapiski

  39,90 zł

  29,92 zł

  Droga do Poznania i inne zapiski

  Andrzej Horubała

  Zbiór szkiców krytycznych Andrzeja Horubały, składających się na niezwykle gorący zapis minionych sezonów III Rzeczypospolitej Dowiedz się więcej »
 8. FELIETONY DIABELSKIE
  29,90 zł

  FELIETONY DIABELSKIE

  Marek Zając

  Ironiczne, inteligentne, dające do myślenia. Bóg nazywany "Nieprzyjacielem", Jezus zwykłym "Cieślą", a papież "oberklechą"? Dowiedz się więcej »
 9. UWIERZ MU NA SŁOWO. Felietony biblijne
  34,90 zł

  UWIERZ MU NA SŁOWO. Felietony biblijne

  Wacław Oszajca SJ

  Dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? - usłyszeli apostołowie, kiedy z zadartymi głowami patrzyli na firmament po wniebowstąpieniu Jezusa. Byli przekonani, że to właśnie tam należy Go szukać. Dowiedz się więcej »
 10. Koszula przed kolana
  25,00 zł

  Koszula przed kolana

  Barbara Gruszka-Zych

  Najnowszy tomik Barbary Gruszki-Zych składa się z dwóch części. W pierwszej „Z twarzą białą jak Petersburg zimą” zapisani zostali ludzie Dowiedz się więcej »
 11. Tajemnica Marii Magdaleny

  32,00 zł

  25,60 zł

  Produkt niedostępny

  Tajemnica Marii Magdaleny

  Paweł Lisicki

  Od grzechu do świętości -Tajemnica Marii Magdaleny. Autor książki Kto zabił Jezusa ukazuje w najnowszej publikacji tych, którzy pod sztandarami feminizmu i źle pojmowanej nowoczesności Dowiedz się więcej »
 12. ANIOŁOWIE NAS NIE OPUSZCZAJĄ
  19,90 zł

  ANIOŁOWIE NAS NIE OPUSZCZAJĄ

  Takie morze darów ma człowiek, a jednocześnie wystarczy jedna kropelka czegoś, czego nie ma, by nie zauważać tego bezkresnego morza... Dowiedz się więcej »
 13. Nieśmiertelność. Prometejski sen medycyny
  39,90 zł

  Produkt niedostępny

  Nieśmiertelność. Prometejski sen medycyny

  Andrzej Szczeklik

  Najnowszą książkę Andrzeja Szczeklika czyta się, jak i poprzednie, z zachwytem i podziwem dla erudycji i stylu Profesora, ale też ze ściśniętym sercem - oto czytamy dzieło wydane pośmiertnie, niezwykłym zbiegiem okoliczności zatytułowane przez Autora Dowiedz się więcej »
 14. Ja, Klara

  19,90 zł

  15,92 zł

  Produkt niedostępny

  Ja, Klara

  s. Elżbieta Sander OSC

  "(...) tomik ten pisałam przede wszystkim dla siebie. W trakcie układania zdania po zdaniu przeżyłam wspaniałą przygodę spotkania ze świętą, którą - jak złudnie myślałam wcześniej - zn... Dowiedz się więcej »
 15. Uśmiech Pana Boga
  32,90 zł

  Produkt niedostępny

  Uśmiech Pana Boga

  Benjamin Boisson

  Ktoś zauważył, że uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła. W tym obrazowym eseju, gdzie żart przeplata się z dostojną powagą, a językowe gry towarzyszą Dowiedz się więcej »
 16. Chrześcijaństwo po prostu

  25,00 zł

  21,90 zł

  Chrześcijaństwo po prostu

  C. S. Lewis

  Podczas ostatniej wojny światowej BBC przeprowadziło z C.S. Lewisem cykl rozmów o wierze chrześcijańskiej. W rezultacie powstała z tego książka dla tych, którzy chcą wierzyć Dowiedz się więcej »
 17. Wojna światów w popkulturze
  31,50 zł

  Wojna światów w popkulturze

  Łukasz Adamski

  Katolicyzm i popkultura. Połączenie raczej zaskakujące, bo przywykliśmy do specjalizacji: teologowie piszą o religii, a pisma popularne i telewizja promują popkulturę. Znalazł się jednak Dowiedz się więcej »
 18. Zwierzenia skruszonego diabła. Czyli o różnych sposobach kuszenia

  26,90 zł

  21,52 zł

  Produkt niedostępny

  Zwierzenia skruszonego diabła. Czyli o różnych sposobach kuszenia

  Satan Asso

  Dawno temu C.S. Lewis, autor Listów starego diabła do młodego, zauważył, że „ludzie wierzą w Diabła albo zbyt gorliwie, albo zbyt słabo…”. Tę opinię, z niemałą radością, podzielać się zdaje Dowiedz się więcej »
 19. Diabelski toast
  22,00 zł

  Produkt niedostępny

  Diabelski toast

  C.S. Lewis

  "Wasza dostojność! Wasze Niełaski! I wy, moje ciernie! Szanowne Diabły! Wznoszę toast na cześć kosmatej Gęby i waszej szacownej uczelni" Dowiedz się więcej »
 20. Wardęga. Opowieści z pobocza drogi
  39,90 zł

  Produkt niedostępny

  Wardęga. Opowieści z pobocza drogi

  Lechosław Herz

  Eseje i minireportaże z wypraw do mało znanych, często zapomnianych miejsc na nizinie mazowieckiej i w górach, związanych z polską historią, kulturą i tradycją Dowiedz się więcej »
 21. Doskonałość i nędza
  40,90 zł

  Doskonałość i nędza

  Paweł Lisicki

  Zbiór esejów autorstwa red. naczelnego „Rzeczpospolitej” został uznany przez o. Jacka Salija za jedną z najważniejszych książek teologicznych, jakie ukazały się w Polsce po 1989 r. Dowiedz się więcej »
 22. Demon południa
  32,00 zł

  Produkt niedostępny

  Demon południa

  Grzegorz Górny

  Zbiór błyskotliwych esejów długoletniego redaktora naczelnego "Frondy". Autor powtarza za Janem Pawłem II, że dziś toczy się bój o duszę tego świata i analizuje różne fronty tej walki, które przebiegają przez nie przez okopy i zasieki, lecz przez redakcje, sale sądowe, wytwórnie filmowe czy uniwersytety. Dowiedz się więcej »
 23. Pełne zanurzenie
  19,90 zł

  Pełne zanurzenie

  Marcin Jakimowicz

  Ta książka jest warta milion dolarów – stwierdził ktoś po przeczytaniu jednej z poprzednich pozycji Marcina Jakimowicza. Obecnie ukazał się kolejny, piąty już tomik, tym razem pod tytułem: „Pełne zanurzenie”. Dowiedz się więcej »
 24. Tramwaj, kefir i bułka
  19,90 zł

  Tramwaj, kefir i bułka

  Marcin Jakimowicz

  \"Tramwaj, kefir i bułka\" to najnowsza książka Marcina Jakimowicza, która ukazała się właśnie w ramach biblioteczki magazynu muzycznego RUaH. Książka zawiera felietony i rozważania... Dowiedz się więcej »

24 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek rosnący