Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

MATKA BOGA

Stanisław Biel SJ

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: WAM
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788375058482
  • Format: 124x194
  • Stron: 184
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
18,50 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Bóg dał nam Maryję, byśmy idąc po śladach Jej pielgrzymki wiary dotarli do nieba.

Matka Boga to zbiór tekstów, które w przystępny sposób ukazują życie kobiety wybranej przez Boga na Rodzicielkę Jego Syna. Dzięki nim przypatrujemy się biblijnym scenom, które odmalowują radości, troski, ból i ostateczną chwałę Dziewicy, by odnaleźć wzmocnienie i światło na naszej drodze wiary.

Ciekawostką jest, że medytacje poświęcone Matce Chrystusa poprzedzone są refleksjami nad sylwetkami pięciu kobiet z genealogii Jezusa, które uważa się za typy Maryi. Dodatkowo każda medytacja zawiera pytania pomocne w osobistej refleksji i modlitwie.

 

RECENZJA:


“Matka Boga. Medytacje biblijne” to kolejny (po “W miejscach świętych. Medytacje biblijne”) wydany przez wydawnictwo WAM zbiór rozważań o. Stanisława Biela SJ. Oprócz Maryi na stronach książki napotkamy inne znane niewiasty biblijne: Tamar, Rachab, Rut czy Batszebę.

 Medytacje są zbudowane według stałego schematu. Składa się nań fragment z Pisma świętego, rozważanie oraz zbiór pytań do refleksji i modlitwy. Autor daje nam do ręki narzędzie pomocne w rozwoju naszej indywidualnej modlitwy. Jeśli nawet nie skorzystamy z tych medytacji jako podstawy do odprawiania modlitwy myślnej, to i tak mogą stanowić wzbogacający i ożywiający impuls wzbogacający nasze rozumienie roli Maryi i innych kobiet w dziele zbawienia.

 Mnie najbardziej spodobały się medytacje o niewiastach ze Starego Testamentu oraz ta zatytułowana “Alienacja”, poświęcona ewangelicznemu fragmentowi, którym Chrystus podkreśla, że Jego bratem, siostra i matką są ci, którzy pełnią wolę Bożą. Te rozważania są zaskakujące i sprawiają, że z pewna świeżością, podchodzimy do znanych nam treści zawartych w Słowie Bożym.  (s. Bruna od Maryi)

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Stanisław Biel SJ
ISBN 9788375058482
Liczba stron 184
Format okładki 124x194
Rok wydania 2012
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.