Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Książki

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się “po coś”. To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem “katolików” określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. “Decyduj i walcz”, “Uzdrowienie finansów” czy “Dzikie serce”. Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje “Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz modlitwa “Jezu, Ty się tym zajmij”. Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego “liderem” jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Produkty 1 do 25 z 8259 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący
 1. Rozważania różańcowe z księdzem Dolindo

  9,90 zł

  7,92 zł

  Rozważania różańcowe z księdzem Dolindo

  Michał Wilk (oprac.)

  Rozważania modlitwy różańcowej oparte na doświadczeniach i przemyśleniach wyjątkowego kapłana i mistyka.
  Ksiądz Dolindo Ruotolo urodził się w wigilię uroczystości Matki Bożej Różańcowej, nieprzypadkowo więc różaniec stał się najbliższą jego sercu modlitwą. Dowiedz się więcej »
 2. Teczka 3-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  19,99 zł

  15,99 zł

  Teczka 3-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  Elżbieta Lekan, Joanna Myjak

  Każde dziecko chce się uczyć. Potrzebuje jedynie różnorodnych zadań i pochwały. Dowiedz się więcej »
 3. Pierwsze słowa po angielsku

  14,99 zł

  11,99 zł

  Pierwsze słowa po angielsku

  Alain Gree

  Ta książka w zabawny i interaktywny sposób pomoże dziecku nauczyć się podstawowych słówek w języku angielskim bez względu na to, czy uczy się języka w domu, w szkole lub na wakacjach.
  Słówka są pogrupowane w tematy przyjazne dzieciom, takie jak kolory, liczby, zwierzęta, jedzenie, podróże i zakupy. Dowiedz się więcej »
 4. Teczka 4-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  19,99 zł

  15,99 zł

  Teczka 4-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  Elżbieta Lekan, Joanna Myjak

  Każde dziecko chce się uczyć. Potrzebuje jedynie różnorodnych zadań i pochwały. Dowiedz się więcej »
 5. Atlas Niesamowita podróż dookoła świata

  19,99 zł

  15,99 zł

  Atlas Niesamowita podróż dookoła świata

  Anita Ganeri

  Przed tobą wielka przygoda!
  Odwiedź niezwykłe miasta, przemierz bezkresne oceany, dowiedz się, co kryje serce dżungli, i zdobądź najwyższe szczyty gór.
  Dzięki wyjątkowym mapom poznasz słynne zabytki, niesamowite zwierzęta i cuda natury z całego świata. Dowiedz się więcej »
 6. Teczka 5-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  19,99 zł

  15,99 zł

  Teczka 5-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  Elżbieta Lekan, Joanna Myjak

  Każde dziecko chce się uczyć. Potrzebuje jedynie różnorodnych zadań i pochwały. Dowiedz się więcej »
 7. Tajemnice różańcowe

  9,90 zł

  7,92 zł

  Tajemnice różańcowe

  praca zbiorowa

  20 rozważań różańcowych, każde na osobnej karcie, połączone w jedną całość. Krótkie wprowadzenie zawierające informacje, jak odmawiać Różaniec i starannie dobrane ilustracje to dodatkowe zalety książeczki. Dowiedz się więcej »
 8. Niesamowita podróż do świata nauki

  19,99 zł

  15,99 zł

  Niesamowita podróż do świata nauki

  Anna Clayborne

  Zastanawiało cię kiedyś, dlaczego w napojach gazowanych są bąbelki, na niebie pojawia się tęcza, a rakiety latają w kosmos? Wystarczy postawić pytanie, by rozpoczęła się fascynująca podróż do świata nauki!
  Przed tobą niezwykła wyprawa!
  Dowiedz się więcej »
 9. Zeszyt ćwiczeń przedszkolaka. Czterolatki

  14,99 zł

  11,99 zł

  Zeszyt ćwiczeń przedszkolaka. Czterolatki

  praca zbiorowa

  . Dowiedz się więcej »
 10. Świat w obrazkach. Czy to wiesz?

  19,99 zł

  15,99 zł

  Świat w obrazkach. Czy to wiesz?

  Emilie Beaumont, Emmanuelle Lepetit

  Dlaczego niektóre zwierzęta śpią na stojąco? Skąd się wzięło złoto na Ziemi? Jak w przyszłości będzie wyglądało życie na Marsie?
  W tej bogato ilustrowanej książce znaleźć można odpowiedzi na wiele pytań, które zadają ciekawe świata dzieci.
  W serii Świat w obrazkach ukazały się m. Dowiedz się więcej »
 11. Świat w obrazkach. Gospodarstwo

  19,99 zł

  15,99 zł

  Świat w obrazkach. Gospodarstwo

  Emilie Beaumont, Marie-Renee Guilloret

  Dzięki barwnym ilustracjom i przystępnym opisom dzieci dowiedzą się, jak wygląda życie w gospodarstwie. Poznają różne maszyny oraz uprawiane rośliny i zwierzęta hodowlane. Dowiedz się więcej »
 12. Ważne rozmowy

  23,90 zł

  19,12 zł

  Ważne rozmowy

  Bogumiła Wróblewska

  Kochane Dzieci, wsłuchajcie się w rozmowy prowadzone przez zwierzęta i dowiedzcie się, jak one radzą sobie z samotnością,
  strachem i nawiązywaniem przyjaźni. Nauczcie się od nich dostrzegania piękna w drugim człowieku i w
  każdej najbardziej zwyczajnej sytuacji. Dowiedz się więcej »
 13. Modlitewnik dla dorosłych (średni brąz)

  15,90 zł

  12,72 zł

  Modlitewnik dla dorosłych (średni brąz)

  praca zbiorowa

  Modlitwa jest naturalną potrzebą ludzkiego serca. Prowadzi nas do osobistego spotkania z Bogiem i dialogu z Nim. Dowiedz się więcej »
 14. Strach przed diabłem. O przezwyciężaniu lęków...

  23,90 zł

  19,12 zł

  Produkt niedostępny

  Strach przed diabłem. O przezwyciężaniu lęków...

  Gilles Jeanguenin

  Lęki, fobie, obawy i wreszcie środki zaradcze zaczerpnięte zarówno z psychologii, jak i z mądrości Kościoła. Ciekawa opowieść nie tyle diable, co o strachu, towarzyszącym człowiekowi od początku do końca życia oraz ludzkości od zarania dziejów, strachem przed diabłem i jego przejawami w różnych epokach i współcześnie. Dowiedz się więcej »
 15. Łaskawe Impulsy. Dla poszukujących męża albo żony

  16,00 zł

  12,80 zł

  Łaskawe Impulsy. Dla poszukujących męża albo żony

  Maciej Tomaszewski SJ

  "Łaskawe Impulsy" to książka, która powstała z myślą o osobach samotnych, których głównym problemem jest trudność w odnalezieniu "drugiej połowy".
  PUNKT WYJŚCIA. Dowiedz się więcej »
 16. Pokorna Służebnica. Medytacje o Maryi

  10,00 zł

  8,00 zł

  Pokorna Służebnica. Medytacje o Maryi

  Wacław Oszajca SJ

  Nie obfitość wiedzy, ale jej wewnętrzne odczuwanie i smakowanie zadowala i nasyca duszę.
  Takiej to rady udzielał św. Dowiedz się więcej »
 17. Żar Miłości. Medytacje o Sercu Bożym

  10,00 zł

  8,00 zł

  Żar Miłości. Medytacje o Sercu Bożym

  Tadeusz Drozdowicz SJ

  Prosić o dogłębne poznanie Pana, który dla mnie stał się człowiekiem, abym go więcej kochał i więcej szedł w jego ślady.
  Oto modlitwa prośby w Ćwiczeniach duchowych, która jest wprowadzeniem do kontemplacji o wcieleniu Syna Bożego. Dowiedz się więcej »
 18. Jak chleb, który łamiemy

  19,90 zł

  15,92 zł

  Jak chleb, który łamiemy

  Peter G. van Breemen SJ

  Niewielką książkę P. van Breemena SJ zaliczam bez wahania do pięciu najważniejszych, które przeczytałem w życiu. Dowiedz się więcej »
 19. Różne oblicza Ducha

  10,00 zł

  8,00 zł

  Różne oblicza Ducha

  Dariusz Kowalczyk SJ

  Niewątpliwie autor lubi tematy trudne, a nawet kontrowersyjne. Nie wypływa to jednak z szukania sensacji. Dowiedz się więcej »
 20. Pogromcy zamętu

  21,00 zł

  16,80 zł

  Pogromcy zamętu

  Wojciech Żmudziński SJ

  Bóg zaprosił Adama i Ewę do współpracy w poskramianiu zamętu i porządkowaniu świata. Czy przeliczył się, delegując im tak trudne zadanie? Czego możemy nauczyć się z historii opisanych w pierwszych czterech rozdziałach Księgi Rodzaju? Wyjaśniają nam, co jest u zarania każdego stworzenia, co leży u fundamentów wszechświata i stanowi istotę misji człowieka
  Bóg wypowiadał słowa, określał granice, nazywał i podziwiał, błogosławiąc życiu wydartemu ziemi. Dowiedz się więcej »
 21. Poznaj serce Jezusa

  24,90 zł

  19,92 zł

  Poznaj serce Jezusa

  Tadeusz Drozdowicz SJ

  W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. W drugiej części opracowania podejmuje próbę interpretacji wezwań litanii. Dowiedz się więcej »
 22. Żeby nie spłoszyć

  10,00 zł

  8,00 zł

  Żeby nie spłoszyć

  Wacław Oszajca

  Kolejny tomik wierszy o. Wacława Oszajcy SJ Żeby nie spłoszyć, mimo że trzynasty z kolei, jest pod każdym względem udany. Dowiedz się więcej »
 23. Chrześcijaństwo ponownie odkrywane

  29,00 zł

  23,20 zł

  Chrześcijaństwo ponownie odkrywane

  Alfred Cholewiński SJ

  Autor, z powołania jezuita, doktor nauk biblijnych, doskonale łączy znajomość Pisma Świętego, głęboką duchowość i poczucie realizmu w jedną historię człowieka wiary, który nie ustaje w drodze ku Bogu, który nie poddaje się walce z własnymi słabościami (wg Wstępu W. Żmudzińskiego SJ). Dowiedz się więcej »
 24. Tajemnice Maryi . Przesłania Proroctwa Sekrety

  39,90 zł

  34,90 zł

  Tajemnice Maryi . Przesłania Proroctwa Sekrety

  SAVERIO GAETA

  Najnowszy bestseller Saverio Gaety, jednego z największych ekspertów i badaczy tematu objawień maryjnych... Dowiedz się więcej »
 25. Zgadywanki Rysowanki II, Zabawa dla całej rodziny

  7,90 zł

  6,90 zł

  Zgadywanki Rysowanki II, Zabawa dla całej rodziny

  To już kolejna odsłona naszej serii „Zgadywanki, rysowanki...” z zupełnie nowymi łamigłówkami... Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 8259 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący