1. Gloria24.pl
  2. Książki

Książki religijne

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się "po coś". To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem "katolików" określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. "Decyduj i walcz", "Uzdrowienie finansów" czy "Dzikie serce". Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij". Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego "liderem" jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Pozycje 1 do 28 z 43029
Prace Biura Poszukiwań i Identyfikacji - okładka książki
Instytut Pamięci Narodowej, IPN Marta Brzozowska-Smolańska 39.00 zł
Ulmowie. Sprawiedliwi i błogosławieni - okładka książki
Esprit Agnieszka Bugała 48.04 zł
Podróż mężczyzny. Teologiczny przewodnik - okładka książki
Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa Mariusz Janas 25.55 zł
Ewangelia 2024 Droga, Prawda i - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 14.96 zł
Księgi historyczne Starego Testamentu - okładka książki
Bernardinum ks. Wojciech Pikor 40.44 zł
Mariologia polsko-syberyjska - okładka książki
Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL Stanisław C. Napiórkowski OFMConv 36.86 zł
Apologia. Seria: Pszenica i kąkol - okładka książki
W Drodze ks. Przemysław Artemiuk 22.44 zł
Ilustrowana Biblia rodzinna (opaska - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 67.31 zł
Boski eros Liturgiczna teologia - okładka książki
WAM Adam G. Cooper 25.44 zł
Błogosławieństwo. Przyjmij i udzielaj - okładka książki
WEJDŹMY NA SZCZYT Sławomir Zatwardnicki 17.72 zł
Godzina łaski - okładka książki
Rafael Joanna Piątek 9.29 zł
The Chosen. Wezwani po imieniu - okładka książki
Rafael praca zbiorowa 57.53 zł
Wyjść, aby osiągnąć cel. Daj się - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Vari Luigi 16.03 zł
To ja, Judasz. Biografia apostoła - okładka książki
Wydawnictwo Literackie, WL Tomasz Terlikowski 38.30 zł
Biblia (opaska I Komunia św.) - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 47.50 zł
Jezus jest Sensem. Fundamentalna - okładka książki
Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL ks. Jacenty Mastej 52.93 zł
Błogosławiony Jerzy Matulewicz - okładka książki
Promic ks. Tadeusz Górski MIC 41.73 zł
Cuda polskie. Matka Boża i święci - okładka książki
Biały Kruk Czesław Ryszka 56.03 zł
Polscy księża zesłańcy i misjonarze - okładka książki
nowość
Towarzystwo Naukowe KUL Eugeniusz Niebelski 57.75 zł
Największe tajemnice czyśća. Błogosławieństwo - okładka książki
nowość
Fronda Przemysław Słowiński 33.61 zł