Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Książki

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się “po coś”. To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem “katolików” określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. “Decyduj i walcz”, “Uzdrowienie finansów” czy “Dzikie serce”. Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje “Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz modlitwa “Jezu, Ty się tym zajmij”. Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego “liderem” jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Produkty 1 do 25 z 8688 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący
 1. Książeczka o miłosierdziu

  14,90 zł

  11,92 zł

  Produkt niedostępny

  Książeczka o miłosierdziu

  Dariusz Piórkowski SJ

  BÓG JEST OJCEM MIŁOSIERNYM, KTÓRY ZA DOBRO WYNAGRADZA, A GRZESZNIKA SZUKA
  Naszym prawdziwym problemem jest niewiara w to, że Bóg kocha nas jako grzeszników. () Kiedy grzeszymy, nie tracimy godności syna i córki Boga. Dowiedz się więcej »
 2. Dzika Mrówka pod żaglami

  29,90 zł

  23,92 zł

  Produkt niedostępny

  Dzika Mrówka pod żaglami

  Perepeczko Andrzej

  Dzika mrówka to seria powieści, której bohaterami są braci-bliźniacy Marek i Jarek czyli Dzika Mrówka i Jego Brat.
  W drugim tomie Dzika Mrówka pasję do hokeja zamienia na fascynację żeglarstwem. Dowiedz się więcej »
 3. Żywa monstrancja
  14,90 zł

  Żywa monstrancja

  Sławomir Zatwardnicki

  Sławomir Zatwardnicki - doktor teologii, publicysta, autor wielu artykułów oraz kilkunastu książek. Odpowiedzialny za filię Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Wraz z żoną i pięciorgiem dzieci mieszka w Wałbrzychu. Dowiedz się więcej »
 4. Rozważania tajemnic różańcowych. Medytacje na pierwsze soboty miesiąca
  14,90 zł

  Rozważania tajemnic różańcowych. Medytacje na pierwsze soboty miesiąca

  O. Leonard Głowacki, Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej OMI, przyjął święcenia kapłańskie w 1956 roku w Poznaniu, jest duszpasterzem pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu, cenionym rekolekcjonistą, autorem scenariuszy filmowych o Matce Bożej Kodeńskiej, wielu artykułów i książek, między innymi: Kodeńskiego modlitewnika rodzinnego, 8-tomowych medytacji do codziennej Ewangelii na cały rok liturgiczny, formacyjnej książki dla wiernych pragnących żyć Orędziem Fatimskim. Dowiedz się więcej »
 5. Modlimy się. Modlitewnik i śpiewnik dla dorosłych
  14,90 zł

  Modlimy się. Modlitewnik i śpiewnik dla dorosłych

  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlitwy do świętych oraz liczne pieśni na wszystkie okresy roku liturgicznego. Dowiedz się więcej »
 6. Od jarmułki do krzyża. Historia nawrócenia rabina na katolicyzm
  34,00 zł

  Od jarmułki do krzyża. Historia nawrócenia rabina na katolicyzm

  Jean-Marie Élie Setbon

  Miłość ta nosi konkretne Imię. Jest Nią sam Jezus – zgorszenie dla Żydów i szaleństwo dla pogan Dowiedz się więcej »
 7. Biblia dla dzieci(biała), Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie

  35,90 zł

  29,90 zł

  Biblia dla dzieci(biała), Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie

  praca zbiorowa

  Książka została przygotowana we współpracy z Wydawnictwem Pallottinum. Wykorzystano teksty z Biblii Tysiąclecia Dowiedz się więcej »
 8. Aureola Od Stanisława do Karola - Komplet 3 x DVD

  85,00 zł

  76,00 zł

  Aureola Od Stanisława do Karola - Komplet 3 x DVD

  Aureola to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak anioł papugą Mądralką (pacynka). Dowiedz się więcej »
 9. Zakochany grzeczny pies

  24,90 zł

  19,92 zł

  Produkt niedostępny

  Zakochany grzeczny pies

  Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz, Joanna Ru

  Przyszła kryska i na Wintera zakochał się w rudej cud-spanielce. Jest szybka, niepokorna i szalona, wołają ją Nindża. Dowiedz się więcej »
 10. Wołanie z Gerazy

  29,90 zł

  26,90 zł

  Wołanie z Gerazy

  o. Piotr Łoza

  Czy obrazy z Biblii mogą być kluczem do zrozumienia dzisiejszej rzeczywistości, a także nas samych ? Autor medytując, co tak naprawdę wydarzyło się w Gerazie, skupia się nie tylko na osobie opętanego i okolicznościach uwolnienia go przez Jezusa, ale także na atmosferze panującej w krainie, w której przyszło mu żyć... Dowiedz się więcej »
 11. NOE kontra Mabbul

  29,90 zł

  26,90 zł

  NOE kontra Mabbul

  o. Adam Czuszel

  Polecam lekturę książki wszystkim, którzy uważają, że nie ma już czasu ani na poezję, ani na romanse czy kryminały, a nawet na klasykę, a zastanawiają się poważnie nad zbawianiem siebie... Dowiedz się więcej »
 12. Stajenka pełna cudów

  19,95 zł

  15,96 zł

  Stajenka pełna cudów

  ks. Bogusław Zeman SSP

  W jaki sposób najlepiej przybliżyć dzieciom istotę Bożego Narodzenia? To pytanie co roku zadaje sobie wielu rodziców. Ta wydana w zachwycającej szacie graficznej, z pięknymi ilustracjami i dodatkowo w twardej oprawie książka ułatwi im to zadanie. Dowiedz się więcej »
 13. Bóg na Jaśminowej

  28,00 zł

  22,40 zł

  Produkt niedostępny

  Bóg na Jaśminowej

  Danuta Kamińska

  Album poświęcony funkcjonowaniu klubów studenckich w Warszawie w złotym wieku kultury studenckiej.
  Autor opisuje specyfikę działalności klubów studenckich w stolicy zarówno tych najbardziej znanych, jak i zupełnie zapomnianych w okresie ich najbardziej prężnej działalności. Dowiedz się więcej »
 14. Bohaterowie Biblii

  34,95 zł

  27,96 zł

  Bohaterowie Biblii

  ks. Bogusław Zeman SSP, Artur Nowicki

  Ta książeczka z pewnością podbije serca naszych najmłodszych czytelników i ich rodziców. Jest bowiem szczególna. Dowiedz się więcej »
 15. Owoce uwielbienia

  29,90 zł

  23,92 zł

  Owoce uwielbienia

  Merlin Carothers, Joanna Gorzkowska

  Świadectwa ludzi, których życie zmieniła Moc uwielbienia
  Czy doświadczasz tego, że Bóg naprawdę jest twoim dobrym Ojcem? Zastanawiasz się, jak być blisko Niego? Merlin Carothers, autor wyjątkowej książki Moc uwielbienia, która zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie, daje jedną odpowiedź: uwielbiaj Go nieustannie!
  Przeczytaj niezwykłe świadectwa osób, które osobiście doświadczyły Jego nieskończonej hojności i potęgi błogosławieństwa nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
  Niniejsza książka składa się z prawdziwych historii ludzi, którzy poznają moc uwielbienia. Dowiedz się więcej »
 16. Św. Józef Moscati. Historia świętego lekarza

  29,90 zł

  23,92 zł

  Św. Józef Moscati. Historia świętego lekarza

  Beatrice Immediata, Gabriela Rogowska

  Święty, do którego modlił się ksiądz Dolindo!
  Józef Moscati lekarz ubogich
  W czasach kiedy pacjent był tylko przedmiotem do wyleczenia Józef Moscati, jako jeden z nielicznych, ostro się temu przeciwstawiał, dbając o chorych z prawdziwą miłością. Stał się jednym z najbardziej znanych lekarzy w Neapolu. Dowiedz się więcej »
 17. W górę serca. Droga do duchowego pokoju

  32,90 zł

  26,32 zł

  W górę serca. Droga do duchowego pokoju

  Abp Fulton Sheen, Maria Wolak

  Zastanawiasz się, na czym polega nawrócenie? Czy modlitwa to bardziej monolog, czy dialog? Jak być kontemplatykiem w najbardziej gadatliwych czasach w historii?
  Abp Fulton Sheen światowej sławy amerykański kaznodzieja i autor bestsellerów tym razem opowiada o budowaniu relacji z Bogiem i dojrzewaniu do bliskości z Nim. Główną przeszkodą na drodze do tej relacji jesteśmy my sami - nasze przyzwyczajenia, wady, błędy, złe skłonności. Dowiedz się więcej »
 18. Mysia na placu zabaw

  39,90 zł

  31,92 zł

  Produkt niedostępny

  Mysia na placu zabaw

  Lucy Cousins

  Mysia wróciła! Kultowa seria książek z ruchomymi elementami znów w Polsce!
  Chodźcie z Mysią na plac zabaw. Pociągnijcie za łapki, żeby zjechać po zjeżdżalni i rozhuśtać huśtawkę, pobujajcie się na koniku. Dowiedz się więcej »
 19. Targ zamknięty - książka (przedsprzedaż)
  32,00 zł

  Targ zamknięty - książka (przedsprzedaż)

  o. Adam Szustak OP

  Jeśli wciąż targujesz się z Bogiem, jeśli zmęczył Cię handel wymienny w Twoim życiu duchowym i chcesz usłyszeć niesamowicie uwalniającą PRAWDĘ o tym, kim jesteś dla Boga - poszukaj odpowiedzi w tej publikacji. Dowiedz się więcej »
 20. Spójrz za siebie (książeczka + DVD)

  34,90 zł

  29,90 zł

  Spójrz za siebie (książeczka + DVD)

  reż. Jared Isham

  Jacob (Jarret LeMaster) to wschodząca gwiazda managmentu w wielkiej korporacji, który robi karierę pod dyktando skorumpowanego i bezwzględnego szefa Russella (Michael Madsen). Jego cudowne życie obraca się w ruinę, gdy rząd zaczyna badać nielegalne kontrakty i praktyki w firmie i on staje się głównym podejrzanym. W jedną noc traci wszystko: karierę, apartament, samochody, karty kredytowe.... Dowiedz się więcej »
 21. Opowieść bożonarodzeniowa z szopką Betlejemską origami

  39,90 zł

  32,90 zł

  Opowieść bożonarodzeniowa z szopką Betlejemską origami

  Barbara Furmanowicz

  Jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych projektów wydawniczych na rynku książki katolickiej dla dzieci... Dowiedz się więcej »
 22. Praktycznie o katolickich praktykach

  14,90 zł

  11,90 zł

  Praktycznie o katolickich praktykach

  Wojciech Jaroń

  Wiele osób zadaje pytanie, czy przepisy liturgiczne są potrzebne? Czy trzeba tworzyć kolejne nabożeństwa? Po co błogosławić wodę, a potem kropić nią przedmioty? Po co kapłan odczytuje listę imion podczas wypominków? Dlaczego chodzimy na pielgrzymki?... Dowiedz się więcej »
 23. Miłość - ks. Arkadiusz Paśnik

  24,95 zł

  19,96 zł

  Miłość - ks. Arkadiusz Paśnik

  ks. Arkadiusz Paśnik

  W najnowszej książce ks. Arkadiusza Paśnika słowo miłość jest odmienione przez wszystkie przypadki. Dowiedz się więcej »
 24. Bóg nas kocha każdego dnia

  24,95 zł

  19,96 zł

  Bóg nas kocha każdego dnia

  ks. Gabriele Amorth SSP

  Wyjątkowa książka, która ma szansę stać się latarnią morską" dla naszych dusz i serc, potrzebujących każdego dnia wsparcia, jasnych wytycznych i pokrzepienia. Zawiera zbiór 365 myśli, po jednej na każdy dzień roku, których autorem jest niezwykły człowiek i święty kapłan ks. Dowiedz się więcej »
 25. Czarna książka

  32,00 zł

  25,60 zł

  Czarna książka

  Rita Kaczmarska

  Była czarna, czarna książka. A w tej czarnej, czarnej książce
  W ciemności znajome kształty stają się obce, cienie gęstnieją, jaśniejsze punkciki wyglądają jak świecące w mroku oczy Nawet we własnym domu można zacząć się bać. Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 8688 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący