Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Książki

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się “po coś”. To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem “katolików” określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. “Decyduj i walcz”, “Uzdrowienie finansów” czy “Dzikie serce”. Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje “Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz modlitwa “Jezu, Ty się tym zajmij”. Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego “liderem” jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Produkty 1 do 25 z 8429 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący
 1. Chrześcijanin - uczeń czy niewolnik?

  18,90 zł

  15,12 zł

  Produkt niedostępny

  Chrześcijanin - uczeń czy niewolnik?

  Torben Sondergaard

  Kim jest chrześcijanin?
  Odpowiedź na to ważne pytanie zależy od tego, komu je zadasz. W tej książce otrzymasz biblijną odpowiedź. Dowiedz się więcej »
 2. Z historii wczesnego chrześcijaństwa w.2

  39,90 zł

  31,92 zł

  Produkt niedostępny

  Z historii wczesnego chrześcijaństwa w.2

  Ks. Marek Starowieyski

  Oddany w Państwa ręce tom skupia się zasadniczo na dwóch tematach: na Biblii i na apokryfach oraz na różnych postawach chrześcijan starożytnych i wobec nich.
  W pierwszej grupie poruszany jest problem interpretacji Biblii i utworów od niej pochodnych, jak one interpretują postaci biblijne, np. Dowiedz się więcej »
 3. Wiara Moich Ojców - Seria Kronik Tom 4

  49,90 zł

  39,92 zł

  Produkt niedostępny

  Wiara Moich Ojców - Seria Kronik Tom 4

  Lynn Austin

  Jest to czwarta część z serii Kronik.
  KIEDYŚ PRZYJACIELE OD SERCA, TERAZ ZAGORZALI WROGOWIE
  Wierni towarzysze w dzieciństwie Manasses, syn Hiskiasza, i Jozue, syn pałacowego zarządcy od początku są przygotowywani do panowania nad Judą. Dowiedz się więcej »
 4. Kroniki odnowy T.1 Powróćcie do mnie

  39,90 zł

  31,92 zł

  Produkt niedostępny

  Kroniki odnowy T.1 Powróćcie do mnie

  Lynne Austin

  Książka uznanej autorki cyklu Kroniki Królów
  Po dziesiątkach lat wygnania przepowiednie zaczynają się spełniać: król Cyrus oznajmia, że Żydzi mogą wrócić do Jerozolimy. Kapłan Iddo jest przekonany, że jest to znak odzyskanej Bożej przychylności. Dowiedz się więcej »
 5. Pompon w rodzinie Fisiów. z audiobookiem

  29,90 zł

  23,92 zł

  Pompon w rodzinie Fisiów. z audiobookiem

  Joanna Olech

  W rodzinie Fisiów, która, jak my wszyscy, smoki zna tylko jako baśniowe i dawno wymarłe niespodzianie w łazience pojawia się mały, zielony osobnik, który przedstawia się jako smocze dziecko. Jest bardzo delikatny, z czasem porasta zrogowaciałą skórą, o którą dba, smarując ją najdroższym kremem na zmarszczki mamy. Dowiedz się więcej »
 6. Uczennica i oblubienica. Magdalena

  25,90 zł

  20,72 zł

  Uczennica i oblubienica. Magdalena

  ks. Krzysztof Wons SDS

  - Kim właściwie była Maria Magdalena?
  - Równa apostołom, błogosławiona grzesznica, małżonka Jezusa, bogini?
  Powyższe określenia brzmią spektakularnie, mimo że są jedynie wytworem fantazji. My nie chcemy się niczego domyślać na temat Marii Magdaleny. Dowiedz się więcej »
 7. Sam na sam z Jezusem

  24,90 zł

  19,92 zł

  Produkt niedostępny

  Sam na sam z Jezusem

  św. Gemma Galgani, Monika Wańko

  Myśli słynnej mistyczki z Lukki
  Gemma Galgani to niezwykła święta, która doświadczała mistycznej obecności Chrystusa i zjednoczenia z Nim. Jej kult cieszy się coraz większą popularnością. Dowiedz się więcej »
 8. Po prostu modlitwa

  24,90 zł

  19,92 zł

  Produkt niedostępny

  Po prostu modlitwa

  Johannes Hartl, Maciej Małaj

  Jak się modlić, gdy przytłacza nas zmęczenie obowiązkami i szybkim tempem życia? Jak stawać przed Bogiem mimo swojej grzeszności? Jak brzmi głos Boga? Co o modlitwie może powiedzieć jedenastolatek?
  Istnieją setki konferencji i książek, które rozpalają serca do stawania przed Panem. Czy można powiedzieć na ten temat coś więcej? Odkryć świeże, inspirujące spojrzenie? Johannes Hartl, twórca pierwszego Domu Modlitwy 24/7 w Niemczech, pokazuje nową perspektywę i proponuje dwanaście rozwiązań, jak zadbać o najważniejszą dziedzinę życia. Dowiedz się więcej »
 9. Album - Różaniec

  19,90 zł

  15,92 zł

  Album - Różaniec

  Iwona Józefiak OCV

  Z niezwykłą znajomością tematu i dociekliwością Autorka śledzi dzieje modlitwy różańcowej kiedy się zrodziła? Czy zawsze miała tę formę, którą dzisiaj znamy? W czym tkwi tajemnica tej modlitwy, która odmawiana jest każdego dnia na wszystkich kontynentach? Dlaczego ludzie tak odmiennych kultur i charakterów sięgają po paciorki i odmawiają słowa anielskiego pozdrowienia Maryi? Dlaczego Bóg tak wielkie obietnice złożył tym, którzy tej prostej modlitwie będą wierni?
  Dowiedz się więcej »
 10. Babcocha

  39,99 zł

  31,99 zł

  Produkt niedostępny

  Babcocha

  Justyna Bednarek

  Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę.
  Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika
  z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Dowiedz się więcej »
 11. Życie Chrystusa

  24,90 zł

  19,92 zł

  Życie Chrystusa

  Rhona Davies, Tomasso D'Incalci

  Pięknie ilustrowana opowieść o życiu Chrystusa od narodzin do wniebowstąpienia, w której dzieci poznają najważniejsze wydarzenia, nauczanie i cuda Jezusa. Książka prezentowa, znakomita na każdą okazję. Dowiedz się więcej »
 12. Chirurdzy. Opowieść prawdziwa

  29,90 zł

  23,92 zł

  Chirurdzy. Opowieść prawdziwa

  Lech Mucha

  Poznaj autentyczne historie z sal operacyjnych, izb przyjęć i sal zabiegowych, w których pracują chirurdzy!
  Tego nie zobaczysz w żadnym serialu!
  Lech Mucha, chirurg z wieloletnim stażem, w tej zupełnie niezwykłej książce postanowił podzielić się z czytelnikami
  opowieściami z pierwszej linii frontu codziennej walki o życie i zdrowie pacjentów. Walka ta toczy się nie w luksusowych
  salach operacyjnych, znanych z popularnych seriali, lecz naprawdę w warunkach pola bitwy, bo w zwykłym szpitalu
  powiatowym. Dowiedz się więcej »
 13. Duchowość biblijna

  26,25 zł

  21,00 zł

  Duchowość biblijna

  Wilfrid J. Harrington

  Tematem tej książki jest duchowość biblijna. Duchowość w dzisiejszym rozumieniu oznacza przeróżne rzeczy. Dowiedz się więcej »
 14. Jerzy Popiełuszko. Prawda przeciw totalitaryzmowi

  26,90 zł

  21,52 zł

  Jerzy Popiełuszko. Prawda przeciw totalitaryzmowi

  Bernard Brien

  Czy przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki wciąż jest aktualne? Bez względu na granice czasu i państw? Czy polski kapłan potrafi poruszyć też duszę laickiej Francji?
  Kapelan Solidarności został brutalnie zamordowany przez milicjantów w 1984 r. Dowiedz się więcej »
 15. Ksiądz Dolindo o cudach i uzdrowieniach

  12,90 zł

  10,32 zł

  Produkt niedostępny

  Ksiądz Dolindo o cudach i uzdrowieniach

  Krzysztof Nowakowski

  By pomóc czytelnikom w podążaniu drogą proroctw i przemyśleń tego niezwykłego Sługi Bożego, z pozostawionych przez niego licznych tekstów wybraliśmy te odnoszące się bezpośrednio do opisywanych w Piśmie Świętym cudów i uzdrowień. Opatrzone współczesnym, przystępnym komentarzem teologicznym i biblijnym, mogą stać się ożywiającą serce lekturą duchową i cenną wskazówką dla wszystkich tych, którzy także w swoim życiu pragną doświadczyć uzdrowienia duszy i ciała. Dowiedz się więcej »
 16. Brewiarz ekologa

  29,90 zł

  23,92 zł

  Brewiarz ekologa

  Zdzisław Kijas OFMConv

  Ta książka to dobra pomoc w wychowaniu do szacunku dla życia, dla dobra i piękna, a także pogłębione wsparcie w kształtowaniu wrażliwego sumienia, z którego wyrasta właściwa postawa względem środowiska naturalnego. Niech wyrazem naszej odpowiedzialności będzie wytrwała modlitwa treściami zaczerpniętymi z Brewiarza ekologa i słowami św. Dowiedz się więcej »
 17. Aniołowie Nasi Przyjaciele w.2

  39,00 zł

  31,20 zł

  Aniołowie Nasi Przyjaciele w.2

  Marian Polak

  Centralną myślą książki jest być przyjacielem Boga i trwać z Nim w przyjaźni. Aniołowie są Jego wysłannikami. Dowiedz się więcej »
 18. Garfield jako taki

  79,99 zł

  63,99 zł

  Garfield jako taki

  praca zbiorowa

  Dowcipny, wytworny, elegancki i zwyczajnie zachwycający. Garfield urodził się (gdzieżby indziej) w kuchni włoskiej restauracji, w 1978 roku. Dowiedz się więcej »
 19. Jak uprościć życie Audiobook

  29,90 zł

  27,90 zł

  Jak uprościć życie Audiobook

  ks. Krzysztof Grzywocz

  ks. Krzysztof Grzywocz dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem, pokazując jak w dzisiejszej rzeczywistości można uprościć życie. Jak uczynić codzienne ciężary lżejszymi i jak nie zwariować, gdy wszystko dookoła przyspiesza. 3 godziny zapisane na tej płycie, dla niektórych mogą stać się pewnym rodzajem terapii... Dowiedz się więcej »
 20. Historia Izraela T.2 Okoliczności początków

  33,00 zł

  26,40 zł

  Historia Izraela T.2 Okoliczności początków

  Ks. Tomasz Jelonek

  Każde opowiadanie o przeszłości, nawiązujące do wydarzeń, jakie zaistniały w dziejach ludzkości, nie jest jakby fotograficzną kopią faktów, ale zawiera mniejszy lub większy ładunek interpretacji, która jest tworzywem rekonstrukcji właściwej tworzeniu historii.
  W odniesieniu do historii Izraela możemy wyróżnić dwa poziomy tej interpretacji. Dowiedz się więcej »
 21. W ubogich dotykam Jezusa - różaniec+modlitewnik

  24,90 zł

  19,92 zł

  W ubogich dotykam Jezusa - różaniec+modlitewnik

  praca zbiorowa

  Modlitewnik przygotowany specjalnie w związku z kanonizacją Matki Teresy z Kalkuty. Zawiera rozważania Tajemnic Różańca w oparciu o wypowiedzi i pisma nowej Świętej Kościoła. Dowiedz się więcej »
 22. Nauczycielu dobry (zeszyt rodzinny)

  12,00 zł

  9,60 zł

  Nauczycielu dobry (zeszyt rodzinny)

  ks. Marcin Węcławski

  Nowy, oryginalny program przygotowywania dzieci do I Komunii Świętej.
  Jest to metoda nowa wobec zwyczajów praktykowanych przez dziesiątki lat w Kościele, a zarazem stara, bo sięgająca sposobu głoszenia Ewangelii przez Chrystusa i później przez wiele wieków chrześcijaństwa: katechizacja rodziców i maksymalne włączenie rodziców w katechizację własnych dzieci, tzw. Dowiedz się więcej »
 23. Nauczycielu dobry (zeszyt katechisty)

  12,00 zł

  9,60 zł

  Nauczycielu dobry (zeszyt katechisty)

  ks. Marcin Węcławski

  Nowy, oryginalny program przygotowywania dzieci do I Komunii Świętej.
  Jest to metoda nowa wobec zwyczajów praktykowanych przez dziesiątki lat w Kościele, a zarazem stara, bo sięgająca sposobu głoszenia Ewangelii przez Chrystusa i później przez wiele wieków chrześcijaństwa: katechizacja rodziców i maksymalne włączenie rodziców w katechizację własnych dzieci, tzw. Dowiedz się więcej »
 24. Moje najważniejsze modlitwy

  2,00 zł

  1,60 zł

  Moje najważniejsze modlitwy

  praca zbiorowa

  Modlitwy Dzieci Bożych to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek kierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To piękne modlitewniki pomagające małym chrześcijanom wielbić naszego Tatę w niebie. Dowiedz się więcej »
 25. Modlitwy wieczorne

  2,00 zł

  1,60 zł

  Modlitwy wieczorne

  praca zbiorowa

  Modlitwy Dzieci Bożych to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek kierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To piękne modlitewniki pomagające małym chrześcijanom wielbić naszego Tatę w niebie. Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 8429 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący