Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Przez walkę do zwycięstwa (książka + bransoletka) św. Benedykt i jego medalik

Oceń jako pierwszy

 • Wydawca: Wydawnictwo Gloria24.pl
 • Rok wydania: 2013
 • ISBN: 9788393458295
 • Format: 11,5x16,5
 • Stron: 56
 • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

19,90 zł

10,45 zł

 • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
 • Czas realizacji maks.:
  1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Historia tego niezwykłego człowieka pokazuje, jak wielkie „narzędzia” otrzymujemy do walki z pokusą i Szatanem.

Przez walkę do zwycięstwa to historia zmagania się z tym, co złe w nas i na zewnątrz nas, oraz historia wielkiego zwycięstwa – takiego, na które czeka sam Bóg. Mało tego, On dał nam do walki doskonałe narzędzia.

Z książki dowiesz się między innymi:

 • skąd pochodzi siła krzyża św. Benedykta?
 • dlaczego słowa jego modlitwy miały tak wielką moc?
 • jak odkryć, zrozumieć i wprowadzić w życie zasady walki ze złem?
 • jakie są konsekwencje magicznego posługiwania się dewocjonaliami?

 

Ponadto:
Modlitwy św. Benedykta
(między innymi egzorcyzm do prywatnego odmawiania); historia Krystyny dającej świadectwo o szczególnej mocy krzyża; oraz dodatek: bransoletka z medalikiem św. Benedykta, do noszenia na ręce. Książka posiada imprimatur.

Noś bransoletkę – przyjmij symbol siły i tarczę w walce!

Recenzja

Przez walkę do zwycięstwa

Jest patronem Europy, ale i tych, którzy zmagają się z pokusami Szatana. Umacnia, daje nadzieję i przypomina o pracy połączonej z modlitwą. Święty Benedykt - założyciel jednego z najbardziej znanych zakonów, ale i twórca niezwykłego medalika.


Biografię świętego można czytać jak dobre opowiadanie. Wszechstronnie wykształcony jak na swoje czasy postanowił, że chce podjąć pełne wyrzeczeń życie zakonne. Gdy poinformował o tym rodziców, ci nie zareagowali jak ojciec świętego Franciszka, robiąc synowi wyrzuty. Wydawałoby się, że Benedykt przełamując pewną barierę osiądzie w spokojnym miejscu i wiernie będzie służył Panu w spokoju. Jego reguła módl się i pracuj przywodzi na myśl pewną sielankę, życie w harmonii ze światem i w zgodzie ze sobą. Nic bardziej mylnego, do świętości nie dochodzi się bowiem po drodze pozbawionej przeszkód. Benedykt był kuszony przez Złego, a nawet wspólnota, w której przebywał, próbowała go otruć. Ten niezłomny patron nie poddawał się, szukał drogi ku wieczności, dostrzegając przyziemne sprawy. I bogaty był w przy tym w heroizm.


Przez walkę do zwycięstwa zwraca uwagę czytelnika na biografię świętego, ale tuż obok chce pokazać niezwykłą moc krzyża św. Benedykta. Medalik z wizerunkiem patrona nie należy do grona "cudownych" dewocjonaliów. Z noszenia wyjątkowego krzyżyka i postaci zakonnika nie wynika specjalna łaska (tak jak z Cudownym Medalikiem, albo Szkaplerzem). Z medalikiem nie jest też związane jakieś nabożeństwo, a mimo to tak wiele osób nie rozstaje się z wizerunkiem Benedykta. Dlaczego? Bo to symbol, takie przypomnienie o tym, że walczyć z Szatanem musimy całą dobę. A gdy pokusa jest już blisko, pod ręką tekst modlitwy, który Benedykt wplótł w swój medalik i zamieścił wokół krzyża. Przez walkę do zwycięstwa dokładnie opisuje symbolikę krzyżyka, ale zwraca też uwagę (co jest ogromnie ważne) na to, że sam medalik nie jest niczym więcej jak kawałkiem metalu, który ma być przypomnieniem, symbolem tego, że mamy się zwracać do Boga i do Benedykta, nie czcząc metalowego przedmiotu. Z modlitwą wiąże się wiele cudów i łask, które książeczka także porusza. Nie brakuje też świadectwa wiary złożonego przez panią Krystynę Sobczyk.


Ta niewielka książeczka zawiera w ogóle całą masę różnych treści. Tuż obok zarysu biografii świętego spotkamy dokładną symbolikę medalika, elementy historii, ale także część praktyczną złożoną z modlitw do Benedykta. Módl się i pracuj - tak brzmi złota reguła świętego. Pracując mamy myślami być blisko Boga, wielbić Go przez nasz trud. Modląc się zaś mamy pracować nad sobą, pokonywać swoje wady, ćwiczyć cierpliwość, wzrastać w cnotach. Pomocą może służyć medalik Benedykta, który Księgarnia Gloria24.pl (która wydała książeczkę) dołączyła do jako prezent dla czytelnika jako bransoletkę. Noszenie na nadgarstku krzyżyka i podobizny Benedykta pozwala przypominać sobie zarówno o regule świętego, jak też o nieustannej walce ze Złym. To taka forma "przypominacza" o tym, co ważne. Może nawet taka postać medalika jest bardziej pomocna w formowaniu siebie, niż ta ukryta na rzemyku pod bluzką? Przez walkę do zwycięstwa ze świętym Benedyktem i jego medalikiem. Całodobowo!

Dariusz Okoń

 

 

 

 

 

--------------------------------

 

 

Bardzo często na co dzień korzystamy z różnych sakramentaliów, nosimy medaliki. Nie są to talizmany „na szczęście” czy broniące nas od zła. Są to zewnętrzne znaki wiary człowieka w Bożą opiekę. Doskonałym przykładem jest medalik św. Benedykta. Jego historia sięga cudownego uzdrowienia małego Brunona, który później został papieżem Leonem IX.

Św. Benedykt miał w zwyczaju błogosławić znakiem krzyża chociażby swoje posiłki. W ten sposób uchronił się od zatrutego wina czy chleba, który potem porwał kruk – te wszystkie elementy uwzględnione są na medaliku. Założyciel zakonu benedyktyńskiego był często kuszony przez Szatana, nierzadko na tle erotycznym. Stąd na medaliku dwa egzorcyzmy odnotowane za pomocą pierwszych liter łacińskich formuł: „Krzyż święty niech będzie mi światłem. Niech smok nie będzie mi przewodnikiem” i „Idź precz, Szatanie. Nie kuś mnie do próżności. Złe jest to, co podsuwasz. Sam pij truciznę”.

Niewielka książeczka „Przez walkę do zwycięstwa. Św. Benedykt i jego medalik” zawiera historię samego medalika jak i jego patrona. Tu także znajdują się świadectwa łask związanych z „używaniem” tego medalika oraz zestaw modlitw do Patrona Europy. Dodatkowo, wydanie zaproponowane przez Glorię24.pl zawiera bransoletkę z medalikiem św. Benedykta do noszenia na ręce.

Ot, niewielki srebrny krążek a tyle treści i mocy. [Janusz Dobry]

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Podtytuł św. Benedykt i jego medalik
ISBN 9788393458295
Liczba stron 56
Format okładki 11,5x16,5
Rok wydania 2013
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.