Różańce

Różaniec - codzienna modlitwa każdego chrześcijanina

Istnieje w codziennym, duchowym życiu wiele ważnych i potrzebnych modlitw. Od początków chrześcijaństwa towarzyszyły nam Dobra Nowina, czyli Ewangelia, słowa modlitwy "Ojcze nasz", modlitwy, które w czasie objawień otrzymywali święci. Jedną z takich, ważnych dla Kościoła modlitw, jest modlitwa różańcowa. Otrzymał ją od Matki Bożej św. Dominik w XIII wieku. Modlitwa ta szybko znalazła swoje miejsce w kościołach, pod strzechami czy w posiadłościach władców. Łaski, upraszane na różańcu, za pośrednictwem Maryi, często odwracały tragiczne losy historii i chroniły narody przed zagładą. Różaniec mieli w dłoniach wówczas nie tylko duchowni, ale także prości ludzie i wielcy władcy.

Po co nam różaniec? Różne rodzaje różańców.

Chyba każda z wierzących osób choć raz odmawiała różaniec, wielu z nas nosi go codziennie przy sobie - czy to różaniec z relikwiami, czy inny, piękny różaniec, którego powycierane paciorki świadczą o ilości modlitw i intencji. Istnieją różańce na palec ? w formie pierścionka, drewniane, czy perełkowe na nadgarstek i tradycyjne ? pełne pięć dziesiątek. Nie ważne, jaki posiadamy różaniec, ważne, czy i jak często z niego korzystamy. Modlimy się w różnych intencjach: za bliskich - żyjących i zmarłych, za rodziców, dzieci, przyjaciół, osoby duchowne. Próśb, podziękowań i otrzymanych łask jest tak wiele, jak wiele jest rodzajów różańców. Świadczą o tym liczne sanktuaria maryjne, rozsiane po świecie, gdzie obok cudownych wizerunków Matki Bożej, wiszą różańce, ofiarowane jako wota dziękczynne za otrzymane łaski, wysłuchane prośby.

Jak wybrać odpowiedni różaniec?

Gdzie kupić różaniec? Jak go wybrać? A może dać komuś różaniec na prezent? Niecodziennym podarunkiem może być srebrny różaniec albo różaniec do samochodu, na przykład z medalikiem - łącznikiem z postacią św. Krzysztofa. Przed kupnem różańca dobrze jest pomyśleć o kilku kwestiach: dla kogo ma on być przeznaczony? Czy ma być to różaniec codzienny, drewniany, czy raczej pamiątkowy - ze srebra lub kamieni szlachetnych. Na pewno, jeśli chodzi o różaniec cena gra tu jakąś rolę, nie mniej jednak bardzie liczy się intencja kupującego i sama wartość tego "narzędzia do wypraszania łask".

Różaniec - sklep internetowy, duży wybór i szybka przesyłka

Z reguły lepsze ceny dewocjonaliów znajdziemy w sklepach internetowych. Aby znaleźć odpowiedni sklep, warto posłużyć się określeniami: różaniec dewocjonalia, czy różaniec gdzie kupić. Różaniec do kupienia, czy to na Pierwszą Komunię Świętą, czy na pamiątkę zawarcia Sakramentu Małżeństwa, jest w wielu sklepach z dewocjonaliami online lub księgarniach internetowych. Jeśli chcemy kupić ciekawy i trwały różaniec sklep online będzie dobrym wyjściem. Niestety fizycznie nie będziemy mogli różańca dotknąć, czy obejrzeć, ale zawsze może przyjść z pomocą obsługa sklepu. W kwestii zrealizowania zamówienia na różaniec kupno powinno być raczej przemyślane tak, aby osoba obdarowywana czuła się zadowolona z prezentu. Często taki podarunek jest pamiątką na całe życie. Jeśli nie mamy pewności, czy nasz wybór jest dobry, warto zasięgnąć rady u pracowników sklepu. W razie niezadowolenia z zakupu, zawsze można różaniec wymienić, czy zwrócić do sklepu. Każdy szanujący się producent dewocjonaliów, ma na swojej stronie duży wybór różańców, a każdy różaniec sklep zaopatruje w codzienne lub ozdobne etui. W razie wątpliwości, czy dobrze wybraliśmy różaniec, kupno można przemyśleć i przełożyć na inny czas i inną okazję.

Mała zachęta do wielkiej modlitwy

Warto zawsze mieć przy sobie różaniec - czy to małą "dziesiątkę" na rękę, czy pełny, cały sznur paciorków. Dobrze jest różaniec kupić także naszym dzieciom, aby od początku życia miały kontakt z modlitwą, z Panem Bogiem i Maryją. To modlitewne towarzyszenie, zaszczepione przez rodziców, dziadów i bliskich, będzie trwało dopóty, dopóki modlitwa różańcowa pozostanie żywa w sercach małych i dorosłych ludzi.

Pozycje 1 do 28 z 111
Różaniec z hebanu - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 59.90 zł
Srebrny różaniec z czarnym onyksem - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 249.90 zł
Różaniec na rękę - brązowy - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 14.90 zł
Różaniec duże paciorki - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 12.90 zł
Srebrny różaniec z koralem - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 249.90 zł
Koronka Jezu, Ty się tym zajmij. - okładka książki
Wydawnictwo AA praca zbiorowa 25.23 zł
Srebrny różaniec z agatem indyjskim - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 179.90 zł
Różaniec Jezu, Ty się tym zajmij - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 24.90 zł
Srebrny różaniec z Nocą Kairu - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 249.90 zł
Różaniec z nasion Łzy Matki Bożej - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 29.90 zł
Różaniec św. Józefa - zdjęcie dewocjonaliów
San Gabriele 44.90 zł