Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa

o. Adam Szustak OP, Karol Sobczyk
  • Wydawca: Wydawnictwo Gloria24.pl
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788393458240
  • Format: 130x200
  • Stron: 96
  • Rodzaj okładki: Twarda
Nasza cena:

24,90 zł

17,40 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    2 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Książka opowiada o niezwykłej mocy słów, które każdy z nas może codziennie wypowiadać. Słów, które niosą szczególną obietnicę, że jeśli je wypowiemy, to w realny sposób, powołując się na Słowo Boga, umocnimy nasze domy, pomnożymy dobra, uczynimy nasze życie płodnym, ugasimy pragnienie… Mało tego! To wszystko (i jeszcze więcej) stanie się udziałem każdego, nad kim wypowiemy te Słowa.

Ta książka jest o błogosławieniu.

A błogosławienie, jest rzeczą niezwykłą, bo Bóg dał obietnicę: Wypowiadaj słowa błogosławieństwa nad każdą spotkaną osobą, „bo wzywając moje Imię nad nimi, Ja osobiście (!!!) będę im błogosławił”.

Oto  główny powód dla którego powstała ta książka: Bóg osobiście będzie działał w naszym słowie, jeśli będą to słowa błogosławieństwa.

Zatem do dzieła. Naucz się błogosławić. Oprzyj się na Biblii, stwórz swoje błogosławieństwo, niech słowa z tej książki będą dla Ciebie inspiracją. Powołaj się na Obietnicę i miej świadomość, że Twoje słowa mogą zmieniać rzeczywistość!


Co znajduje się w książce?

Pierwsza część:

Adam Szustak OP wprowadza w temat błogosławieństwa. Wraca do początku świata i przypomina, że pierwszym słowem Boga skierowanym do ludzi jest właśnie błogosławieństwo. Słowa te niezmiennie trwają do dziś, tak jak Bóg jest niezmienny. Jeśli chcemy się nauczyć kochać, to błogosławienie jest pierwszym krokiem na tej drodze.

Druga część:

Karol Sobczyk podaje w niej listę argumentów opartych na Biblii, potwierdzających zdumiewającą moc naszych słów. Historie, które po ludzku nie miały szansy się wydarzyć, dzieją się po wypowiedzianym błogosławieństwie. Jest jednak pewien klucz do bycia „obdarowanym”.  O kluczu i pewnych „warunkach” błogosławieństwa czytamy w drugiej części książki.

Trzecia część:
11 pełnych mocy, płynących z Żywego Słowa, biblijnych błogosławieństw, czyli… sięgnięcie do źródła i przypomnienie sobie jak wiele mamy obiecane przez naszego Stwórcę.

Czwarta część:
47 błogosławieństw na różne okazje, z których będziesz mógł wybrać te, które staną się codziennością Twojego życia. Na samym końcu znajduje się lista przykładowych błogosławieństw.

 

Do książki dołączone są karty z biblijnymi błogosławieństwami!

Karty z błogosławieństwami
Karty w formacie wizytówek idealnie nadają się na drobny podarunek  albo do noszenia w portfelu. Dzięki nim mogą na co dzień towarzyszyć Ci jedne z najpiękniejszych błogosławieństw, czyli obietnic samego Boga. Po co dołączone są te karty? Po to by na początku każdego dnia, lub w trudnym czasie każdy mógł powrócić do niesamowicie podnoszącego Słowa. By ciągle przypominać sobie, że jesteśmy nieustannie błogosławieni!

 

Dla kogo jest ta książka?

 Dla tych, którzy chcą być ludźmi realnego wpływu na rzeczywistość (Bożego wpływu!)

Dla tych, którzy nie wierzą w moc Słowa.
Bóg potwierdza swoje obietnice znakami. Zaryzykuj i sprawdź czy tak naprawdę jest

Dla tych, którzy nie wiedzą jak błogosławić (kogo, gdzie i jak błogosławić)

Dla tych, którzy szukają pięknego i inspirującego pomysłu na prezent (w książce znajduje się miejsce na dedykacje i swoje własne błogosławieństwo)

Od Autora

 

Jestem przekonany, że ta książka posłuży ci jako inspiracja do tego, by obdarowywać otaczających cię ludzi tym, co najlepsze: błogosławieństwem samego Boga.
                                                                                              Karol Sobczyk

 

Oto lista wybranych błogosławieństw zawartych w książce:

Błogosławieństwo dzieci przez rodziców, np.:
Błogosławieństwo rodziców dla nowo narodzonego dziecka
Błogosławieństwo rodziców dla dzieci przed podróżą, wycieczką
Błogosławieństwo rodziców dla dzieci przed pójściem spać
Błogosławieństwo przed trudnym egzaminem
Błogosławieństwo rodziców przed zawarciem sakramentu małżeństwa ich dziecka

Błogosławieństwa rodzinne:
Poranne błogosławieństwo małżonków
Błogosławieństwo przy stole wigilijnym
Błogosławieństwo przed śniadaniem wielkanocnym
Błogosławieństwo przed okresem Wielkiego Postu
Błogosławieństwo przed Adwentem

Błogosławieństwa dla wszystkich
Błogosławieństwo przed i po posiłku
Błogosławieństwo w trudnym doświadczeniu (np. braku pieniędzy, mieszkania, pracy)
Błogosławieństwo przed podróżą
Błogosławieństwo przed trudną rozmową
Błogosławieństwo nieprzyjaciół
Błogosławieństwo osób, które darzymy szczególną wdzięcznością i szacunkiem
Błogosławieństwo przed zażyciem lekarstw
Błogosławieństwo przed wizytą u lekarza lub w szpitalu

Błogosławieństwa wypowiadane dyskretnie w obecności osób potrzebujących pomocy Błogosławieństwo bliźnich uwikłanych w nałogi 
Błogosławieństwo doświadczonych cierpieniem i smutkiem
Błogosławieństwo chorego

 

O autorach:

O. Adam Szustak OP - dominikanin, wybitny kaznodzieja, człowiek obdarzony niezwykłym darem głoszenia i wyjaśniania Słowa. Przez 5 lat był opiekunem krakowskiego duszpasterstwa akademickiego „Beczka”. Jest autorem kilku bestsellerowych pozycji książkowych. Przed wszystkim jest pasjonatem Słowa Bożego i z pasją głosi Dobrą Nowinę. Obecnie jest wędrownym kaznodzieją.

Karol Sobczyk – psycholog, publicysta, twórca portalu InGod.pl, dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji „Głos na Pustyni", której celem jest metodologiczne przygotowanie wierzących do przemiany własnego życia w oparciu o nauczanie Pisma Świętego. Wraz z żoną prowadzi w Krakowie wspólnotę "Głos na Pustyni", której służba została powołana aby wzmocnić zrozumienie czterech płaszczyzn chrześcijańskiego życia: Bożego Słowa, Jedności Chrześcijan, Izraela oraz Powtórnego Przyjścia Jezusa.

 

Patroni medialni

Książkę i wszystko co się w niej znajduje wspierają:

                     

 

Pobierz tapetę na pulpit z błogosławieństwem z tej książki!

Kliknij na obrazek:

Błogosławieństwo dla Ciebie!
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Twarda
Autor o. Adam Szustak OP, Karol Sobczyk
ISBN 9788393458240
Liczba stron 96
Format okładki 130x200
Rok wydania 2012
Recenzje klientów
Dodaj swoją recenzję
Bez zachwytów
Karolina 31 grudnia 2013
Trochę mnie dziwi tak pozytywna opinia książki.
Każde błogosławieństwo jest potężne, niezależnie od "formuły", od tego, w jakie słowa zostanie ubrane. Ta książeczka to taki modlitewniczek...

Plusem jest dla mnie świadectwo p. Karola Sobczyka na początku. Reszta to (dla mnie) takie marne "trzy".
Poza tym rozczarowana jestem samym sposobem wydania - za tę cenę można się postarać chociażby o lepszy papier...
Mam nadzieję, że wybaczone mi zostanie takie oschłe potraktowanie książki. Chcę szczerze.
Prezent
Teresa 10 września 2013
Od nie dawna jestem waszą klientką, ale bardzo zadowoloną. Mam już dorosłe dzieci, które wciąż pytały jak błogosławić swoje dzieci? Zawsze mówiłam tak jak ja was błogosławiłam. Robiłam krzyżyk na czole i mówiłam Niech Cię Błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch św.Jak kupiłam u Państwa książkę pt. Błogosławieństwo ma Moc to zaraz dokupiłam jeszcze 3 żeby każdej córce dać z czego się bardzo ucieszyły.Pozdrawiam i życzę sukcesów i Bożego Błogosławieństwa
"pomocnik"
Wioleta 27 grudnia 2012
Krótko, na temat, konkretnie.
Pomocna dla tych, którym ciężko ująć w słowa modlitwę błogosławieństwa- daje gotowe podpowiedzi, pokazuje na czym się skupić.
Ale też myślę, że jest ona dla wszystkich tych, którzy zapomnieli jaką moc ma błogosławieństwo, i po co ono jest, a także dla tych, którym wydaje się, że ich słowa "nic nie znaczą"..
To książka w stylu "pomocnika"-podaje gotowe formy błogosławieństw, inspirując samego czytelnika to wypowiedzenia własnego, do nazwania tego czego do tej pory nie potrafił nazwać, i wypowiedzenia tego na głos. Bo wielu z nas nosi w sobie pragnienie dobra dla drugiego człowieka, i czasem wypowiadamy to w formie komplementu, dobrej opinii, gestu, podziękowania, a można zrobić to w formie dającej mu o wiele więcej-w formie błogosławieństwa!
Błogosławieństwo
Andrzej 24 grudnia 2012
Uważam, że temat Bożego Błogosławieństwa jest bardzo na czasie. To ważna książka
PRZEPIĘKNA
Monika 17 grudnia 2012
Bardzo pięknie wydana książka. Dobra na prezent. Warta uwagi i przeczytania oraz wcielania w życie każdego błogosławieństwa Bożego.
RANIĄCE SŁOWA
Katarzyna 3 grudnia 2012
Słowa mają ogromną moc! W mojej głowie mocno utkwiły słowa wypowiedziane przez moją pracodawczynię ,, Jak pani śmiała zajść w ciążę będąc dyrektorem! Jest pani nieodpowiedzialna. Z dniem dzisiejszym wręczam pani wypowiedzenie z pracy!''. Potem sąd pracy, niesprawiedliwy wyrok, bez prawnego uzasadnienia, bez poparcia Ustawą itd. Spadło to na mnie jak grom, nie wiedziałam co mam powiedzieć, czułam się winna, że będę miała 3 dziecko, a mężatką jestem od 9 lat. Wszystkie Słowa, które na mnie spadły były tak bolesne, że przebijały serce, umysł i ciało. Poroniłam bliźniaki. Zostałam bez 2 dzieci i bez pracy. A wszystko to za sprawą złych Słów. Może ta książka przywróci mi wiarę w dobro ludzkich Słów. Dziękuję. Katarzyna
Wspaniała pozycja książkowa
Czesława 29 listopada 2012
Informacje w internecie o książce zachwyciły mnie i zachęciły do praktyki rozsiewania wśród ludzi całej kuli ziemskiej dobra nadprzyrodzonego, duchowego a także błogosławieństwa Bożego w sprawach doczesnych - poprzez błogosławienie. Dziękuję za trud napisania, podzielenia się swoim doświadczeniem.
Niestety nie mam możliwości kupienia tej książki. Zadowolę się informacjami z internetu.
błogosławieństwo
Martyna 26 listopada 2012
Tak się składa, że po nawróceniu chociażby, często jak mijałam jakieś osoby tak po prostu mówiłam "pobłogosław Panie tę osobę i zbaw". Czasem dłużej jeśli odczytywałam, że ta osoba może mieć problem albo jest prawdopodobnie daleko od Boga. A czasem zwyczajnie "błogosław Panie". Trochę jednak dziwne to było dla mnie, bo w pewnym momencie męczące... jak się wiele osób mija. Ale jeszcze mi się to zdarza. Ostatnio też usłyszałam, jak ksiądz we Wspolnocie co jestem przyznał się, że też tak robił. Cieszę się więc, że takie błogosławienie innych osób, które spotykamy choćby w autobusie, na ulicy może nabierze rozgłosu i się rozprzestrzeni... bo tak wielu ludzi dzisiaj się nawzajem przeklina, świadomie i nieświadomie. Tyle goryczy i smutku płynie z ludzkich ust, narzekań i krytyki... błogosławienie sobie nawzajem jest bardzo potrzebne. Tymbardziej, że to błogosławieństwo nie każdy wynosi z domu, a skutki działania szatana łatwo wtedy odczuć. Wiele osób cierpi... a te jedno : błogosław Panie z nadzieją, że się stanie i Pan to uczyni tej osobie, może pewnie wiele pomóc, sprzyjać tworzeniu wzajemnej cywilizacji miłości. Takie błogosławienie innym bowiem otwiera samego błogosławiącego na miłość do bliźniego, na wyjście poza spojrzenie na siebie, ku dostrzeżeniu drugiego człowieka. I nawet jeśli nie wiemy co zrobić, czujemy się bezradni, albo mamy wrażenie że i nic się nie da zrobić widząc przygnębione, zmęczone, obolałe twarze ludzi... chociaż błogosławmy i aż błogosławmy. Niech Pan dotyka swą miłością wszystkich, których będziemy błogosławić, kimkolwiek by byli. Amen.
Wszystkich błogosławić
Krzysztof 23 listopada 2012
Staram się stosować pozdrowienie błogosławieństwem Bozym, ale raczej dla najbliższych, a fakt trzeba w stosunku do wszystkich.
Modlitwa błogosławieństwa ma ogromna moc
Irena 23 listopada 2012
Modlitwa błogosławieństwa ma ogromna moc - powoduje, że rozkwita to, co ukryte w głębi .
Błogosławieństwo wydobywa na wierzch pokłady dobra, które Bóg umieścił w naszych sercach,
przemienia rzeczywistość.
Najbardziej pożądaną modlitwą wstawienniczą jest modlitwa błogosławieństwa, bo ona przekazuje błogosławieństwo samego Boga

Pozdrawiam
Irena
Dziękuję!
Piotr 22 listopada 2012
Dziękuję za tę książkę!
Tagi produktów
Inni klienci oznaczyli ten produkt następującymi tagami:

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.