Modlitewniki katolickie

Książeczka z modlitwami - czy warto ją mieć?

Dobra relacja wymaga częstego kontaktu, wymiany myśli, słów, spojrzeń. Jak jest w przypadku relacji z Panem Bogiem? Czy często z Nim rozmawiamy, opowiadamy o swoich radościach i trudnych sytuacjach? Może dzieje się to rzadko, ponieważ nie wiemy, jak do Niego mówić, czyli, po prostu, jak się modlić? Z pomocą przychodzą nam wydawcy, którzy proponują wiele ciekawych pozycji. Modlitewnik katolicki to pozycja obowiązkowa, potrzebna do częstej modlitwy.

Zaufaj Mi, chcę Twojego dobra.

Modlitwa idzie prosto do Boga wtedy, kiedy modlimy się w pokorze i z ufnością, kiedy rozmawiamy z Panem Bogiem tak, jak z Tatą lub Mamą. Ilekroć chcemy przeforsować swój projekt na daną sprawę, Pan Bóg musi dokonać poprawek, czasem bardzo drastycznych. Trzeba jednak pamiętać, że Jemu najbardziej zależy na naszym życiu i szczęściu, to On widzi dalej w przyszłość i zna wszystkie zasadzki, w jakie moglibyśmy wpaść. Moglibyśmy, gdybyśmy poszli...własną ścieżką. Dlatego tak ważna jest osobista książeczka modlitewna, która zawiera ważne i potrzebne wezwania.

Odpowiedni modlitewnik katolicki - jak znaleźć ten właściwy?

Jak wybrać dobry modlitewnik? Książeczka zawiera wiele podstawowych modlitw, z których część znamy. Czasem dobrze jest prześledzić wzrokiem filary życia duchowego, jak: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga. Przyda się też w naszym modlitewniku tekst Mszy Świętej oraz wskazówki, które pomogą przygotować się do Sakramentów Świętych. Niezbędne okażą się: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, rozważania Tajemnic Różańcowych czy litanie. A dla wszystkich, którzy lubią śpiewać (albo chcą się nauczyć nowych pieśni) niezbędny będzie spis kościelnych utworów.

Chcę usłyszeć, co u ciebie - mówi Bóg

Książeczka do modlitwy to publikacja, którą dobrze jest nosić ze sobą, zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się na Eucharystię, nabożeństwo, czy adorację Najświętszego Sakramentu. Osobista rozmowa z Bogiem powinna być wspierana stałymi modlitwami. Najważniejsze jest jednak, by starać się odnaleźć kontakt ze Stwórcą w dialogu, jaki prowadzimy z kimś bliskim: członkiem rodziny czy przyjacielem. Bądźmy naturalni, On przecież zna nasze myśli, ale lubi, kiedy o sobie opowiadamy. To świadectwo, że także nasz Pan jest dla nas ważny.

Książka z modlitwami - jaka okładka, format, czcionka?

W kwestii wyglądu zewnętrznego, modlitewniki mają różne formaty, okładki, kolory i czcionki. Jeśli często uczestniczysz w nabożeństwach, znajdź dla siebie lekki i poręczny modlitewnik, najlepiej w małym formacie, z pergaminowymi kartkami i paginatorami. Pomoże w sprawnym wyszukiwaniu interesujących cię modlitw. Jeśli jesteś osobą starszą lub już trochę schorowaną, przydatna będzie duża czcionka i, co za tym idzie, większy format książki. Nie musisz jej ze sobą nosić więc może ważyć więcej. Jeśli natomiast potrzebujesz modlitewnika zarówno w domu jak i do noszenia, np. w torebce, dobrze jest kupić dwa. Zawsze będziesz miał pod ręką odpowiedni Modlitewnik. Sklep, który oferuje tego typu pozycje, zatrudnia fachowców obsługi Klienta, którzy chętnie pomogą i doradza odpowiedni zakup. Wyjaśni, co powinna zawierać dobra książeczka do nabożeństwa. Cena takiego modlitewnika waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto też zaprosić do rozmowy z Panem Bogiem naszych bliskich. Wówczas książeczka może być niczym modlitewnik rodzinny

Pozycje 1 do 28 z 497
Mała Liturgia Godzin - okładka książki
Pallotinum 38.90 zł 39.00 zł
Księga Wyjścia. Stary Testament. - okładka książki
Edycja Świętego Pawła ks. Janusz Lemański 61.20 zł 69.99 zł
Papieski modlitewnik dla seniorów - okładka książki
Wydawnictwo AA 21.19 zł 24.90 zł
Liturgia Godzin. Tom 2 - okładka książki
Pallotinum 118.95 zł 125.00 zł
Z Aniołem Stróżem przez życie. - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Anna Mroczek 5.31 zł 5.95 zł
Traktat o prawdziwym nabożeństwie - okładka książki
Wydawnictwo AA św. Ludwik Maria Grignion de Montfort 25.44 zł 29.90 zł
Maryja rozwiązująca węzły. Nowenna, - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Miguel Cuartero Samperi 6.33 zł 7.95 zł
Tajemnica spowiedzi w mistycznych - okładka książki
Wydawnictwo AA Catalina Rivas 5.32 zł 6.90 zł
Nowenna pompejańska - okładka książki
Rafael Małgorzata Pabis, Grażyna Kich 14.33 zł 19.90 zł
Cuda świętego Józefa. Świadectwa - okładka książki
WAM Elżbieta Polak, Katarzyna Pytlarz 17.80 zł 24.90 zł
Skarbnica modlitw - okładka książki
WAM Mieczysław Bednarz SJ 44.69 zł 65.00 zł
Modlitewnik dla przygnębionych - okładka książki
eSPe Michał Wilk 4.71 zł 6.50 zł
Modlitewnik czcicieli św. Rity - okładka książki
Jedność ks. Zbigniew Sobolewski, ks. Marek Matusik 9.45 zł 13.00 zł
Spowiedź. Przygotowanie do sakramentu - okładka książki
Wydawnictwo AA św. Ignacy Loyola, św. Franciszek Salezy 42.45 zł 49.90 zł
Spowiedź nie musi bardzo boleć - okładka książki
WAM o. Piotr J. Śliwiński OFMCap., Justyna Siemienowicz 21.37 zł 29.90 zł
Pustynia w mieście - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Carlo Carretto 13.48 zł 16.95 zł
Uzdrawiająca moc spowiedzi - okładka książki
Wydawnictwo AA Scott Hahn 25.44 zł 29.90 zł
Głęboka przemiana serca w szkole - okładka książki
Wydawnictwo M ks. Ruotolo Dolindo