Modlitewniki katolickie

Książeczka z modlitwami - czy warto ją mieć?

Dobra relacja wymaga częstego kontaktu, wymiany myśli, słów, spojrzeń. Jak jest w przypadku relacji z Panem Bogiem? Czy często z Nim rozmawiamy, opowiadamy o swoich radościach i trudnych sytuacjach? Może dzieje się to rzadko, ponieważ nie wiemy, jak do Niego mówić, czyli, po prostu, jak się modlić? Z pomocą przychodzą nam wydawcy, którzy proponują wiele ciekawych pozycji. Modlitewnik katolicki to pozycja obowiązkowa, potrzebna do częstej modlitwy.

Zaufaj Mi, chcę Twojego dobra.

Modlitwa idzie prosto do Boga wtedy, kiedy modlimy się w pokorze i z ufnością, kiedy rozmawiamy z Panem Bogiem tak, jak z Tatą lub Mamą. Ilekroć chcemy przeforsować swój projekt na daną sprawę, Pan Bóg musi dokonać poprawek, czasem bardzo drastycznych. Trzeba jednak pamiętać, że Jemu najbardziej zależy na naszym życiu i szczęściu, to On widzi dalej w przyszłość i zna wszystkie zasadzki, w jakie moglibyśmy wpaść. Moglibyśmy, gdybyśmy poszli...własną ścieżką. Dlatego tak ważna jest osobista książeczka modlitewna, która zawiera ważne i potrzebne wezwania.

Odpowiedni modlitewnik katolicki - jak znaleźć ten właściwy?

Jak wybrać dobry modlitewnik? Książeczka zawiera wiele podstawowych modlitw, z których część znamy. Czasem dobrze jest prześledzić wzrokiem filary życia duchowego, jak: Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga. Przyda się też w naszym modlitewniku tekst Mszy Świętej oraz wskazówki, które pomogą przygotować się do Sakramentów Świętych. Niezbędne okażą się: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, rozważania Tajemnic Różańcowych czy litanie. A dla wszystkich, którzy lubią śpiewać (albo chcą się nauczyć nowych pieśni) niezbędny będzie spis kościelnych utworów.

Chcę usłyszeć, co u ciebie - mówi Bóg

Książeczka do modlitwy to publikacja, którą dobrze jest nosić ze sobą, zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się na Eucharystię, nabożeństwo, czy adorację Najświętszego Sakramentu. Osobista rozmowa z Bogiem powinna być wspierana stałymi modlitwami. Najważniejsze jest jednak, by starać się odnaleźć kontakt ze Stwórcą w dialogu, jaki prowadzimy z kimś bliskim: członkiem rodziny czy przyjacielem. Bądźmy naturalni, On przecież zna nasze myśli, ale lubi, kiedy o sobie opowiadamy. To świadectwo, że także nasz Pan jest dla nas ważny.

Książka z modlitwami - jaka okładka, format, czcionka?

W kwestii wyglądu zewnętrznego, modlitewniki mają różne formaty, okładki, kolory i czcionki. Jeśli często uczestniczysz w nabożeństwach, znajdź dla siebie lekki i poręczny modlitewnik, najlepiej w małym formacie, z pergaminowymi kartkami i paginatorami. Pomoże w sprawnym wyszukiwaniu interesujących cię modlitw. Jeśli jesteś osobą starszą lub już trochę schorowaną, przydatna będzie duża czcionka i, co za tym idzie, większy format książki. Nie musisz jej ze sobą nosić więc może ważyć więcej. Jeśli natomiast potrzebujesz modlitewnika zarówno w domu jak i do noszenia, np. w torebce, dobrze jest kupić dwa. Zawsze będziesz miał pod ręką odpowiedni Modlitewnik. Sklep, który oferuje tego typu pozycje, zatrudnia fachowców obsługi Klienta, którzy chętnie pomogą i doradza odpowiedni zakup. Wyjaśni, co powinna zawierać dobra książeczka do nabożeństwa. Cena takiego modlitewnika waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto też zaprosić do rozmowy z Panem Bogiem naszych bliskich. Wówczas książeczka może być niczym modlitewnik rodzinny

Pozycje 1 do 28 z 905
Nowenna pompejańska - okładka książki
Rafael Małgorzata Pabis, Grażyna Kich 14.33 zł
Liturgia Godzin. Tom 1 (standard) - okładka książki
Pallotinum 156.00 zł
Liturgia Godzin. Tom 2 (standard) - okładka książki
Pallotinum 156.00 zł
Mała Liturgia Godzin - okładka książki
Pallotinum 47.45 zł
Liturgia Godzin. Tom 3 (standard) - okładka książki
Pallotinum 156.00 zł
Koronka Wyzwolenia - okładka książki
Rafael Małgorzata Pabis 14.33 zł
Głęboka przemiana serca w szkole - okładka książki
Wydawnictwo M ks. Ruotolo Dolindo 21.17 zł
Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński. - okładka książki
Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM Bożena Sobota 9.04 zł
Koronka do NSPJ ojca Pio - okładka książki
Rafael ks. Leszek Smoliński 14.33 zł
Maryjo, Ty się tym zajmij... Rozważania - okładka książki
Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników Lidia Lasota 20.49 zł
Orędzie miłości Serca Jezusa do - okładka książki
Wydawnictwo Księży Sercanów o. Lorenzo Sales 21.27 zł
Modlitewnik za zmarłych - okładka książki
Rafael ks. Leszek Smoliński 14.33 zł
Modlitewnik bizantyjski - okładka książki
Wydawnictwo M praca zbiorowa 33.92 zł
Nowenna i litania do Najdroższej - okładka książki
Promic praca zbiorowa 4.45 zł
Modlitewnik Maryjny - okładka książki
Rafael 17.93 zł
77 modlitw serca - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Dawid Sem 24.65 zł
Modlitwy za wstawiennictwem św. - okładka książki
Bratni Zew Małgorzata Myrcha-Kamińska 11.14 zł