Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Religioznawstwo

Produkty 1 do 25 z 39 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Ustaw kierunek rosnący
 1. TO BÓG SZUKA CZŁOWIEKA. O wcieleniu, duszy i Bożej miłości do nas
  21,90 zł

  TO BÓG SZUKA CZŁOWIEKA. O wcieleniu, duszy i Bożej miłości do nas

  s. Bogna Młynarz ZDCh

  Prowadząca popularnego bloga „Dusza Jezusa” siostra opowiada o konsekwencjach skandalu, jakim jest dla nas wcielenie się Boga

  Dowiedz się więcej »
 2. Co tak naprawdę mówi Koran

  24,90 zł

  19,92 zł

  Co tak naprawdę mówi Koran

  Elass Mateen

  W miarę jak islam – religia powstała w oparciu o Koran – kontynuuje swoją globalną ekspansję, pojawia się coraz większa potrzeba lepszego zrozumienia świętej księgi muzułmanów Dowiedz się więcej »
 3. W OBRONIE WIARY. PISMO ŚWIĘTE A NAUKA ŚWIADKÓW JEHOWY, INNYCH SEKT I WYZNAŃ NIEKATOLICKICH
  49,90 zł

  W OBRONIE WIARY. PISMO ŚWIĘTE A NAUKA ŚWIADKÓW JEHOWY, INNYCH SEKT I WYZNAŃ NIEKATOLICKICH

  Włodzimierz Bednarski

  Doskonały podręcznik obrony dogmatów! Dzieło współczesnej apologetyki katolickiej, będące cenną pomocą w obronie prawd wiary katolickiej przed zarzutami przeciwników Chrystusa i Kościoła Dowiedz się więcej »
 4. Islam - przyszłość czy wyzwanie?

  34,90 zł

  27,92 zł

  Islam - przyszłość czy wyzwanie?

  David Pawson

  Od lat zajmuję się problematyką prześladowania osób wierzących w Jezusa Chrystusa. W ostatnim czasie zauważam jednak lawinowo rosnącą liczbę represji skierowanych przeciwko chrześcijanom Dowiedz się więcej »
 5. ELEMENTARZ KATOLIKA
  29,90 zł

  ELEMENTARZ KATOLIKA

  Sławomir Zatwardnicki

  Elementarz katolika to ilustrowane i pogłębione kompendium wiedzy o fundamentalnych prawdach wiary, zawartych w Credo i obowiązujących chrześcijanina na każdym etapie życia Dowiedz się więcej »
 6. Szabat
  29,00 zł

  Szabat

  Abraham Joshua Heschel

  Szabat i jego znaczenie dla współczesnego człowieka to jedna z najpiękniejszych książek Abrahama Joshuy Heschela, rabina, wybitnego żydowskiego teologa i myśliciela Dowiedz się więcej »
 7. Błędy doktryny Świadków Jehowy
  19,90 zł

  Błędy doktryny Świadków Jehowy

  Robert H. Countess

  Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że tłumacz jest jak rządca na czyimś gospodarstwie, a od rządcy oczekuje się, że będzie wierny. Każdy bez wahania przyzna, że głównym wymaganiem stawianym tłumaczeniom Nowego Testamentu jest wierność przekazywanej treści w stosunku do oryginału Dowiedz się więcej »
 8. Dzieci jednego Boga

  24,00 zł

  19,20 zł

  Dzieci jednego Boga

  abp Stanisław Gądecki

  Publikacja obejmuje 17 tekstów - refleksji na Dzień Judaizmu, dotyczących dialogu katolicko-judaistycznego Dowiedz się więcej »
 9. Początek wspólnej drogi. Dialog katolicko-żydowski w Polsce w latach 1986–1994
  45,00 zł

  Początek wspólnej drogi. Dialog katolicko-żydowski w Polsce w latach 1986–1994

  Abp Henryk J. Muszyński

  Książkę tę można polecić badaczom historii dialogu z judaizmem, ludziom żywo zaangażowanym w dialog, a także każdemu, gdyż jej przesłaniem jest ciągła potrzeba budowania braterskich międzyludzkich relacji Dowiedz się więcej »
 10. SENTENCJE OJCÓW PIRKE AVOT
  29,90 zł

  SENTENCJE OJCÓW PIRKE AVOT

  Michael Friedman

  Nie czyń bliźniemu swemu tego, co ci niemiłe. To jest cała Tora, reszta jest komentarzem. Teraz idź i się ucz. Hillel Sentencje Ojców - po hebrajsku Pirke Awot - są zbiorem żydowskich pouczeń etycznych spisanych przez starożytnych rabinów Dowiedz się więcej »
 11. Łowcy wolności
  24,00 zł

  Produkt niedostępny

  Łowcy wolności

  Robert Tekieli

  Kontynuacja bestsellerowej pozycji Zmanipuluję cię, kochanie. Autor pogłębia tematy związane z duchowymi zagrożeniami współczesnego człowieka (magia, cudowne uzdrawianie, wróżby, kontrola umysłu, feng shui) i zachęca do krytycznego spojrzenia na "przejawy nowoczesności" Dowiedz się więcej »
 12. Religie współczesnego Bliskiego i Dalekiego Wschodu Cz. 1
  24,90 zł

  Produkt niedostępny

  Religie współczesnego Bliskiego i Dalekiego Wschodu Cz. 1

  ks. Krzysztof Kościelniak

  Pierwsza część pięciotomowej serii monografii na temat współczesnych religii Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Autor analizuje i interpretuje obrazy, znaki Dowiedz się więcej »
 13. ROLA I ZNACZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA W HISTORII I KULTURZE CHIN
  39,00 zł

  ROLA I ZNACZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA W HISTORII I KULTURZE CHIN

  Jan Konior SJ

  Autor, znany już polskiemu czytelnikowi z ciekawych publikacji WAMu, jest także cenionym naukowcem w zakresie tematyki chińskiej oraz relacji chrześcijaństwa z Państwem Środka Dowiedz się więcej »
 14. PSYCHOLOGIA I KATOLICYZM. Historia relacji
  89,00 zł

  PSYCHOLOGIA I KATOLICYZM. Historia relacji

  Robert Kugelmann

  Między psychologią a religią jest przepaść. Przynajmniej na pozór. Prof. Robert Kugelmann w obszernym studium udowadnia jednak, że powiązania w tym przypadku są szerokie i wielorakie. Wychodząc od rozważań na temat psychologii nowoczesnej Dowiedz się więcej »
 15. RELIGIE CELTÓW
  39,00 zł

  RELIGIE CELTÓW

  Bożena Gierek

  W publikacji opisane zostały zagadnienia, które dotychczas pomijano lub też nie wystarczająco omawiano. Dzięki temu czytelnik może zapoznać się z "Księgą Najazdów" - informacjami o mitycznych najazdach na Irlandię, które dotychczas nie były Dowiedz się więcej »
 16. NA JEDWABNYM SZLAKU GESTU
  43,00 zł

  NA JEDWABNYM SZLAKU GESTU

  Redakcja Wiesna Mond-Kozłowska

  "Owocem doświadczenia estetycznego w tańcu, będącego swoistą modlitwą, jest mentalna wizja a zarazem metafizyczny wgląd w naturę bytu i relację człowieka z Absolutem. Ślad tych doświadczeń zawarty jest także w poezji Moulalana Dżalaloddina Dowiedz się więcej »
 17. Hinduizm
  25,00 zł

  Hinduizm

  Marta Kudelska

  Autorka w sposób przystępny i interesujący wprowadza czytelnika w bogaty świat jednego z najstarszych systemów filzoficzno-religijnych... Dowiedz się więcej »
 18. Grota Nimf
  17,00 zł

  Grota Nimf

  Porfiriusz z Tyru

  Grota nimf jest komentarzem do fragmentu Odysei Homera. W opisie groty Porfiriusz stara się znaleźć ukryty sens i interpretując go alegorycznie dowodzi uniwersalnego znaczenia motywu jaskini... Dowiedz się więcej »
 19. Ojcowie religii

  29,90 zł

  23,92 zł

  Ojcowie religii

  Walter Vogel

  Książka przedstawia biografie jedenastu wybitnych założycieli religii. Są to przede wszystkim postacie, które dały początek czterem wielkim religiom świata: założyciel Dowiedz się więcej »
 20. Anioły i demony w różnych religiach świata
  45,00 zł

  Anioły i demony w różnych religiach świata

  Peter G. Riddell, Beverly Smith Riddell

  Antologia zawiera teksty teologów i religioznawców, badających różne i często odległe tradycje. Autorzy podjęli też problem obecności tej tematyki w kulturze masowej Dowiedz się więcej »
 21. Rewolucja i Kontrrewolucja
  35,00 zł

  Rewolucja i Kontrrewolucja

  Plinio Correa de Oliveira

  Analiza procesu niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej kontynuowanego przez rewolucję francuską, ateistyczny komunizm, a wreszcie przez współczesną rewolucję obyczajową Dowiedz się więcej »
 22. Kremacja w kulturach świata
  28,90 zł

  Kremacja w kulturach świata

  o. Zbigniew Suchecki OFMConv.

  Jeszcze kilka lat temu wybierający kremację byli uważani zasadniczo za wrogów Kościoła. Obecnie rozporządzenia Kościoła nie sprzeciwiają się kremacji... Dowiedz się więcej »
 23. Sikhizm
  15,00 zł

  Sikhizm

  Zbigniew Igielski

  Publikacja omawiająca jedną z najmłodszych monoteistycznych religii świata - sikhizm, religię, która powstała w połowie XV wieku w północnej części dzisiejszych Indii... Dowiedz się więcej »
 24. Ikona w życiu, w wierze i w teologii Kościoła
  31,00 zł

  Ikona w życiu, w wierze i w teologii Kościoła

  o. prof. Tadeusz Dionizy Łukaszuk

  Ikona a Biblia, historia ikony od czasów najdawniejszych aż po XXI wiek, dlaczego ikona rozwinęła się bardziej w kościele prawosławnym? rozwój nauki o ikonie w Kościele katolickim, kult ikony… czy to nie przesada? Dowiedz się więcej »
 25. Po co jest diabeł?
  30,00 zł

  Po co jest diabeł?

  Klaus Berger

  Czy diabeł jest osobą? * Kim jest kusiciel w rzeczywistości? * Czy wszelkie zło pochodzi od demonów? * Czy zło potrzebuje imienia? * Czy diabeł ma biografię? * Czy Bóg stworzył zło? * Czy diabłem jest sam Bóg? * Diabeł i psychika * Gdzie można się doszukiwać źródeł demonizmu? * Na ile nieszkodliwy jest satanizm? * Jak walczyć przeciwko diabłu i demonom? * Mroczny świat egzorcystów * Czy diabeł ma też dobre strony? * Po co jest diabeł? KLAUS BERGER jest jednym z najbardziej znanych i oryginalnych współczesnych niemieckich egzegetów Nowego Testamentu. W swoich książkach kwestionuje wiele utartych poglądów i interpretacji, stawia tezy odważne i nowe, czasem prowokacyjne. Zarazem zdaje sobie sprawę z konieczności łączenia wiedzy zdobywanej przez żmudne badanie tekstów z doświadczeniem wiary i życia chrześcijańskiego. Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 39 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Ustaw kierunek rosnący