Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Religioznawstwo

Produkty 1 do 25 z 34 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Ustaw kierunek rosnący
 1. Szabat
  29,00 zł

  Szabat

  Abraham Joshua Heschel

  Szabat i jego znaczenie dla współczesnego człowieka to jedna z najpiękniejszych książek Abrahama Joshuy Heschela, rabina, wybitnego żydowskiego teologa i myśliciela Dowiedz się więcej »
 2. Błędy doktryny Świadków Jehowy
  19,90 zł

  Błędy doktryny Świadków Jehowy

  Robert H. Countess

  Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że tłumacz jest jak rządca na czyimś gospodarstwie, a od rządcy oczekuje się, że będzie wierny. Każdy bez wahania przyzna, że głównym wymaganiem stawianym tłumaczeniom Nowego Testamentu jest wierność przekazywanej treści w stosunku do oryginału Dowiedz się więcej »
 3. Dzieci jednego Boga

  24,00 zł

  19,20 zł

  Dzieci jednego Boga

  abp Stanisław Gądecki

  Publikacja obejmuje 17 tekstów - refleksji na Dzień Judaizmu, dotyczących dialogu katolicko-judaistycznego Dowiedz się więcej »
 4. Początek wspólnej drogi. Dialog katolicko-żydowski w Polsce w latach 1986–1994
  45,00 zł

  Początek wspólnej drogi. Dialog katolicko-żydowski w Polsce w latach 1986–1994

  Abp Henryk J. Muszyński

  Książkę tę można polecić badaczom historii dialogu z judaizmem, ludziom żywo zaangażowanym w dialog, a także każdemu, gdyż jej przesłaniem jest ciągła potrzeba budowania braterskich międzyludzkich relacji Dowiedz się więcej »
 5. SENTENCJE OJCÓW PIRKE AVOT
  29,90 zł

  SENTENCJE OJCÓW PIRKE AVOT

  Michael Friedman

  Nie czyń bliźniemu swemu tego, co ci niemiłe. To jest cała Tora, reszta jest komentarzem. Teraz idź i się ucz. Hillel Sentencje Ojców - po hebrajsku Pirke Awot - są zbiorem żydowskich pouczeń etycznych spisanych przez starożytnych rabinów Dowiedz się więcej »
 6. Łowcy wolności
  24,00 zł

  Łowcy wolności

  Robert Tekieli

  Kontynuacja bestsellerowej pozycji Zmanipuluję cię, kochanie. Autor pogłębia tematy związane z duchowymi zagrożeniami współczesnego człowieka (magia, cudowne uzdrawianie, wróżby, kontrola umysłu, feng shui) i zachęca do krytycznego spojrzenia na "przejawy nowoczesności" Dowiedz się więcej »
 7. Religie współczesnego Bliskiego i Dalekiego Wschodu Cz. 1
  24,90 zł

  Produkt niedostępny

  Religie współczesnego Bliskiego i Dalekiego Wschodu Cz. 1

  ks. Krzysztof Kościelniak

  Pierwsza część pięciotomowej serii monografii na temat współczesnych religii Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Autor analizuje i interpretuje obrazy, znaki Dowiedz się więcej »
 8. ROLA I ZNACZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA W HISTORII I KULTURZE CHIN
  39,00 zł

  ROLA I ZNACZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA W HISTORII I KULTURZE CHIN

  Jan Konior SJ

  Autor, znany już polskiemu czytelnikowi z ciekawych publikacji WAMu, jest także cenionym naukowcem w zakresie tematyki chińskiej oraz relacji chrześcijaństwa z Państwem Środka Dowiedz się więcej »
 9. PSYCHOLOGIA I KATOLICYZM. Historia relacji
  89,00 zł

  PSYCHOLOGIA I KATOLICYZM. Historia relacji

  Robert Kugelmann

  Między psychologią a religią jest przepaść. Przynajmniej na pozór. Prof. Robert Kugelmann w obszernym studium udowadnia jednak, że powiązania w tym przypadku są szerokie i wielorakie. Wychodząc od rozważań na temat psychologii nowoczesnej Dowiedz się więcej »
 10. RELIGIE CELTÓW
  39,00 zł

  RELIGIE CELTÓW

  Bożena Gierek

  W publikacji opisane zostały zagadnienia, które dotychczas pomijano lub też nie wystarczająco omawiano. Dzięki temu czytelnik może zapoznać się z "Księgą Najazdów" - informacjami o mitycznych najazdach na Irlandię, które dotychczas nie były Dowiedz się więcej »
 11. NA JEDWABNYM SZLAKU GESTU
  43,00 zł

  NA JEDWABNYM SZLAKU GESTU

  Redakcja Wiesna Mond-Kozłowska

  "Owocem doświadczenia estetycznego w tańcu, będącego swoistą modlitwą, jest mentalna wizja a zarazem metafizyczny wgląd w naturę bytu i relację człowieka z Absolutem. Ślad tych doświadczeń zawarty jest także w poezji Moulalana Dżalaloddina Dowiedz się więcej »
 12. Hinduizm
  25,00 zł

  Hinduizm

  Marta Kudelska

  Autorka w sposób przystępny i interesujący wprowadza czytelnika w bogaty świat jednego z najstarszych systemów filzoficzno-religijnych... Dowiedz się więcej »
 13. Grota Nimf
  17,00 zł

  Grota Nimf

  Porfiriusz z Tyru

  Grota nimf jest komentarzem do fragmentu Odysei Homera. W opisie groty Porfiriusz stara się znaleźć ukryty sens i interpretując go alegorycznie dowodzi uniwersalnego znaczenia motywu jaskini... Dowiedz się więcej »
 14. Ojcowie religii

  29,90 zł

  23,92 zł

  Ojcowie religii

  Walter Vogel

  Książka przedstawia biografie jedenastu wybitnych założycieli religii. Są to przede wszystkim postacie, które dały początek czterem wielkim religiom świata: założyciel Dowiedz się więcej »
 15. Anioły i demony w różnych religiach świata
  45,00 zł

  Anioły i demony w różnych religiach świata

  Peter G. Riddell, Beverly Smith Riddell

  Antologia zawiera teksty teologów i religioznawców, badających różne i często odległe tradycje. Autorzy podjęli też problem obecności tej tematyki w kulturze masowej Dowiedz się więcej »
 16. Rewolucja i Kontrrewolucja
  35,00 zł

  Rewolucja i Kontrrewolucja

  Plinio Correa de Oliveira

  Analiza procesu niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej kontynuowanego przez rewolucję francuską, ateistyczny komunizm, a wreszcie przez współczesną rewolucję obyczajową Dowiedz się więcej »
 17. Kremacja w kulturach świata
  28,90 zł

  Kremacja w kulturach świata

  o. Zbigniew Suchecki OFMConv.

  Jeszcze kilka lat temu wybierający kremację byli uważani zasadniczo za wrogów Kościoła. Obecnie rozporządzenia Kościoła nie sprzeciwiają się kremacji... Dowiedz się więcej »
 18. Sikhizm
  15,00 zł

  Sikhizm

  Zbigniew Igielski

  Publikacja omawiająca jedną z najmłodszych monoteistycznych religii świata - sikhizm, religię, która powstała w połowie XV wieku w północnej części dzisiejszych Indii... Dowiedz się więcej »
 19. Ikona w życiu, w wierze i w teologii Kościoła
  31,00 zł

  Ikona w życiu, w wierze i w teologii Kościoła

  o. prof. Tadeusz Dionizy Łukaszuk

  Ikona a Biblia, historia ikony od czasów najdawniejszych aż po XXI wiek, dlaczego ikona rozwinęła się bardziej w kościele prawosławnym? rozwój nauki o ikonie w Kościele katolickim, kult ikony… czy to nie przesada? Dowiedz się więcej »
 20. Po co jest diabeł?
  30,00 zł

  Po co jest diabeł?

  Klaus Berger

  Czy diabeł jest osobą? * Kim jest kusiciel w rzeczywistości? * Czy wszelkie zło pochodzi od demonów? * Czy zło potrzebuje imienia? * Czy diabeł ma biografię? * Czy Bóg stworzył zło? * Czy diabłem jest sam Bóg? * Diabeł i psychika * Gdzie można się doszukiwać źródeł demonizmu? * Na ile nieszkodliwy jest satanizm? * Jak walczyć przeciwko diabłu i demonom? * Mroczny świat egzorcystów * Czy diabeł ma też dobre strony? * Po co jest diabeł? KLAUS BERGER jest jednym z najbardziej znanych i oryginalnych współczesnych niemieckich egzegetów Nowego Testamentu. W swoich książkach kwestionuje wiele utartych poglądów i interpretacji, stawia tezy odważne i nowe, czasem prowokacyjne. Zarazem zdaje sobie sprawę z konieczności łączenia wiedzy zdobywanej przez żmudne badanie tekstów z doświadczeniem wiary i życia chrześcijańskiego. Dowiedz się więcej »
 21. Pamiętniki nadziei
  32,00 zł

  Pamiętniki nadziei

  Olivier Clément

  Czy w świecie, który wydaje się tak często być niszczony przez samotność, indywidualizm lub pustkę duchową, chrześcijaństwo może jeszcze sformułować oryginalne słowo, wykazać swoją nową młodość? Dowiedz się więcej »
 22. Karykatury Boga.
  28,00 zł

  Karykatury Boga.

  François Boespflug OP

  W 2005 roku jedna z duńskich gazet zamieściła karykatury Mahometa. Wydarzenie to wywołało falę protestów i dyskusji na całym świecie. Wychodząc od tego wydarzenia François Boesflug przeprowadza błyskotliwą analizę na temat miejsca i roli obrazu w trzech wielkich religiach monoteistycznych: islamie, judaizmie i chrześcijaństwie. Dowiedz się więcej »
 23. Rok 6. Fotokronika. Droga przez rok święty

  89,00 zł

  71,20 zł

  Rok 6. Fotokronika. Droga przez rok święty

  Jan Paweł II, Arturo Mari

  Szósty tom z „Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II”. Album przedstawia wydarzenia kolejnego roku Pontyfikatu Jana Pawła II – od 16 października 1983 do 16 października 1984. Dowiedz się więcej »
 24. Źródła myśli teologicznej tom 36
  24,00 zł

  Źródła myśli teologicznej tom 36

  Książka zawiera trzy listy pochodzące z IX i X wieku, które są przykładem dyskusji teologiczno-filozoficznych, jakie toczyły się w tym okresie między przedstawicielami obu wyznań... Dowiedz się więcej »
 25. Religie czarnej Afryki
  27,40 zł

  Produkt niedostępny

  Religie czarnej Afryki

  Andrzej Szyjewski

  Książka krakowskiego religioznawcy Andrzeja Szyjewskiego jest przeglądem tradycyjnych systemów religijnych wyznawanych przez społeczności plemienne zamieszkujące kontynent afrykański ... Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 34 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Ustaw kierunek rosnący