1. Gloria24.pl
  2. Lista autorów
  3. Marek Zaremba

Marek Zaremba Książki

Marek Zaremba - zdjęcie autora

Marek Zaremba – dieta, która przywraca zdrowie.

Zdrowie bierze się głównie z tego, co jemy. Im mniej węglowodanów, tłuszczów, przetworzonej żywności i niezdrowych przekąsek, tym lepiej. Jak rozpocząć tę życiodajną przygodę ze zdrowiem? Wiele ciekawych wskazówek daje Marek Zaremba – dietetyk, dla którego ludzki organizm nie ma tajemnic.

Marek Zaremba oparł zdrowe żywienie na wiedzy, którą zdobyła i propagowała św. Hildegarda z Bingen. Marek Zaremba dodaje do jej przepisów odrobinę polskiej kuchni – oczywiście tej zdrowej. Co jest jej sekretem? W książkach znajdują się liczne wskazówki, jak przygotować zdrowe i smaczne potrawy, które proponuje sam autor - Marek Zaremba. Przepisy, składniki, czas przygotowania są ogólnodostępne i nie wymagają dużo pracy.

Warzywa zamiast mięsa? Czemu nie! - książki Marka Zaremby

Nasi przodkowie jedli mięso bardzo rzadko – raz na tydzień lub jedynie przy okazji wielkich świąt. Bogactwo minerałów i witamin, jakie znajdują się w roślinach, zupełnie wystarczało. Tak samo uważa Marek Zaremba. Książki, które pisze, promują kasze (jaglaną, gryczaną, pęczak), warzywa, owoce - są źródłem białka, zdrowych tłuszczów i cukrów. Cały czas niedocenianego buraka ćwikłowego, fasolę, pietruszkę czy pomidory ludzie hodowali w przydomowych ogródkach.

Polne zioła i ich lecznicze właściwości potrafiły zdziałać cuda. Szałwia, dzika róża, krwawnik czy dziurawiec stanowiły bogactwo uzdrawiających składników. Wzbogacały smak potraw i ułatwiały trawienie. Ludzie żyli ubogo, ale zdrowo. Świadczą o tym odnajdywane w czasie wykopalisk kości, zwłaszcza szczęka. Nie znajdziemy w nich ubytków w uzębieniu, chyba, że weźmiemy pod uwagę zęby stracone w bójkach. Wiele dowodów na to, że i dziś można żyć w dobrym zdrowiu, daje autor książek - Zaremba. Marek na własnym organizmie przekonał się, że odpowiednia dieta leczy ciało i...duszę.

Pozycje 1 do 1 z 1
Jaglany detoks - okładka książki
Pascal Marek Zaremba 33.83 zł 52.40 zł