1. Gloria24.pl
  2. Filmy

Filmy religijne

Filmy religijne - sklep internetowy

Sklepy internetowe cieszą się w ostatnich latach rosnącą popularnością. Wzrasta także liczba religijnych księgarni internetowych, sklepów z dewocjonaliami, platform z e-bookami, czy filmami religijnymi, dostępnymi on-line. W religijnym sklepie internetowym nie może zabraknąć ewangelizacyjnych multimediów. Należą do nich chrześcijańskie filmy warte obejrzenia, które na długo pozostawiają ślad w pamięci i sercu, przemieniają naszą codzienność, ubogacając wiarę, nadzieję i miłość. Do tej grupy należą produkcje zarówno krajowe, polskie, jak i zagraniczne: amerykańskie, włoskie, hiszpańskie czy francuskie.

Wartościowe filmy chrześcijańskie

Jakie są religijne filmy? Czy film religijny to koniecznie historia jednego z wielkich świętych Kościoła Katolickiego albo fragmenty z życia Jezusa Chrystusa i Maryi? Czy też filmy, które mają w sobie ukryta mistykę i dają dobry przekaz? Dokładnie tak ? chrześcijańskie filmy religijne to nie tylko te, które mówią o Bogu wprost, ale także te, które kierują nasze myśli ku dobru - w teorii i w praktyce. Szczególnie ciekawe i inspirujące są filmy o świętych: zakonnikach, siostrach zakonnych, osobach świeckich - dorosłych i dzieciach. Żywoty świętych - dzięki multimedialnemu przekazowi - stają się dla odbiorców żywą pamiątką po naszych patronach i bardzo aktualną wskazówką na drodze do Nieba. W ostatnich latach filmy o tematyce religijnej coraz częściej goszczą na ekranach światowych kin. Świadczy to pragnieniu Boga i wyższych wartości, których zalążki są w ludzkich sercach. Czasem film wyprodukowany przez protestantów może poruszyć serce katolika. A czasem biografia świętej Kościoła Katolickiego zadziała kojąco na kobiety różnych stanów ? mamy, siostry zakonne, babcie.

Dobre filmy religijne to przedłużenie dłoni Boga

Dobre filmy religijne działają lepiej niż niejedna rozmowa o wierze, czasem lepiej niż długie, niedzielne kazanie. Obecnie coraz częściej przekaz multimedialny uzupełnia Słowo, głoszone z ambony, co wzmacnia i pogłębia treść wypowiadanych słów. Myśli, których nie potrafimy wypowiedzieć warto zobrazować - dokładnie tak, jak obrazują je filmy chrześcijańskie. Po obejrzeniu historii znanego świętego lub losów ludzi walczących o pokój i przebaczenie rodzi się w sercu mobilizacja do działania, pragnienie szczęścia swojego i bliźnich. Odpowiednio dobrane treści multimedialne mogą wpłynąć na decyzję o wyborze drogi życiowej, zmianie pracy, czy, po prostu poprawić na długo nastrój. Przede wszystkim jednak są przedłużeniem dobrych dłoni Boga, które wyciągnięte są do ludzi z bogactwem Bożych łask. Jednak religijne filmy to nie tylko filmy o Bogu ale także filmy z przesłaniem religijnym - wzywające do nawrócenia, poprawy życia, pokochania siebie, bliźnich i Pana Boga. To filmy, które pozostawiają w pamięci i sercu ślad, które motywują do niesienia Dobrej Nowiny całemu światu ? począwszy od bliskich, przez nasze wioski i miasta aż po krańce Ziemi.

Filmy o Bogu - powód do wielu interesujących dyskusji

Bogaty wybór multimediów jaki znajduje się w naszym sklepie internetowym, zadowoli wszystkich widzów - od najmłodszych do najstarszych. Filmy religijne dla dzieci mogą służyć jako uzupełnienie domowej i szkolnej edukacji, prowadzonej w przystępny i mądry sposób. Filmy religijne przydają się również w parafiach i wspólnotach - cała rodzina czy wspólnota parafialna może spędzić razem czas oglądając dobre filmy religijne, które łączą pokolenia, budują relacje międzyludzkie, więź z Bogiem i świętymi. A po wspólnym seansie można przy herbacie podyskutować o tym, co podobało się w danej projekcji, co dotknęło serc ? obraz, muzyka, gra aktorów. Nie ma nic lepszego niż dialog międzypokoleniowy, oparty na wspólnych przeżyciach. A tych dostarczają coraz częściej chrześcijańskie filmy religijne, których gama powiększa się z dnia na dzień. Powstają nowe produkcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pozycje 1 do 28 z 374
Teraz i w godzinę śmierci - okładka filmu
Rafael Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak 24.84 zł
Jak Bóg da - okładka filmu
Rafael 25.13 zł
Ignacy Loyola - okładka filmu
Rafael 25.13 zł
Nieplanowane (DVD) - okładka filmu
Rafael 25.13 zł
Sprawa Chrystusa - okładka filmu
Rafael John Gunn 26.70 zł
Ulmowie Błogosławiona rodzina DVD - okładka filmu
Rafael Dariusz Walusiak 25.13 zł
Bóg nie umarł 2 (DVD) - okładka filmu
Rafael Harold Cronk 21.53 zł
Spójrz za siebie - okładka filmu
Rafael Jared Isham 25.13 zł
Węzły życia - okładka filmu
Rafael Caleb Johanson 17.93 zł
Dwie korony. Książka z filmem na - okładka filmu
Telewizja Polska Michał Kondrat 25.61 zł
The Chosen. Wybrani. Pierwszy sezon - okładka filmu
Rafael praca zbiorowa 99.00 zł
Ślady stóp - okładka filmu
Rafael 25.13 zł
Moja autostrada do nieba. Carlo - okładka filmu
Bernardinum Matteo Ceccarelli 14.57 zł
Teresa od Jezusa. Książka + film - okładka książki
Wydawnictwo Karmelitów Bosych praca zbiorowa 16.98 zł
Katecheza z filmem. Scenariusze - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Aleksandra Błoniak, Alina Dziewięcka, Aneta Rayza 20.05 zł
Teresa od Jezusa. Książka + film - okładka książki
Wydawnictwo Karmelitów Bosych praca zbiorowa 16.98 zł
Kryptonim Prorok. Książka z płytą - okładka książki
Wydawnictwo AA Jacek P. Laskowski 36.65 zł
October Baby (+film DVD). Każde - okładka książki
Rafael Andrew Erwin, Jon Erwin 25.13 zł
X przykazań (książka + film DVD) - okładka książki
Edycja Świętego Pawła 17.64 zł
Kapłan poniżonych (Książka + DVD). - okładka filmu
E-Lite Alessandro Di Robilant, Fabrizio Bettelli 25.20 zł
Piękny człowiek. Jan Paweł II - - okładka książki
Wydawnictwo AA ks. Robert Skrzypczak 31.41 zł
Wyrok na niewinnych (+ DVD) - okładka filmu
Rafael Cathy Beckerman, Nick Loeb 25.13 zł
Kim jest papież Franciszek? Książka - okładka książki
Edycja Świętego Pawła 4.02 zł
Wanda Boniszewska. Ukrzyżowana - okładka książki
Wydawnictwo AA Joanna Wieliczka-Szarkowa 36.65 zł
Kantata Przemienienia Książka + - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Jakub Milewski, Jerzy Binkowski 24.07 zł