Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Dla dzieci i młodzieży

W zbiorach niejednej księgarni katolickiej sporą część stanowią książki religijne dla dzieci i młodzieży. To bardzo ważny i potrzebny dział, który młodym pokoleniom pomaga wzrastać w wierze, dając odpowiednie wzorce i świadectwa takiego życia, które nie jest puste, a w zamian zaowocuje czymś dobrym. I choć żyjemy w dobie internetu i przeniesienia życia do świata cyfrowego, to właśnie książka religijna dla młodzieży może być czymś wyjątkowym, co choć na chwilę pozwoli im się “wylogować” i żyć naprawdę.

Co dają książki katolickie dla młodzieży?

Książka - nie tylko religijna - jest pewnym symbolem i niewątpliwie znakiem czasu. Dziś niejednokrotnie jest zastępowana poprzez elektroniczne czytniki, które jednak wymagającym czytelnikom mogą zabrać radość z czytania. Często to przecież zapach książki pobudza wyobraźnie i dla wielu osób jest zapowiedzią niezwykłej, rozpoczynającej się właśnie przygody. Dziś książka jest więc pewnego rodzaju produktem ekskluzywnym, który wyróżnia czytelnika spośród tych, którzy swoje nosy trzymają głównie w swoich smartfonach. Jest to dobre zwłaszcza dla młodych, którzy dziś często są zawieszeni pomiędzy światem realnym, a tym wirtualnym. I właśnie dlatego książki religijne dla młodzieży pomagają im odnaleźć się na tym rozdrożu. Nie zawsze podsuwają im gotowe rozwiązania duchowych problemów, ale raczej dają sugestie, których wdrożenie w życie wymaga zaangażowania młodego człowieka. Religijne książki dla młodzieży otwierają przed nimi nowy świat - być może nieznanych dotąd wartości. Pozwalają też odkryć rzeczywistość duchowości i piękno relacji z Bogiem.

Jakie religijne książki dla dzieci są interesujące?

Tak samo, jak na młodzież książki mogą oddziaływać na dzieci. Jednak czy książka religijna dla dzieci może je rzeczywiście umocnić w wierze? Oczywiście, że tak, ale należy pamiętać, aby dostosować treść i tematykę książki do etapu rozwoju malucha. Chodzi tu nie tylko o zastosowane w książce słownictwo, ale również o sfery, jakiej ona dotyka. Trudno się dziwić, że książka mówiąca np. o Trójcy Świętej, napisana patetycznym językiem i w dodatku ciągłym tekstem, który nie jest przerwany żadną ilustracją, może przynieść dziecku trudności w skupieniu się czy też w zrozumieniu tak trudnego zagadnienia, jakim jest Jeden Bóg w Trzech Osobach. Książki katolickie dla dzieci powinny więc przyciągać nie tylko tematyką, ale również interesującą szatą graficzną.

Dobry wybór gwarancją duchowych korzyści

Jeśli ktoś chce przekonać nastolatka lub dziecko do sięgnięcia po jakąkolwiek książkę, może od razu spróbować z książką religijną. Nie dość, że będzie to dla niego ciekawa lektura, to w dodatku może mu przynieść wiele duchowych korzyści. Książki religijne dla dzieci i młodzieży to również wyraz troski osoby obdarowującej, która chce, aby wiara kwitła w młodych członku rodziny już od najmłodszych lat. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że nawet najszczersze chęci pomocy w duchowym rozwoju malucha mogą pójść na marne, jeśli nie wybierzemy książki odpowiednio dostosowanej do jego rozwoju, a jednocześnie dostatecznie atrakcyjnej.

Produkty 1 do 25 z 2640 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący
 1. Czytamy bez mamy. Kot Papla i myszka

  9,90 zł

  7,92 zł

  Czytamy bez mamy. Kot Papla i myszka

  Joanna Krzyżanek

  . Dowiedz się więcej »
 2. Czytamy bez mamy. Kot Papla i tygrys

  9,90 zł

  7,92 zł

  Czytamy bez mamy. Kot Papla i tygrys

  Joanna Krzyżanek

  . Dowiedz się więcej »
 3. A u nas w domu

  24,90 zł

  19,92 zł

  A u nas w domu

  Grażyna Bąkiewicz, Katarzyna Kołodziej

  Dzieci Karola Scheiblera codziennie przeżywają mnóstwo przygód. Uwielbiają siedzieć pod stołem podczas uroczystej kolacji i słuchać o jakiejś kolei żelaznej i potężnym carze z Rosji. Dowiedz się więcej »
 4. Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka teatru

  22,90 zł

  18,32 zł

  Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka teatru

  Zofia Staniszewska

  Piąty tom przygód dociekliwych detektywów.
  Do premiery sztuki zostały tylko 4 godziny 7 minut i 3 sekundy i dokładnie w tym momencie ginie wyjątkowa harfa, bez której nie może odbyć się przedstawienie. Dowiedz się więcej »
 5. Dzikie zwierzęta w naturze. Wilk

  24,90 zł

  19,92 zł

  Dzikie zwierzęta w naturze. Wilk

  Renne Renne, Patrycja Zawadzka

  Trzeci tom z serii Dzikie zwierzęta w naturze.
  Co wiemy o wilkach? Gdzie mieszkają? Co jedzą i jak polują? Ile osobników liczy wilcza rodzina? Jak jej członkowie porozumiewają się z sobą? Jak spędzają zimę? Dlaczego wyją? Jak przychodzą na świat i dorastają maluchy? Po czym poznać, że osobnik, którego ślady widzimy, jest nastolatkiem? Czy wiecie, że samotny wilk w poszukiwaniu narzeczonej potrafi przewędrować setki kilometrów?
  Książka w przystępny dla dziecka sposób przedstawia te fascynujące zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. Dowiedz się więcej »
 6. Teczka 2-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  19,99 zł

  15,99 zł

  Teczka 2-latka. Zgaduję, rysuję, maluję

  Jolanta Czarnecka, Anna Wiśniewska

  Każde dziecko chce się uczyć. Potrzebuje jedynie różnorodnych zadań i pochwały. Dowiedz się więcej »
 7. Podróż na koniec świata

  39,90 zł

  31,92 zł

  Produkt niedostępny

  Podróż na koniec świata

  Nicholas Gannon

  Urzekająca, wręcz bajeczna! New York Times Book Review
  Archer B. Helmsley wychował się w domu pełnym kuriozalnych pamiątek z licznych podróży jego dziadków słynnych odkrywców. Dowiedz się więcej »
 8. Mortynka

  22,90 zł

  18,32 zł

  Produkt niedostępny

  Mortynka

  Barbara Cantini, Lucyna Rodziewicz-Doktór

  Pierwsza część popularnej serii o dziewczynce zombie.
  Mortina jest z pozoru zwykłą dziewczynką, różni się jednak nieco od innych. Dowiedz się więcej »
 9. Pakiet. Skarpetki. Dzieła wszystkie

  59,89 zł

  47,91 zł

  Pakiet. Skarpetki. Dzieła wszystkie

  Justyna Bednarek

  Pakiet dwóch książek: Nowe przygody skarpetek i Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to niezwykle śmieszne bajki o skarpetkach, które napisała Justyna Bednarek. Książki zilustrował Daniel de Latour. Dowiedz się więcej »
 10. Modlę się i koloruję. Droga do wiary

  14,90 zł

  11,92 zł

  Modlę się i koloruję. Droga do wiary

  Grossetete Charlotte

  Oto sympatyczna książeczka, która przydawać się będzie w rodzinie, parafii lub szkole. Duże obrazki do kolorowania i proste modlitwy przybliżają najmłodszym dzieciom podstawy chrześcijaństwa. Dowiedz się więcej »
 11. Tajemnica namokniętej gąbki

  24,99 zł

  19,99 zł

  Tajemnica namokniętej gąbki

  Zofia Stanecka, Agnieszka Surma

  W szkole Bratka i Ziutka dzieją się dziwne rzeczy. Ktoś zamienia worki, chowa buty, moczy kredę i gąbkę do ścierania tablicy. Dowiedz się więcej »
 12. Różaniec

  6,90 zł

  5,52 zł

  Różaniec

  Jacek Daniluk

  . Dowiedz się więcej »
 13. Hipacy chce się zakochać

  24,90 zł

  19,92 zł

  Hipacy chce się zakochać

  Katarzyna Ziemnicka, Marta Kurczewska

  Kot Hipacy ma już dość samotności postanawia znaleźć sobie miłą kotkę na resztę życia. Okazuje się, że nie jest to takie proste, zwłaszcza, gdy spotyka wyniosłą Lukrecję, zimną jak lód Ignację i Gryzeldę, z którą przeżywa niezapomnianą randkę w Muzeum Naleśników. Dowiedz się więcej »
 14. Hania Humorek i herbatka u królowej

  19,99 zł

  15,99 zł

  Produkt niedostępny

  Hania Humorek i herbatka u królowej

  praca zbiorowa

  Jakże to tak? Azaliż to możliwe, że w żyłach Humorków płynie królewska krew? Hania z właściwym sobie poczuciem humoru opisuje blaski i cienie badania historii swojej rodziny.
  Hania Humorek jest w purpurowym nastroju purpurowym jak królewska purpura. Dowiedz się więcej »
 15. Tappi i tajemnica bułeczek Bollego

  19,99 zł

  15,99 zł

  Tappi i tajemnica bułeczek Bollego

  Marcin Mortka, Marta Kurczewska

  Każdy poranek Tappi wraz ze swoim przyjacielem Chichotkiem zaczynają od wędrówki do karczmarza Bollego, aby zjeść jeszcze cieplutkie i przesmaczne bułeczki. Niestety pewnego dnia karczma jest zamknięta, a przed nią stoi kolejka mieszkańców Szepczącego Lasu. Dowiedz się więcej »
 16. Żubr Pompik 7 Dumny bielik

  7,90 zł

  6,32 zł

  Żubr Pompik 7 Dumny bielik

  Tomasz Samojlik, Tomasz Samojlik

  W siódmym tomiku serii Żubr Pompik. Wyprawy rodzina żubrów przeprawi się na malowniczą wyspę Wolin, by zwiedzić Woliński Park Narodowy. Dowiedz się więcej »
 17. Żubr Pompik 8 Ptasie stado

  7,90 zł

  6,32 zł

  Produkt niedostępny

  Żubr Pompik 8 Ptasie stado

  Tomasz Samojlik, Tomasz Samojlik

  W ósmej części Wypraw mały żubr Pompik z początku trochę pogniewa się na swoją siostrę, bo wolałby w samotności zwiedzać Park Narodowy Ujście Warty. Jednak mieszkające tam ptaki pokażą mu, dlaczego warto trzymać się w stadzie i z jakiego powodu lepiej nie straszyć kormoranów. Dowiedz się więcej »
 18. Żubr Pompik 9 Zwinna wydra

  7,90 zł

  6,32 zł

  Żubr Pompik 9 Zwinna wydra

  Tomasz Samojlik, Tomasz Samojlik

  Drawieński Park Narodowy to już dziewiąty przystanek na trasie rodziny żubrów bohaterów serii książek autorstwa Tomasza Samojlika. Mała Polinka ma wielką ochotę się bawić, ale ojciec Pomruk stanowczo odmawia, twierdząc że zabawy są tylko dla dzieci. Dowiedz się więcej »
 19. Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina

  29,00 zł

  23,20 zł

  Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina

  Anita Głowińska, Anita Głowińska

  Kolejna książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Sympatyczna kotka i jej młodszy brat wybierają się w odwiedziny do państwa Kwiatków. Dowiedz się więcej »
 20. Święty Jan Paweł II i Tajemnica z Fatimy - komiks

  14,90 zł

  12,90 zł

  Święty Jan Paweł II i Tajemnica z Fatimy - komiks

  Aleksandra Polewska, rys. Alicja Groszek

  Tajemnica; zamach; strzały w tłumie; cudem ocalone życie; wiara, która nie zna wahania – historia życia i świętości Jana Pawła II w postaci oryginalnego komiksu... Dowiedz się więcej »
 21. Han Solo. Czytelnia

  24,99 zł

  19,99 zł

  Han Solo. Czytelnia

  Rea Carson

  W czerwcu czeka nas kolejna, wydana w ramach #Czytelni na poziomie 3, powieść inspirowana najnowszym hitem filmowym Han Solo: Gwiezdne wojny Historie. Jej główny bohater, uliczny złodziejaszek, żołnierz i łobuz zarazem, rozpocznie walkę ze złowrogim Najwyższym Porządkiem, który znowu zagraża galaktyce. Dowiedz się więcej »
 22. Historia Matki Bożej

  3,00 zł

  2,40 zł

  Historia Matki Bożej

  praca zbiorowa

  Wielcy przyjaciele Jezusa to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych tych znanych i tych nieco mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła.
  Historia Matki Bożej opowiada losy Najświętszej Maryi panny, Matki Jezusa. Dowiedz się więcej »
 23. Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego

  12,00 zł

  9,60 zł

  Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego

  Francesca Fabris

  W poszukiwaniu skarbów to seria pięciu bardzo pomocnych w pracy katechetycznej książek, które pomagają dzieciom i młodzieży odkrywać skarby ukryte w sakramentach świętych.
  Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego to książka, która pomoże młodzieży zrozumieć, kim jest Duch Święty i jak wejść z Nim w prawdziwą relację. Dowiedz się więcej »
 24. Historia św. Matki Teresy

  3,00 zł

  2,40 zł

  Historia św. Matki Teresy

  praca zbiorowa

  Wielcy przyjaciele Jezusa to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych tych znanych i tych nieco mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła.
  Historia św. Dowiedz się więcej »
 25. Historia św. Antoniego z Padwy

  3,00 zł

  2,40 zł

  Historia św. Antoniego z Padwy

  praca zbiorowa

  Wielcy przyjaciele Jezusa to seria sympatycznych, pełnych radości książeczek przybliżających dzieciom sylwetki świętych tych znanych i tych nieco mniej popularnych postaci z dziejów Kościoła.
  Historia św. Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 2640 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący