Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Film " Bóg nie umarł " (książeczka + DVD)

Harold Cronk
  • Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
  • Rok wydania: 2015
Nasza cena:

29,99 zł

14,90 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    2 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

„Bóg nie umarł” to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. 

Wielki hit kinowy na świecie i w Polsce.

 

Zobacz zwiastun!

Bóg nie umarł (God’s not dead) – oficjalny trailer [HD] from Dom Wydawniczy RAFAEL on Vimeo.

 

 

Zarys fabuły:

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

 

OBSADA

Kevin Sorbo profesor Radisson
Shane Harper Josh Wheaton
David A.R. White wielebny Dave
Dean Cain Marc Shelley
Jim Gleason Ward Wheaton
Benjamin Onyango wielebny Jude
Trisha LaFache Amy Ryan
Lisa Arnold June Wheaton
Paul Kwo Martin Yip
Cory Oliver Mina

 

Opinie o filmie

Martyna

„God’s Not Dead” to film tak bardzo potrzebny w dzisiejszej rzeczywistości, która szczególnie młodym odradza wiarę w Boga. Film jest momentami trudny i trzeba się skupić, by zrozumieć głównego bohatera, ale naprawdę warto go obejrzeć. Jest to też manifestacja wiary amerykańskiego aktora Shane’a Harpera, który jako jeden z niewielu młodych jest w stanie oddać życie za wiarę. Z przyjemnością zobaczę go jeszcze raz w polskim kinie, żeby wesprzeć samą inicjatywę – brawo dla wszystkich zaangażowanych w projekt w Polsce!

Marta

Według mnie film jak najbardziej wart jest obejrzenia, głównie dlatego, że mądre i podnoszące na duchu dialogi na długo zapadają w pamięć, a cała historia jest opowiedziana ciekawie i zaskakująco :)
God is good… – All the time!
All the time? – God is good!
Jestem pewna, że ten film uczyni wielkie dzieła w Ewangelizacji! Polecam!

Cecylia

Dnia 3.03 . byłam na premierze filmu ,, Bóg nie umarł ” w Siedlcach . Sala wypełniona po brzegi . Przed filmem prelekcja wprowadzająca . Dawno nie dostarczyłam sobie takiej uczty duchowej . Jestem pod wrażeniem tego filmu . Przekazu , gry aktorskiej , a przede wszystkim treści . Treści budującej mnie jako katolika . Wyszłam z przekonaniem , że prawda zawsze się obroni , PRAWDA głoszona słowami Ewangelii . Film potwierdził też moje przekonanie , że kto szuka Boga zawsze znajduje Jezusa oraz to , że w ateizm najczęściej uciekają ludzie zranieni , ludzie którzy z jakiegoś powodu Boga wyparli ze swego życia . Że ich argumenty na nieistnienie Stwórcy są bardzo kruche i zamiast dyskusji najchętniej jak prof. Radisson wybierają atak i zastraszanie . Że zło tak naprawdę jest tchórzliwe i nie należy się go bać ! Wyszłam z kina bardzo podbudowana i dumna , że należę do tej wielkiej WSPÓLNOTY jaką jest Chrześcijaństwo . BÓG NIE UMARŁ , JEZUS ŻYJE !!! Chwała Panu .

Jacek

Prof. Radisson wyznał, że uznał jako młody chłopak, że Bóg nie istnieje, bo jego modlitwy o uleczenie matki pozostały bez echa. To, że tak pomyślał młody chłopak, można zrozumieć, ale kiedy na to powołuje się nauczyciel akademicki wykładający filozofię, to widać, że w przedstawianiu tezy, że Boga nie ma nie chodzi o poszukiwanie prawdy, ale głoszeniu ideologii.
Dla człowieka, nie tylko wierzącego, Bóg jest Najwyższą Istotą Osobową inną niż świat i będącą stwórcą świata. Posiada wszystkie cechy w stopniu najwyższym i nie posiada ograniczeń właściwych ludziom. Kiedy obrażamy się na tak zdefiniowanego Boga za to, że nie spełnił naszych oczekiwań, to de facto przypisujemy Mu cechy ludzkie lub sobie, jego stworzeniu, cechy boskie, co powoduje, że popadamy w sprzeczność z definicją.
W rzeczywistości obrażamy się nie na Boga, stwórcę świata, ale na boga naszych wyobrażeń. Oznacz to, że milczenie Boga wtedy, gdy my oczekujemy jako działania nie jest dowodem na Jego nieistnienie, ale na to że ludzie nie są bogami.
A to, że tak bardzo możemy się mylić wskazuje na dobroć miłosiernego Boga. On dał nam wolną wolę i różne talenty do uczciwego i rozumnego używania. Bóg nie umarł!!!

Informacje dodatkowe
Format DVD
Uwagi czas trwania filmu: 108 min; język: angielski lektor i napisy: polskie;
Rok wydania 2015
Autor Harold Cronk
Recenzje klientów
Dodaj swoją recenzję
-
Zuza pisze: 20 sierpnia 2015
Oglądałam ten film już 3 razy i za każdym razem byłam nim poruszona. Jest on naprawdę wartościowym filmem, główny bohater pokazuje wszystkim chrześcijanom jak z odwagą świadczyć o Bogu. Polecam serdecznie obejrzenie tego filmu!

„God is good all the time!”
-
Arek pisze: 20 sierpnia 2015
Niesamowicie ważny film.
Razem z żoną zabraliśmy nasze starsze dzieci (12-latka i 10-latek). Historia „wgniotła mnie w ziemię”. Na zakończenie filmu jest napis, niestety tylko po angielsku „Dołącz do tego wydarzenia, prześlij wszystkim, których znasz sms-a: „Bóg nie umarł” „.
Po wyjściu z kina syn nie miał z tym żadnych problemów. Starsza od niego córka natomiast nie chciała być pośmiewiskiem. I doskonale ją rozumiem, bo też nie chcę. Sam skończyłem prawo, teraz mam odpowiedzialną pracę, jako taki szacunek i nie chcę tego utracić. Z wielkim bólem wysłałem kilkanaście sms-ów i jest mi trochę lżej. Ten chłopak z filmu zaryzykował dużo więcej. Ale najważniejszy był dla mnie umieszczony przed napisami końcowymi wykaz autentycznych spraw sądowych, które stały się kanwą filmu – o chrześcijanach, którzy z powodu swojej wiary doświadczyli prześladowań na swoich uczelniach.
Zachęcam każdego, kto się boi. I tego kto się nie boi też!
-
Basia pisze: 20 sierpnia 2015
Film bardzo mi się podobał.Jest bardzo dobrze zrobiony,świetna gra aktorów.Jest taki prawdziwy.Bardzo się wzruszyłam i odebrałam ten film jakby skierowany do mnie i myślę do wielu ludzi poszukujących.Polecam każdemu ten film,Moje serce zostało napełnione tym co zobaczyłam i usłyszałam.
-
Ania pisze: 20 sierpnia 2015
Bardzo dobry film, mówiący o faktach bez żadnej zbędnej otoczki, konkretnie i na temat. Warto zobaczyć i zapamiętać padające w nim argumenty uzasadniające istnienie Boga. Bardzo prosty, treściwy przekaz.
Bóg jest dobry i nie umarł!!! :-)
-
Klaudyna pisze: 20 sierpnia 2015
Świetny film godny polecenia! Odpowiada na pytania z którymi niektórzy borykają się na codzień i co więcej nakłania do refleksji na temat życia Boga pośród nas. Film zaskakuje, wzrusza napełnia pozytywnymi emocjami. Widz nie nudzi się oglądając go, a wręcz przeciwnie im dłużej wypatrzony jest w kinowy ekran, tym bardziej wciąga go historia opisana w filmie.
-
Magda pisze: 20 sierpnia 2015
Goraco polecam film! Fajna historia, wzruszajace chwile, piekne ujecia ale przede wszystkim przekonywujace argumenty przemawiajace za istnieniem Boga Zywego i bliskiego kazdemu czlowiekowi tu i teraz! Film naprawde wart obejrzenia! :)
-
Małgorzata pisze: 20 sierpnia 2015
film jest fantastyczny, fabuła kapitalna, trzyma w napięciu, wiele można się nauczyć. Polecam bardzo młodym i starszym. Warto! Sama zobaczę chętnie jeszcze raz :)
-
Marek pisze: 20 sierpnia 2015
Kapitalny film z mądrym przesłaniem. Warto zobaczyć i samemu się przekonać. Film dla każdego, nie tylko dla chrześcijan.
-
Dorota pisze: 20 sierpnia 2015
Bardzo wartościowy film, poruszający to, co najważniejsze w życiu w człowieka. Jeśli doświadczyłeś w życiu cierpienia, jeśli z tego powodu obraziłeś się na Boga, jeśli pogubiłeś się w życiu lub szukasz prawdziwej miłości to film dla Ciebie.., a już szczególnie dla Ciebie jeśli jesteś ateistą. Polecam obejrzeć go jak najszybciej i modlę się, żeby dla niektórych nie było za późno!
-
Katarzyna pisze: 20 sierpnia 2015
Widziałam i gorąco polecam . Bardzo wartościowy i piękny film . Akcja trzymająca w napięciu i mocno przemawiająca do serca
-
Piotr pisze: 20 sierpnia 2015
Jestem bardzo szczęśliwy, że film zawitał do kin, jest naprawdę świetny, zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i… albo zwłaszcza pod względem treści.
-
Bożena pisze: 20 sierpnia 2015
Widziałam już ten film. Mój 18-letni syn oglądał go na lekcji religii. Poprosił abyśmy obejrzeli go ponownie całą rodziną. Jest on dużym przeżyciem dla oglądającego. Zadaje pytania do przemyślenia zarówno dla ludzi młodych jak i dla ich rodziców. Jestem pewna, że warto iść obejrzeć
go całą rodziną. Może on pomóc niejednej osobie w określeniu wartości, którymi będzie się kierowała w życiu. Widzę to na przykładzie mojego syna.
-
Józef pisze: 20 sierpnia 2015
Bardzo dobry film. Koniecznie dla tych , którzy są w polemice i szukają argumentów na potwierdzenie istnienia Boga.
Osobiście polecam
-
Iwona pisze: 20 sierpnia 2015
Film jest wspaniały. Mnie jako młodego człowieka skłania do reflekcji nad moim przyznaniem sie do Chrystusa wśród innych. Wiele razy miałam sytuacje, gdy na początku całkowicie broniłam wiary, jednak pod koniec rozmowy często bywało że moje argumenty nie słabły. Tutaj jednak główny bohater pokazuje nam ta zaciętość i sens wiary. Ten film pomógł mi dostrzec inne aspekty mojej relacji z Chrystusem i uświadomić sobie że swój entuzjazm muszę nieść w świat. Polecam :)
I pamiętaj : BÓG NIE UMARŁ !!! :) I kocha Cie najmocniej na świecie :)
-
Sławomir pisze: 20 sierpnia 2015
Rewelacja. Wszystkich gorąco zachęcam. Film nie lansuje zdania – uwierz a wszystko będzie lepiej. Pokazuje , że przyjęcie wiary na poważnie często prowadzi zburzenia tego co sztuczne , budowane nie na prawdzie. Główni bohaterowie opowiadając się za Jezusem najpierw tracą to co było dla nich ważne ale by otrzymać coś cenniejszego prawdziwego. Poruszające jest to, że nie wszystko po ludzku kończy się happy endem – chociaż przegrani zdobywają coś najcenniejszego.
Jeszcze raz polecam.
-
Basia pisze: 20 sierpnia 2015
Witam!
Polecam wszystkim film „Bóg nie umarł”. Jest wartościowy, z dobrym przesłaniem. Dla wszystkich: wierzących, niewierzących, wątpiących, poszukujących a nawet dla… ateistów. Dlaczego? Jeden z głównych bohaterów – profesor uczelni, wykładowca filozofii jest ateistą. Od nowego roku studia rozpoczyna Josh, chłopak wierzący. 1 wykład a tu profesor każe wszystkim na kartkach napisać że Bóg umarł. Jedynie Josh nie zaparł się swojej wiary. Przez cały semestr miał udowodnić profesorowi że Bóg żyje.
Czy mu się udało?
Czy było łatwo?
Jakie były efekty?
Co zrobił profesor?
Jak zachowali się znajomi Josha?
Jak zachowali się studenci z jego roku?
Obejrzycie, a się dowiecie :)
BÓG JEST DOBRY :)
God is good. All the time.
All the time. God is good. :)
-
Łukasz pisze: 20 sierpnia 2015
Film jest bardzo dobry. Pokazuje,jak młody chłopak- student potrafi prostymi przykładami wytłumaczyć istnienie Boga profesorowi. Warto obejrzeć!
-
cecylia pisze: 20 sierpnia 2015
Dnia 3.03 . byłam na premierze filmu ,, Bóg nie umarł ” w
Siedlcach . Sala wypełniona po brzegi . Przed filmem prelekcja wprowadzająca . Dawno nie dostarczyłam sobie takiej uczty duchowej . Jestem pod wrażeniem tego filmu . Przekazu , gry aktorskiej , a przede wszystkim treści . Treści budującej mnie jako katolika . Wyszłam z przekonaniem , że prawda zawsze się obroni , PRAWDA głoszona słowami Ewangelii . Film potwierdził też moje przekonanie , że kto szuka Boga zawsze znajduje Jezusa oraz to , że w ateizm najczęściej uciekają ludzie zranieni , ludzie którzy z jakiegoś powodu Boga wyparli ze swego życia . Że ich argumenty na nieistnienie Stwórcy są bardzo kruche i zamiast dyskusji najchętniej jak prof. Radisson wybierają atak i zastraszanie . Że zło tak naprawdę jest tchórzliwe i nie należy się go bać ! Wyszłam z kina bardzo podbudowana i dumna , że należę do tej wielkiej WSPÓLNOTY jaką jest Chrześcijaństwo . BÓG NIE UMARŁ , JEZUS ŻYJE !!! Chwała Panu .
-
Marta pisze: 20 sierpnia 2015
Według mnie film jak najbardziej wart jest obejrzenia, głównie dlatego, że mądre i podnoszące na duchu dialogi na długo zapadają w pamięć, a cała historia jest opowiedziana ciekawie i zaskakująco :)
God is good… – All the time!
All the time? – God is good!
Jestem pewna, że ten film uczyni wielkie dzieła w Ewangelizacji! Polecam!
-
Martyna pisze: 20 sierpnia 2015
„God’s Not Dead” to film tak bardzo potrzebny w dzisiejszej rzeczywistości, która szczególnie młodym odradza wiarę w Boga. Film jest momentami trudny i trzeba się skupić, by zrozumieć głównego bohatera, ale naprawdę warto go obejrzeć. Jest to też manifestacja wiary amerykańskiego aktora Shane’a Harpera, który jako jeden z niewielu młodych jest w stanie oddać życie za wiarę. Z przyjemnością zobaczę go jeszcze raz w polskim kinie, żeby wesprzeć samą inicjatywę – brawo dla wszystkich zaangażowanych w projekt w Polsce!
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.