• film

Bóg nie umarł (DVD)

Bóg nie umarł – przełomowa produkcja w kinie chrześcijańskim Wielkie poruszenie na amerykańskich i polskich ekranach zrobił film o dosyć przewrotnym tytule. Podobnych produkcji świat widział już setki: reżyser bierze „pod włos" daną ideę lub nawet fakt,... czytaj wiecej

Bóg nie umarł (DVD) - okładka filmu
  • Wyślemy w czasie: -
  • Status: Pozycja niedostępna
Pozycja niedostęna

Bóg nie umarł – przełomowa produkcja w kinie chrześcijańskim

Wielkie poruszenie na amerykańskich i polskich ekranach zrobił film o dosyć przewrotnym tytule. Podobnych produkcji świat widział już setki: reżyser bierze „pod włos" daną ideę lub nawet fakt, by potem siłować się z historią i dowodami. Tym razem jednak okiem kamery postanowiono przedstawić twarde dowody na to, że...Bóg umarł. Czy podważenie największego filaru wiary chrześcijan jest w ogóle możliwe? O tym przekonasz się oglądając film religijny "Bóg nie umarł".

O czym jest film Bóg nie umarł?

Produkcję można streścić w jednym zdaniu: odważna obrona wiary chrześcijańskiej. Dlaczego właśnie tak? Film Bóg nie umarł opowiada historię studenta pierwszego roku, Josha Wheatona, który na inauguracyjnych zajęciach sprzeciwia się poważnej osobie – profesorowi filozofii. Naukowiec stawia swoim przyszłym studentom warunek: jeśli chcecie uczęszczać na moje wykłady, każdy z was musi podpisać się pod słowami: „Bóg umarł". Większości idzie to łatwo, inni się wahają...

Tylko jeden chłopak – Josh – zaczyna otwarcie dyskutować z wykładowcą. To, co dzieje się później trzyma widza w napięciu, wzbudza skrajne myśli i uczucia: od podziwu poprzez wahanie i ostateczną odpowiedź: czy Bóg umarł, czy może nie?

Obrona wiary nie tylko na kinowym ekranie

Oddźwięk widzów na film Bóg nie umarł, opinie na jego temat i ogólne poruszenie w chrześcijańskich środowiskach – zwłaszcza wśród młodych ludzi - są budujące. W filmie Bóg nie umarł, reżyser Harold Cronk, nie bał się skonfrontować największej prawdy wiary ze zwątpieniem profesora – ateisty. Przed dylematem obrony dobrych wartości staje bowiem każdego dnia, na każdym kontynencie niezliczona grupa osób. W krajach, gdzie chrześcijaństwo jest religią dominującą, obrona wiary nie jest zbyt trudna. Niestety w innych częściach globu pojawiają się ogromne konsekwencje, związane z szykanowaniem, utratą pracy a nawet życia.

Z tego powodu Bóg nie umarł - film - trafił do serc ludzi: jest trudny, życiowy i prawdziwy. To swoisty hołd, jaki twórcy tej produkcji oddali wszystkim, którzy bronią swoich przekonań.

Film Bóg nie umarł DVD – czy i gdzie można kupić płytę?

Każdy, kto nie zdążył pójść do kina może znaleźć w księgarni film Bóg nie umarł DVD. To historia, którą można oglądać i analizować kilka razy. Warto też zaprosić na seans osoby wątpiące. Z pewnością historia Josha poruszy nie jedno serce. Bóg nie umarł film DVD można kupić w religijnych księgarniach internetowych i stacjonarnych.

Film Bóg nie umarł – świadectwo i mobilizacja.

Historia obrońcy wiary – młodego Josha – dzieje się także dziś. W każdej szkole, miejscu pracy, społeczności. W wielu ludzkich sercach. Jeśli chcemy, by prawda zwyciężała w tych małych bitwach i wielkich wojnach, starajmy się dbać o bliskość Boga w naszych rodzinach.

Może czasem, zamiast kolejnej kolorowej gazety lub kolejnego gadżetu, warto zainwestować we wspólnie spędzony czas. Ekranizacja opowieści o Joshu i profesorze – ateiście, jest dostępna w internetowych księgarniach religijnych w całej Polsce.

Miłośnikom filmu Bóg nie umarł 1, polecamy drugą część – Bóg nie umarł 2 . I tym razem akcja dzieje się w placówce edukacyjnej. W drugiej części role się odwracają i osobą, która broni wiary w Jezusa Chrystusa jest...młoda nauczycielka amerykańskiego liceum.

 

Zobacz zwiastun!

Bóg nie umarł (God’s not dead) – oficjalny trailer [HD] from Dom Wydawniczy RAFAEL on Vimeo .

 

 

OBSADA

Kevin Sorbo profesor Radisson
Shane Harper Josh Wheaton
David A.R. White wielebny Dave
Dean Cain Marc Shelley
Jim Gleason Ward Wheaton
Benjamin Onyango wielebny Jude
Trisha LaFache Amy Ryan
Lisa Arnold June Wheaton
Paul Kwo Martin Yip
Cory Oliver Mina

 

Opinie o filmie

Martyna

„God’s Not Dead” to film tak bardzo potrzebny w dzisiejszej rzeczywistości, która szczególnie młodym odradza wiarę w Boga. Film jest momentami trudny i trzeba się skupić, by zrozumieć głównego bohatera, ale naprawdę warto go obejrzeć. Jest to też manifestacja wiary amerykańskiego aktora Shane’a Harpera, który jako jeden z niewielu młodych jest w stanie oddać życie za wiarę. Z przyjemnością zobaczę go jeszcze raz w polskim kinie, żeby wesprzeć samą inicjatywę – brawo dla wszystkich zaangażowanych w projekt w Polsce!

Marta

Według mnie film jak najbardziej wart jest obejrzenia, głównie dlatego, że mądre i podnoszące na duchu dialogi na długo zapadają w pamięć, a cała historia jest opowiedziana ciekawie i zaskakująco 
God is good… – All the time!
All the time? – God is good!
Jestem pewna, że ten film uczyni wielkie dzieła w Ewangelizacji! Polecam!

Cecylia

Dnia 3.03 . byłam na premierze filmu ,, Bóg nie umarł ” w Siedlcach . Sala wypełniona po brzegi . Przed filmem prelekcja wprowadzająca . Dawno nie dostarczyłam sobie takiej uczty duchowej . Jestem pod wrażeniem tego filmu . Przekazu , gry aktorskiej , a przede wszystkim treści . Treści budującej mnie jako katolika . Wyszłam z przekonaniem , że prawda zawsze się obroni , PRAWDA głoszona słowami Ewangelii . Film potwierdził też moje przekonanie , że kto szuka Boga zawsze znajduje Jezusa oraz to , że w ateizm najczęściej uciekają ludzie zranieni , ludzie którzy z jakiegoś powodu Boga wyparli ze swego życia . Że ich argumenty na nieistnienie Stwórcy są bardzo kruche i zamiast dyskusji najchętniej jak prof. Radisson wybierają atak i zastraszanie . Że zło tak naprawdę jest tchórzliwe i nie należy się go bać ! Wyszłam z kina bardzo podbudowana i dumna , że należę do tej wielkiej WSPÓLNOTY jaką jest Chrześcijaństwo . BÓG NIE UMARŁ , JEZUS ŻYJE !!! Chwała Panu .

Jacek

Prof. Radisson wyznał, że uznał jako młody chłopak, że Bóg nie istnieje, bo jego modlitwy o uleczenie matki pozostały bez echa. To, że tak pomyślał młody chłopak, można zrozumieć, ale kiedy na to powołuje się nauczyciel akademicki wykładający filozofię, to widać, że w przedstawianiu tezy, że Boga nie ma nie chodzi o poszukiwanie prawdy, ale głoszeniu ideologii.
Dla człowieka, nie tylko wierzącego, Bóg jest Najwyższą Istotą Osobową inną niż świat i będącą stwórcą świata. Posiada wszystkie cechy w stopniu najwyższym i nie posiada ograniczeń właściwych ludziom. Kiedy obrażamy się na tak zdefiniowanego Boga za to, że nie spełnił naszych oczekiwań, to de facto przypisujemy Mu cechy ludzkie lub sobie, jego stworzeniu, cechy boskie, co powoduje, że popadamy w sprzeczność z definicją.
W rzeczywistości obrażamy się nie na Boga, stwórcę świata, ale na boga naszych wyobrażeń. Oznacz to, że milczenie Boga wtedy, gdy my oczekujemy jako działania nie jest dowodem na Jego nieistnienie, ale na to że ludzie nie są bogami.
A to, że tak bardzo możemy się mylić wskazuje na dobroć miłosiernego Boga. On dał nam wolną wolę i różne talenty do uczciwego i rozumnego używania. Bóg nie umarł!!!

  • Producent/dystrybutor:Rafael
  • Rok wydania: 2015
  • Rodzaj nośnika: twarda
  • EAN:9788393995066
  • Data: 2015-09-09
  • ID: 332905
Przesyłka Krajowa:

Poczta Polska - odbiór w placówce pocztowej

Czas transportu** 2-3 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 9,90 8,90 7,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 9,90 8,90 7,90 gratis!
Pobranie 12,90 11,90 10,90 gratis!

KURIER Pocztex – dostawa do klienta

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 10,90 9,90 8,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 10,90 9,90 8,90 gratis!
Pobranie 13,90 11,90 10,90 gratis!

ORLEN Paczka – odbiór w punkcie

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 9,70 8,70 8,70 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 9,70 8,70 8,70 gratis!
Pobranie*** 11,70 10,70 10,70 gratis!

Paczkomaty 24/7 InPost

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149,99 od 150 od 240 od 299
Przelew 12,90 12,90 12,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 12,90 12,90 12,90 gratis!
Pobranie 13,90 13,90 13,90 gratis!

Przesyłka kurierska INPOST – dostawa do klienta

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 12,90 12,90 12,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 12,90 12,90 12,90 gratis!
Pobranie 13,90 13,90 13,90 gratis!

Przesyłka kurierska GLS – dostawa do klienta

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 19,90 19,90 19,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 19,90 19,90 19,90 gratis!
Pobranie 21,90 21,90 21,90 gratis!
Przesyłka Zagraniczna:
Poczta Polska przesyłka zagraniczna
Czas transportu** 6-7 dni robocze
Karta wyliczany automatycznie
* Koszt dostawy wg wartości zamówionych towarów (ceny brutto w PLN)
** UWAGA: Całkowity czas realizacji zamówienia to suma czasu potrzebnego na skompletowanie, zapakowanie i dostarczenie zamowienia do firmy pocztowej lub kurierskiej (oznaczony przy każdym produkcie - wyślemy w czasie: 24 h, 48 h, 2-4 dni, 3-5 dni, 7 dni, 14 dni, 21 dni, 30 dni) i czasu potrzebnego firmie pocztowej lub kurierskiej na dostarczenie przesyłki do nabywcy (czas transportu podany w tabeli). Podane informacje o czasie realizacji liczone są w dniach roboczych.
Koszt dostawy na paragonie/fakturze zostanie wliczony proporcjonalnie do cen towarów.
*** Płatność za pobraniem do 400 zł

Czas realizacji zamówienia
=
skompletowanie, zapakowanie i dostarczenie zamowienia do firmy pocztowej lub kurierskiej
+
czas transportu przez pocztę lub kuriera
Inni Klienci kupili również