1. Gloria24.pl
  2. Filmy
  3. Opowieści Biblijne

Opowieści biblijne - Filmy biblijne - str. 2

Od końca XIX wieku świat jest świadkiem wielkiego rozwoju kinematografii. Wielki wkład w ten proces mieli m.in. bracia Lumiere, którzy ruchomym obrazem szokowali wszystkich widzów zgromadzonych na publicznych pokazach. Tak powoli rodziły się pierwsze filmy dokumentalne, a wśród nich m.in. ?Wyjście robotników z fabryki Lumi?re w Lyonie?, czy pierwsze komedie z ?Ogrodnikiem polany? jako prekursorem tego gatunku. W kolejnych latach dołączały do nich zupełnie nowe gatunki, które dzisiejszemu odbiorcy oferują całą paletę kinematograficznej rozrywki. Z czasem na ekranach zaczęły się pojawiać również filmy inspirowane Biblią. Do jednego z pierwszych filmów o tej tematyce możemy zaliczyć produkcję pod tytułem ?Brat Słońce, siostra Księżyc? z 1972 roku.

Najlepsze filmy biblijne, czyli bestsellery biblijne

Rozwój sztuki filmowej sprawił, że dziś śmiało możemy tworzyć rankingi, w której głównymi graczami są właśnie filmy o tematyce biblijnej. Do najbardziej wartościowych produkcji możemy zaliczyć m.in. znaną chyba każdemu ?Pasję?. To niezwykle poruszające ukazanie ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. Wartości dodaje tutaj fakt, że film ten jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Można powiedzieć, że pod względem merytorycznym i technicznym znacznie wyprzedza pozostałe filmowe produkcje inspirowane Nowym Testamentem, a nawet opowieści biblijne Starego Testamentu. Innym cennym obrazem jest ?Jezus z Nazaretu?, uważany za najbardziej szczegółowy opis życia Jezusa Chrystusa. Jednak religijna kinematografia to nie tylko filmy biblijne o Jezusie. Nie można tu nie wspomnieć o ?Chacie?, który stał się hitem w ostatnim czasie. To tylko niektóre zasługujące na uwagę filmy. Na podstawie Biblii powstało bowiem wiele inspirujących produkcji.

Filmy biblijne - po co je oglądać?

Jak już wspominaliśmy, filmy z motywem biblijnym to doskonała forma nowej ewangelizacji. Nie tylko przyciągają formą wyrazu, ale również przekazują wartościowe treści. To właśnie filmy nawiązujące do Biblii uczą tego, jak postępować zgodnie z Bożą wolą, na przekór trendom współczesnego świata i odkrywają przed widzem tajemnice, których być może wcześniej nie był świadomy. To bardzo ważna funkcja, zwłaszcza jeśli na daną produkcję trafią osoby, które z religią żyły dotychczas na bakier. Być może, ten przekaz otworzy ich oczy na Boga i Jego miłosierną miłość. Ciekawą propozycją są też filmy biblijne z lektorem, które umożliwiają widzom zapoznanie się z zagraniczną kinematografią religijną. Bardzo ważną rolę w życiu każdego wierzącego człowieka powinny odgrywać także filmy biblijne dla dzieci, które już od najmłodszych lat uczą ludzi właściwych postaw. Zwłaszcza dziś jest to szczególnie istotne, gdy dzieci niemal całkowicie są pochłonięte przez kulturę obrazu. W wielu wypadkach kino to jedyna forma, poprzez którą rodzice są w stanie przekazać im opowieści biblijne. Film religijny jest więc pożytecznym narzędziem w rękach ludzi wierzących, jednak należy pamiętać o tym, aby umiejętnie się nim posługiwać.

Filmy inspirowane Biblią to filmy, które rozpalą Twoją wiarę

Choć współczesny świat i rządząca nim popkultura niejednokrotnie podsuwają nam miałkie produkcje, które przysłaniają nam świat chrześcijańskich wartości, dobrze od czasu do czasu sięgnąć po filmy biblijne. Stary Testament i historie w nim zawarte już nie raz zainspirowały twórców do stworzenia pięknych obrazów, które rozpalają wiarę i umacniają nadzieję na życie wieczne. Bez wątpienia kino dziś to jeden ze sposobów nowej ewangelizacji. Nic więc dziwnego, że szczególnie cenne dla chrześcijan są dzieła filmowe związane z Biblią.

Pozycje 29 do 35 z 35
Arka Przymierza - Tajemnica - okładka filmu
Elite Distribution Marina Ricci (reż.)
Pasja DVD - okładka filmu
E-Lite Mel Gibson
Domy Matki Bożej. Film DVD - okładka filmu
E-Lite Marina Ricci
Domek na skale (książka   5 DVD) - okładka książki
Promyczek. Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej praca zbiorowa
Mojżesz DVD - okładka filmu
Cass Film