• film

Jak Bóg da

Przezabawna, groteskowa, znakomicie wykorzystująca efekt zderzenia dwóch różnych światopoglądów, mistrzowsko zagrana, wreszcie entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność komedia pomyłek. Jak... czytaj wiecej

Jak Bóg da - okładka filmu
25.13 zł
  • Wyślemy w czasie: 24h
  • Status: Pozycja dostępna

Przezabawna, groteskowa, znakomicie wykorzystująca efekt zderzenia dwóch różnych światopoglądów, mistrzowsko zagrana, wreszcie entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność komedia pomyłek.

Jak Bóg da to film, który rozbawi Cię do łez! Gwarantujemy Ci to! Widzowie, którzy widzieli film “Jak Bóg da” w kinach przekonywali, że już dawno nie oglądali tak dobrej produkcji. Teraz Ty możesz obejrzeć ją w swoim domu!

O czym w takim razie opowiada film “Jak Bóg da”?

Głównym bohaterem jest Tommaso, czyli ceniony rzymski kardiochirurg. Warto również dodać, że to ateista. Mogłoby się wydawać, że razem z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, wręcz mieszczańską rodzinę. W pewnym momencie jednak wydarza się coś, co burzy ich sielankę. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się wszelką dyskryminacją Tommaso cieszy się, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać... księdzem”. Ta wiadomość niemal zwala Tomasso z nóg. W tym momencie kończy się jego tolerancja, a zaczyna… wrogość do żywiołowego księdza Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan, który stanowi kwintesencję filmu “Jak Bóg da”. Komedia na miarę XXI wieku!

Sukces “Jak Bóg da” - opinie mówią same za siebie!

Co sprawia, że komedia “Jak Bóg da” rozbawia do łez? Przede wszystkim to świetnie napisana, wręcz groteskowa fabuła, znakomicie wykorzystująca efekt zderzenia dwóch różnych światopoglądów. Ponadto na ten sukces składa się również mistrzowska gra aktorów. Mówiąc krótko, to rewelacyjna, entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność komedia pomyłek. Równie dobrze przyjęli ją krytycy filmowi. Niech świadczy o tym fragment jednej z popremierowych recenzji: “Największą zaletą Jak Bóg da (reż. Edoardo Falcone) jest umiejętność zmierzenia się z tematyką wiary. Film traktuje temat z należnym mu szacunkiem, a jednocześnie z lekkością typowej włoskiej komedii. Usłyszymy w nim wiele żartów kościelnie niepoprawnych i ostrych dialogów na temat najbardziej uwstecznionej instytucji świata, jaką jest Kościół, a jednocześnie w pozytywnym świetle są w nim przedstawieni księża – jeśli tylko potrafią zejść do ludzi i przemówić ludzkim językiem”.

“Jak Bóg da” - film DVD

Dobra wiadomość jest taka, że teraz nie wychodząc z domu możesz się świetnie bawić, zamawiając “Jak Bóg da” DVD. Gwarantujemy Ci półtorej godziny świetnej zabawy z produkcją “Jak Bóg da”. Film ten jest nie tylko zabawny, ale niesie ze sobą również wartościowe treści. Oglądając “Jak Bóg da”, recenzja - i to bardzo dobra - sama nasuwa się na usta! Zdaniem widzów, którzy obejrzeli “Jak Bóg da” w polskich kinach, to najlepsza komedia ostatnich lat! I do tego jest to film, który jednak nie pozostawia pustki u widza. Chyba nie trzeba nic więcej dodawać. W zamian - pozwól sobie na chwilę relaksu, który zapewni Ci ten film.


Zobacz zwiastun:

 

Film cieszy się dużą populrnością i został bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęty przez widzów Polskich kin.

Teraz dostępny jest na DVD

Przeczytaj recenzje:

Włoski film pozbawiony jest kiczowatości i ckliwości amerykańskich „christian movies”, ale też próżno w nim szukać nieznośnego napuszenia i powagi, z jaką o wierze mówią niektórzy wierzący artyści. To lekka, zwiewna komedia wbijająca uroczo szpilę w laickie dogmaty (...)

„Jak Bóg da” dowodzi jak najlepiej jest prowadzić popkulturową ewangelizacje. Oczywiście potrzebujemy głębokich teologicznych traktatów współczesnych rosyjskich filmowców, czy Terrence’a Malicka. Na pewnych płaszczyznach potrzebne jest jednak kino lżejsze. Trafiające do widza o innej wrażliwości. Uniwersalny przekaz włoskiej komedii i brak nachalności mogą porwać tych, którzy mają wyobrażenie o kościele jako skostniałej, nie wychodzącej do człowieka instytucji. Z drugiej strony błyskotliwa i subtelna satyra z tolerancjonistów ma szansę trafić do ateuszy z choć trochę otwartymi horyzontami.

Chrześcijańscy filmowcy nie ukrywający swojej ewangelizacyjnej misji od lat eksploatują najróżniejsze filmowe gatunki, bawiąc się ich schematami. Jest to szczególnie popularne u amerykańskich protestantów, którzy kręcą już chrześcijańskie filmy sensacyjne, westerny czy komedie romantyczne. Niewiele z nich dobija jednak do poziomu włoskiego filmu. Filmu świetnie zagranego, dobrze wyreżyserowanego i po prostu…mądrego. Bóg ma plan dla każdego z nas. Pisze prosto po krętych liniach, ale każdemu daje szanse na zrozumienie harmonii świata.

Autor: Łukasz Adamski Krytyk filmowy tygodnika wSieci.

Włoska komedia z dobrym przesłaniem? Czy jest to możliwe? Czy kino może poruszać ważne tematy a zarazem bawić? Odpowiedź w przypadku filmu „Jak Bóg da” wydaje się prosta. Dawno już nie było tak dobrego filmu. Jest to film, który trzeba zobaczyć.

Film religijny czy kino dotykające tematów związanych z chrześcijaństwem często kojarzą się z naiwnością i słabą produkcją. W przypadku komedii „Jak Bóg da” zobaczymy film, który zarazem zachwyci scenariuszem, grą aktorów i muzyką. Włoskie produkcje religijne często zniechęcają dłużyznami. W przypadku tego obrazu można stwierdzić, że reżyser Eduardo Falcone trafił w punkt.

Historia filmu wydaje się być prosta. Rzymski chirurg (Tomasso) zagorzały ateista, gdy dowiaduje się że jego syn (Andrea) chce wstąpić do seminarium, próbuje zdyskredytować ks. Pietro. Włoski kapłan ma być odpowiedzialny za „niefortunny” wybór jego syna. Kryzys jaki zaczyna przeżywa rodzina Tomasso pokazuje, że jedna decyzja może wywrócić życie do góry nogami.

Przesłanie, jakie płynie z filmu „Jak Bóg da” pokazuje, że każdy potrzebuje sensu i celu życia. A wiara jest zdecydowanie racjonalniejszą odpowiedzią od ateizmu. Relacja z Bogiem może wypełnić pustkę, wypełnić treścią i stać się przedziwną przygodą.

Autor: chrzescijanskiegranie.pl

Największą zaletą Jak Bóg da (reż. Edoardo Falcone) jest umiejętność zmierzenia się z tematyką wiary. Film traktuje temat z należnym mu szacunkiem, a jednocześnie z lekkością typowej włoskiej komedii. Usłyszymy w nim wiele żartów kościelnie niepoprawnych i ostrych dialogów na temat najbardziej uwstecznionej instytucji świata, jaką jest Kościół, a jednocześnie w pozytywnym świetle są w nim przedstawieni księża – jeśli tylko potrafią zejść do ludzi i przemówić ludzkim językiem.

Nie wchodząc w ton kazania, nie zmuszając widza do opowiedzenia się za lub przeciw Bogu lub Kościołowi, film mówi o potrzebach każdego z nas, których nie są w stanie zaspokoić materialne dobra; opowiada o tym, czego tak naprawdę nam wszystkim dzisiaj brakuje i że najlepszym sposobem wypełnienia pustki jest zobaczyć coś więcej niż koniec własnego nosa.

Jak Bóg da jest jedną z najlepszych komedii, jakie w ostatnich latach widziałem. Jest filmem, który bez patosu i bez wznoszenia się na wyżyny intelektualnego snobizmu potrafi przemówić do serca. Trudny temat powołania (kapłańskiego i życiowego) ukazany został w taki sposób, że może wywołać tylko pozytywny odbiór.

Twórcy Jak Bóg da wiedzą, czego widz dzisiaj potrzebuje: nie mądrych kazań i górnolotnych słów, lecz przede wszystkim odpoczynku i relaksu. I film potrafi spełnić to pragnienie, dając widzowi 87 minut oderwania się od codziennych kłopotów i przedstawiając historyjkę, która jednak nie jest wcale banalną. To film, który pozwala nam połączyć istniejące w świecie przeciwieństwa, jakimi dla wielu są nauka i religia, siła grawitacji i ręka Boga, zdrowie ciała i zbawienie duszy.

Jednym słowem, Jak Bóg da jest małą wielka niespodzianką, która przywodzi na pamięć dawne dobre włoskie komedie, jakimi była seria z Don Camillo. To film, który stawia pytania i nie daje odpowiedzi. Powstał w kraju, gdzie do kwestii Boga, wiary i Kościoła wielu ludzi podchodzi albo z pełną cynizmu kpiną albo z obrażającym się na współczesny świat patosem. Tymczasem Jak Bóg da jest prawdziwą perełką pokazującą, że możemy równocześnie śmiać się i myśleć. Oczywiście jak Bóg da…

Autor: o. Kasper Mariusz Kaproń

 

Dane techniczne:

Czas trwania filmu: 110 min,

16:9, Dolby Digital 5,1, DVD 5,

język polski, DVD + książeczka (8 str.)

  • Producent/dystrybutor:Rafael
  • Rok wydania: 2016
  • Rodzaj nośnika: Digipack
  • EAN:9788375699388
  • Data: 2017-07-17
  • ID: 388160
Przesyłka Krajowa:

Poczta Polska - odbiór w placówce pocztowej

Czas transportu** 2-3 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 9,90 8,90 7,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 9,90 8,90 7,90 gratis!
Pobranie 12,90 11,90 10,90 gratis!

KURIER Pocztex – dostawa do klienta

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 10,90 9,90 8,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 10,90 9,90 8,90 gratis!
Pobranie 13,90 11,90 10,90 gratis!

ORLEN Paczka – odbiór w punkcie

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 9,70 8,70 8,70 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 9,70 8,70 8,70 gratis!
Pobranie*** 11,70 10,70 10,70 gratis!

Paczkomaty 24/7 InPost

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149,99 od 150 od 240 od 299
Przelew 12,90 12,90 12,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 12,90 12,90 12,90 gratis!
Pobranie 13,90 13,90 13,90 gratis!

Przesyłka kurierska INPOST – dostawa do klienta

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 12,90 12,90 12,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 12,90 12,90 12,90 gratis!
Pobranie 13,90 13,90 13,90 gratis!

Przesyłka kurierska GLS – dostawa do klienta

Czas transportu** 1-2 dni robocze
Forma płatności: Wartości towarów*:
do 149.99 od 150 od 240 od 299
Przelew 19,90 19,90 19,90 gratis!
Karta lub szybki przelew Przelewy24.pl 19,90 19,90 19,90 gratis!
Pobranie 21,90 21,90 21,90 gratis!
Przesyłka Zagraniczna:
Poczta Polska przesyłka zagraniczna
Czas transportu** 6-7 dni robocze
Karta wyliczany automatycznie
* Koszt dostawy wg wartości zamówionych towarów (ceny brutto w PLN)
** UWAGA: Całkowity czas realizacji zamówienia to suma czasu potrzebnego na skompletowanie, zapakowanie i dostarczenie zamowienia do firmy pocztowej lub kurierskiej (oznaczony przy każdym produkcie - wyślemy w czasie: 24 h, 48 h, 2-4 dni, 3-5 dni, 7 dni, 14 dni, 21 dni, 30 dni) i czasu potrzebnego firmie pocztowej lub kurierskiej na dostarczenie przesyłki do nabywcy (czas transportu podany w tabeli). Podane informacje o czasie realizacji liczone są w dniach roboczych.
Koszt dostawy na paragonie/fakturze zostanie wliczony proporcjonalnie do cen towarów.
*** Płatność za pobraniem do 400 zł

Czas realizacji zamówienia
=
skompletowanie, zapakowanie i dostarczenie zamowienia do firmy pocztowej lub kurierskiej
+
czas transportu przez pocztę lub kuriera
Inni Klienci kupili również
Podobne produkty