Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Jak Bóg da (książeczka + DVD)

reż. Edoardo Falcone

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788375699388
  • Stron: 8
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

34,90 zł

22,60 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    2 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Przezabawna, groteskowa, znakomicie wykorzystująca efekt zderzenia dwóch różnych światopoglądów, mistrzowsko zagrana, wreszcie entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność komedia pomyłek.

Półtorej godziny świetnej zabawy, która jednak nie pozostawia pustki u widza.

Zapraszamy na jedną z najlepszych komedii ostatnich lat w polskich kinach...

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się wszelką dyskryminacją Tommaso cieszy się, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać... księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan...

 

Zobacz zwiastun:

 

Film cieszy się dużą populrnością i został bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęty przez widzów Polskich kin.

Teraz dostępny jest na DVD

Przeczytaj recenzje:

Włoski film pozbawiony jest kiczowatości i ckliwości amerykańskich „christian movies”, ale też próżno w nim szukać nieznośnego napuszenia i powagi, z jaką o wierze mówią niektórzy wierzący artyści. To lekka, zwiewna komedia wbijająca uroczo szpilę w laickie dogmaty (...)

„Jak Bóg da” dowodzi jak najlepiej jest prowadzić popkulturową ewangelizacje. Oczywiście potrzebujemy głębokich teologicznych traktatów współczesnych rosyjskich filmowców, czy Terrence’a Malicka. Na pewnych płaszczyznach potrzebne jest jednak kino lżejsze. Trafiające do widza o innej wrażliwości. Uniwersalny przekaz włoskiej komedii i brak nachalności mogą porwać tych, którzy mają wyobrażenie o kościele jako skostniałej, nie wychodzącej do człowieka instytucji. Z drugiej strony błyskotliwa i subtelna satyra z tolerancjonistów ma szansę trafić do ateuszy z choć trochę otwartymi horyzontami.

Chrześcijańscy filmowcy nie ukrywający swojej ewangelizacyjnej misji od lat eksploatują najróżniejsze filmowe gatunki, bawiąc się ich schematami. Jest to szczególnie popularne u amerykańskich protestantów, którzy kręcą już chrześcijańskie filmy sensacyjne, westerny czy komedie romantyczne. Niewiele z nich dobija jednak do poziomu włoskiego filmu. Filmu świetnie zagranego, dobrze wyreżyserowanego i po prostu…mądrego. Bóg ma plan dla każdego z nas. Pisze prosto po krętych liniach, ale każdemu daje szanse na zrozumienie harmonii świata.

Autor: Łukasz Adamski Krytyk filmowy tygodnika wSieci.

Włoska komedia z dobrym przesłaniem? Czy jest to możliwe? Czy kino może poruszać ważne tematy a zarazem bawić? Odpowiedź w przypadku filmu „Jak Bóg da” wydaje się prosta. Dawno już nie było tak dobrego filmu. Jest to film, który trzeba zobaczyć.

Film religijny czy kino dotykające tematów związanych z chrześcijaństwem często kojarzą się z naiwnością i słabą produkcją. W przypadku komedii „Jak Bóg da” zobaczymy film, który zarazem zachwyci scenariuszem, grą aktorów i muzyką. Włoskie produkcje religijne często zniechęcają dłużyznami. W przypadku tego obrazu można stwierdzić, że reżyser Eduardo Falcone trafił w punkt.

Historia filmu wydaje się być prosta. Rzymski chirurg (Tomasso) zagorzały ateista, gdy dowiaduje się że jego syn (Andrea) chce wstąpić do seminarium, próbuje zdyskredytować ks. Pietro. Włoski kapłan ma być odpowiedzialny za „niefortunny” wybór jego syna. Kryzys jaki zaczyna przeżywa rodzina Tomasso pokazuje, że jedna decyzja może wywrócić życie do góry nogami.

Przesłanie, jakie płynie z filmu „Jak Bóg da” pokazuje, że każdy potrzebuje sensu i celu życia. A wiara jest zdecydowanie racjonalniejszą odpowiedzią od ateizmu. Relacja z Bogiem może wypełnić pustkę, wypełnić treścią i stać się przedziwną przygodą.

Autor: chrzescijanskiegranie.pl

Największą zaletą Jak Bóg da (reż. Edoardo Falcone) jest umiejętność zmierzenia się z tematyką wiary. Film traktuje temat z należnym mu szacunkiem, a jednocześnie z lekkością typowej włoskiej komedii. Usłyszymy w nim wiele żartów kościelnie niepoprawnych i ostrych dialogów na temat najbardziej uwstecznionej instytucji świata, jaką jest Kościół, a jednocześnie w pozytywnym świetle są w nim przedstawieni księża – jeśli tylko potrafią zejść do ludzi i przemówić ludzkim językiem.

Nie wchodząc w ton kazania, nie zmuszając widza do opowiedzenia się za lub przeciw Bogu lub Kościołowi, film mówi o potrzebach każdego z nas, których nie są w stanie zaspokoić materialne dobra; opowiada o tym, czego tak naprawdę nam wszystkim dzisiaj brakuje i że najlepszym sposobem wypełnienia pustki jest zobaczyć coś więcej niż koniec własnego nosa.

Jak Bóg da jest jedną z najlepszych komedii, jakie w ostatnich latach widziałem. Jest filmem, który bez patosu i bez wznoszenia się na wyżyny intelektualnego snobizmu potrafi przemówić do serca. Trudny temat powołania (kapłańskiego i życiowego) ukazany został w taki sposób, że może wywołać tylko pozytywny odbiór.

Twórcy Jak Bóg da wiedzą, czego widz dzisiaj potrzebuje: nie mądrych kazań i górnolotnych słów, lecz przede wszystkim odpoczynku i relaksu. I film potrafi spełnić to pragnienie, dając widzowi 87 minut oderwania się od codziennych kłopotów i przedstawiając historyjkę, która jednak nie jest wcale banalną. To film, który pozwala nam połączyć istniejące w świecie przeciwieństwa, jakimi dla wielu są nauka i religia, siła grawitacji i ręka Boga, zdrowie ciała i zbawienie duszy.

Jednym słowem, Jak Bóg da jest małą wielka niespodzianką, która przywodzi na pamięć dawne dobre włoskie komedie, jakimi była seria z Don Camillo. To film, który stawia pytania i nie daje odpowiedzi. Powstał w kraju, gdzie do kwestii Boga, wiary i Kościoła wielu ludzi podchodzi albo z pełną cynizmu kpiną albo z obrażającym się na współczesny świat patosem. Tymczasem Jak Bóg da jest prawdziwą perełką pokazującą, że możemy równocześnie śmiać się i myśleć. Oczywiście jak Bóg da…

Autor: o. Kasper Mariusz Kaproń

 

Dane techniczne:

Czas trwania filmu: 110 min,

16:9, Dolby Digital 5,1, DVD 5,

język polski, DVD + książeczka (8 str.)

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor reż. Edoardo Falcone
ISBN 9788375699388
Liczba stron 8
Uwagi Film DVD; Czas trwania 110 min, 16:9, Dolby Digital 5,1, DVD 5, język polski, DVD + książeczka (8 str.)
Rok wydania 2017
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.