1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Dla dzieci i młodzieży
  4. Modlitewniki i książki o modlitwie dla dzieci

Modlitewniki i książki o modlitwie dla dzieci - str. 4

Modlitwa jest drogą, która każdego człowieka prowadzi do nieba. Niektórzy wpadają na tę drogę w rozpędzonym samochodzie zwanym codziennością. Nagle orientują się, że ich podróż jest bezpieczniejsza właśnie na tej trasie i już na niej zostają. Skoro tak wiele osób pokazało to własnym życiem, to znak, że nie warto czekać na życiowe rozdroża. Dlatego warto uczyć dzieci modlitwy, aby drogą do nieba podążały już od samego początku. Modlitwa dla małych dzieci może być drogowskazem, wskazującym jak poszukiwać śladów Pana Boga w świecie, otwierać serce na Jego miłość, czułość i dobroć, a w konsekwencji - stać się tak, jak On - pełnymi miłości wobec innych ludzi.

Jak nauczyć dziecko modlitwy?

To pytanie, z którym mierzy się niejeden rodzic, zwłaszcza, gdy w ręku trzyma nowy modlitewnik do Pierwszej Komunii. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta - bądź dla niego przykładem. Pozwól dziecku zobaczyć, jak klęczysz przed krzyżem, daj mu usłyszeć, jak dziękujesz Panu Bogu za kolejny dzień, daj mu poczuć, że miłość, którą je obdarzasz, ma swoje źródło w miłości do Pana Boga. Naucz je poprzez swój przykład przepraszać Pana Boga za to, co było złe i dziękować za to, co było piękne, prosić o jego wsparcie dla bliskich i wychwalać Boga poprzez codzienne dobre uczynki. Nie od dziś wiadomo, jak bardzo wzruszają Go prośby najmłodszych, wyrażane słowami modlitwy dla małych dzieci.

Modlitewnik dla dzieci

Wspólna modlitwa dziecka z rodzicami pozwala zbudować nierozerwalną więź rodzinną i bez wątpienia sprawia, że w małych serduszkach z wielkim potencjałem kiełkuje wiara. Pomóc może modlitewnik dla dzieci, który nauczy je rozmawiać z Panem Bogiem i powierzać Mu codziennie radości i troski. To właśnie dzięki modlitwom najmłodsi mogą przekonać się, że Pan Bóg kocha każdego człowieka i zawsze złapie za rękę tego, kto zwraca się do Niego o pomoc. Wystarczy, że w porę w ich ręku znajdzie się książeczka do nabożeństwa dla dzieci.

Wzór dla rówieśników

Dzięki modlitewnikom znajdującym się w naszej ofercie, dzieci będą mogły nauczyć się m.in. od Hiacynty, Franciszka i Łucji, jak rozmawiać z Matką Bożą, a także będą mogły same stać się wzorem modlitwy dla rówieśników, czy nawet dla rodziców. Pomogą im w tym modlitwy na różne okazje i ważne momenty w życiu każdego dziecka, a zwłaszcza modlitwy dla dzieci komunijnych. To właśnie modlitewnik komunijny podsunie im odpowiednie słowa, które będą kierować do Boga od tego momentu swojej duchowej wędrówki. Wiara może być dla dzieci równie ważna jak dla dorosłych. Często najmłodsi całą swoją osobą potrafią akceptować otaczającą rzeczywistość, nie zaprzeczać, nie wątpić, ale z ufnością rzucić się w ramiona miłosiernego Ojca. Tę ufność wyrazić mogą właśnie poprzez specjalnie stworzone modlitwy dla dzieci. Książka, w której je znajdą, być może będzie najważniejszą książką w ich życiu.

Pozycje 85 do 110 z 110
Modlitwa dzieci - okładka książki
Polwen bp Antoni Długosz
Modlitewnik Malucha - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Małgorzata Piotrowska
Zanim zasnę. Modlitwy na dobranoc - okładka książki
Jedność Elena Pasquali
99 modlitw dla dzieci - okładka książki
Jedność Juliet David
Opowiedz mi o Panu Bogu. Modlitwa - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Josef Osterwalder
Modlitewnik dla dzieci - okładka książki
Księgarnia św. Jacka Gabriela Pindur
Modlitwy skrzata i jego brata - okładka książki
Gaudium Monika Cholewa
Modlitwa pięciu palców - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Franciszek
Modlitwy dla dzieci - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne
Praktyczny modlitewnik dla najmłodszych - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Ewa Skarżyńska
Aniołek Krzyś uczy dzieci modlitwy - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Małgorzata Wilk
Modlitwy dla chłopca - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne
Modlitewnik malucha - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Modlitwy dla dziewczynki - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne
Rozmodlona modliszka - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Matt Whitlock
Telefon do nieba: Modlitwa za rodzinę - okładka książki
Edycja Świętego Pawła
Czy potrafię się modlić? (oprawa - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Jeannie St. John Taylor