1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Dla dzieci i młodzieży

Książki religijne dla dzieci i młodzieży - str. 389

W zbiorach niejednej księgarni katolickiej sporą część stanowią książki religijne dla dzieci i młodzieży. To bardzo ważny i potrzebny dział, który młodym pokoleniom pomaga wzrastać w wierze, dając odpowiednie wzorce i świadectwa takiego życia, które nie jest puste, a w zamian zaowocuje czymś dobrym. I choć żyjemy w dobie internetu i przeniesienia życia do świata cyfrowego, to właśnie książka religijna dla młodzieży może być czymś wyjątkowym, co choć na chwilę pozwoli im się ?wylogować? i żyć naprawdę.

Co dają książki katolickie dla młodzieży?

Książka - nie tylko religijna - jest pewnym symbolem i niewątpliwie znakiem czasu. Dziś niejednokrotnie jest zastępowana poprzez elektroniczne czytniki, które jednak wymagającym czytelnikom mogą zabrać radość z czytania. Często to przecież zapach książki pobudza wyobraźnie i dla wielu osób jest zapowiedzią niezwykłej, rozpoczynającej się właśnie przygody. Dziś książka jest więc pewnego rodzaju produktem ekskluzywnym, który wyróżnia czytelnika spośród tych, którzy swoje nosy trzymają głównie w swoich smartfonach. Jest to dobre zwłaszcza dla młodych, którzy dziś często są zawieszeni pomiędzy światem realnym, a tym wirtualnym. I właśnie dlatego książki religijne dla młodzieży pomagają im odnaleźć się na tym rozdrożu. Nie zawsze podsuwają im gotowe rozwiązania duchowych problemów, ale raczej dają sugestie, których wdrożenie w życie wymaga zaangażowania młodego człowieka. Religijne książki dla młodzieży otwierają przed nimi nowy świat - być może nieznanych dotąd wartości. Pozwalają też odkryć rzeczywistość duchowości i piękno relacji z Bogiem.

Jakie religijne książki dla dzieci są interesujące?

Tak samo, jak na młodzież książki mogą oddziaływać na dzieci. Jednak czy książka religijna dla dzieci może je rzeczywiście umocnić w wierze? Oczywiście, że tak, ale należy pamiętać, aby dostosować treść i tematykę książki do etapu rozwoju malucha. Chodzi tu nie tylko o zastosowane w książce słownictwo, ale również o sfery, jakiej ona dotyka. Trudno się dziwić, że książka mówiąca np. o Trójcy Świętej, napisana patetycznym językiem i w dodatku ciągłym tekstem, który nie jest przerwany żadną ilustracją, może przynieść dziecku trudności w skupieniu się czy też w zrozumieniu tak trudnego zagadnienia, jakim jest Jeden Bóg w Trzech Osobach. Książki katolickie dla dzieci powinny więc przyciągać nie tylko tematyką, ale również interesującą szatą graficzną.

Dobry wybór gwarancją duchowych korzyści

Jeśli ktoś chce przekonać nastolatka lub dziecko do sięgnięcia po jakąkolwiek książkę, może od razu spróbować z książką religijną. Nie dość, że będzie to dla niego ciekawa lektura, to w dodatku może mu przynieść wiele duchowych korzyści. Książki religijne dla dzieci i młodzieży to również wyraz troski osoby obdarowującej, która chce, aby wiara kwitła w młodych członku rodziny już od najmłodszych lat. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że nawet najszczersze chęci pomocy w duchowym rozwoju malucha mogą pójść na marne, jeśli nie wybierzemy książki odpowiednio dostosowanej do jego rozwoju, a jednocześnie dostatecznie atrakcyjnej.

Pozycje 10865 do 10892 z 12723
Ulubione wierszyki 2-latka - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
W poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki - okładka książki
Nasza Księgarnia Sébastien Telleschi
Polscy święci - kolorowanka - okładka książki
Wydawnictwo św. Stanisława BM Monika Szybiak
Polska. Podróże małe i duże - okładka książki
Debit Monika Frątczak-Rodak
Kotki. Mali przyjaciele - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Księga dżungli - okładka książki
Olesiejuk Rudyard Kipling
Gospodarz Gustaw. Zuchwałe ptaki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Koloruję świat. Wielkie maszyny - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Gospodarz Gustaw. Podstępny kogut - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Uwolnij kolory. Dom - okładka książki
Zielona Sowa
Koloruję świat. Pojazdy - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Gospodarz Gustaw. Rozbrykany źrebak - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Gospodarz Gustaw Przejażdżka traktorem - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Gospodarz Gustaw. Łakomy koziołek - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa