1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Dla dzieci i młodzieży

Książki religijne dla dzieci i młodzieży - str. 396

W zbiorach niejednej księgarni katolickiej sporą część stanowią książki religijne dla dzieci i młodzieży. To bardzo ważny i potrzebny dział, który młodym pokoleniom pomaga wzrastać w wierze, dając odpowiednie wzorce i świadectwa takiego życia, które nie jest puste, a w zamian zaowocuje czymś dobrym. I choć żyjemy w dobie internetu i przeniesienia życia do świata cyfrowego, to właśnie książka religijna dla młodzieży może być czymś wyjątkowym, co choć na chwilę pozwoli im się ?wylogować? i żyć naprawdę.

Co dają książki katolickie dla młodzieży?

Książka - nie tylko religijna - jest pewnym symbolem i niewątpliwie znakiem czasu. Dziś niejednokrotnie jest zastępowana poprzez elektroniczne czytniki, które jednak wymagającym czytelnikom mogą zabrać radość z czytania. Często to przecież zapach książki pobudza wyobraźnie i dla wielu osób jest zapowiedzią niezwykłej, rozpoczynającej się właśnie przygody. Dziś książka jest więc pewnego rodzaju produktem ekskluzywnym, który wyróżnia czytelnika spośród tych, którzy swoje nosy trzymają głównie w swoich smartfonach. Jest to dobre zwłaszcza dla młodych, którzy dziś często są zawieszeni pomiędzy światem realnym, a tym wirtualnym. I właśnie dlatego książki religijne dla młodzieży pomagają im odnaleźć się na tym rozdrożu. Nie zawsze podsuwają im gotowe rozwiązania duchowych problemów, ale raczej dają sugestie, których wdrożenie w życie wymaga zaangażowania młodego człowieka. Religijne książki dla młodzieży otwierają przed nimi nowy świat - być może nieznanych dotąd wartości. Pozwalają też odkryć rzeczywistość duchowości i piękno relacji z Bogiem.

Jakie religijne książki dla dzieci są interesujące?

Tak samo, jak na młodzież książki mogą oddziaływać na dzieci. Jednak czy książka religijna dla dzieci może je rzeczywiście umocnić w wierze? Oczywiście, że tak, ale należy pamiętać, aby dostosować treść i tematykę książki do etapu rozwoju malucha. Chodzi tu nie tylko o zastosowane w książce słownictwo, ale również o sfery, jakiej ona dotyka. Trudno się dziwić, że książka mówiąca np. o Trójcy Świętej, napisana patetycznym językiem i w dodatku ciągłym tekstem, który nie jest przerwany żadną ilustracją, może przynieść dziecku trudności w skupieniu się czy też w zrozumieniu tak trudnego zagadnienia, jakim jest Jeden Bóg w Trzech Osobach. Książki katolickie dla dzieci powinny więc przyciągać nie tylko tematyką, ale również interesującą szatą graficzną.

Dobry wybór gwarancją duchowych korzyści

Jeśli ktoś chce przekonać nastolatka lub dziecko do sięgnięcia po jakąkolwiek książkę, może od razu spróbować z książką religijną. Nie dość, że będzie to dla niego ciekawa lektura, to w dodatku może mu przynieść wiele duchowych korzyści. Książki religijne dla dzieci i młodzieży to również wyraz troski osoby obdarowującej, która chce, aby wiara kwitła w młodych członku rodziny już od najmłodszych lat. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że nawet najszczersze chęci pomocy w duchowym rozwoju malucha mogą pójść na marne, jeśli nie wybierzemy książki odpowiednio dostosowanej do jego rozwoju, a jednocześnie dostatecznie atrakcyjnej.

Pozycje 11061 do 11088 z 12728
Gra. zosia i jej Zoo - zdjęcie zabawki, gry
Zielona Sowa
Jak dobrze być sobą - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Christine Adams, Robert J. Butch
Paczka Mikołajka. PAKIET 3 KSIĄŻEK - okładka książki
ZNAK Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe
Przygody Pippi - okładka książki
Nasza Księgarnia Astrid Lindgren
Badacze kosmosu - okładka książki
Olesiejuk Giulia De Amicis
Bajka o mysiej rodzinie - okładka książki
ZNAK Michael Bond
Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią - okładka książki
Nasza Księgarnia Tomasz Kowal
Wesołe zagadki - okładka książki
Zielona Sowa
Dzieci z Fatimy - okładka książki
Gaudium
Samochód rajdowy Rafała. Mały chłopiec - okładka książki
Olesiejuk Emilie Beaumont, Nathalie Belineau
Wesołe przygody Amelki cz. 1 - okładka książki
Gaudium Maria Kożuchowska
Pociągi - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Odgłosy zwierząt. Mieszkańcy lasu - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Wiosenne zadania do kolorowania - okładka książki
Olesiejuk Beata Białogłowska-Piwko
Jesień Mikołajka - okładka książki
ZNAK Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe
Pojazdy 4 ale jazda do kolorowania - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Pojazdy 3 ale jazda do kolorowania - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Pojazdy 1 ale jazda do kolorowania - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Pojazdy 2 ale jazda do kolorowania - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa