1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Dla dzieci i młodzieży

Książki religijne dla dzieci i młodzieży - str. 402

W zbiorach niejednej księgarni katolickiej sporą część stanowią książki religijne dla dzieci i młodzieży. To bardzo ważny i potrzebny dział, który młodym pokoleniom pomaga wzrastać w wierze, dając odpowiednie wzorce i świadectwa takiego życia, które nie jest puste, a w zamian zaowocuje czymś dobrym. I choć żyjemy w dobie internetu i przeniesienia życia do świata cyfrowego, to właśnie książka religijna dla młodzieży może być czymś wyjątkowym, co choć na chwilę pozwoli im się ?wylogować? i żyć naprawdę.

Co dają książki katolickie dla młodzieży?

Książka - nie tylko religijna - jest pewnym symbolem i niewątpliwie znakiem czasu. Dziś niejednokrotnie jest zastępowana poprzez elektroniczne czytniki, które jednak wymagającym czytelnikom mogą zabrać radość z czytania. Często to przecież zapach książki pobudza wyobraźnie i dla wielu osób jest zapowiedzią niezwykłej, rozpoczynającej się właśnie przygody. Dziś książka jest więc pewnego rodzaju produktem ekskluzywnym, który wyróżnia czytelnika spośród tych, którzy swoje nosy trzymają głównie w swoich smartfonach. Jest to dobre zwłaszcza dla młodych, którzy dziś często są zawieszeni pomiędzy światem realnym, a tym wirtualnym. I właśnie dlatego książki religijne dla młodzieży pomagają im odnaleźć się na tym rozdrożu. Nie zawsze podsuwają im gotowe rozwiązania duchowych problemów, ale raczej dają sugestie, których wdrożenie w życie wymaga zaangażowania młodego człowieka. Religijne książki dla młodzieży otwierają przed nimi nowy świat - być może nieznanych dotąd wartości. Pozwalają też odkryć rzeczywistość duchowości i piękno relacji z Bogiem.

Jakie religijne książki dla dzieci są interesujące?

Tak samo, jak na młodzież książki mogą oddziaływać na dzieci. Jednak czy książka religijna dla dzieci może je rzeczywiście umocnić w wierze? Oczywiście, że tak, ale należy pamiętać, aby dostosować treść i tematykę książki do etapu rozwoju malucha. Chodzi tu nie tylko o zastosowane w książce słownictwo, ale również o sfery, jakiej ona dotyka. Trudno się dziwić, że książka mówiąca np. o Trójcy Świętej, napisana patetycznym językiem i w dodatku ciągłym tekstem, który nie jest przerwany żadną ilustracją, może przynieść dziecku trudności w skupieniu się czy też w zrozumieniu tak trudnego zagadnienia, jakim jest Jeden Bóg w Trzech Osobach. Książki katolickie dla dzieci powinny więc przyciągać nie tylko tematyką, ale również interesującą szatą graficzną.

Dobry wybór gwarancją duchowych korzyści

Jeśli ktoś chce przekonać nastolatka lub dziecko do sięgnięcia po jakąkolwiek książkę, może od razu spróbować z książką religijną. Nie dość, że będzie to dla niego ciekawa lektura, to w dodatku może mu przynieść wiele duchowych korzyści. Książki religijne dla dzieci i młodzieży to również wyraz troski osoby obdarowującej, która chce, aby wiara kwitła w młodych członku rodziny już od najmłodszych lat. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że nawet najszczersze chęci pomocy w duchowym rozwoju malucha mogą pójść na marne, jeśli nie wybierzemy książki odpowiednio dostosowanej do jego rozwoju, a jednocześnie dostatecznie atrakcyjnej.

Pozycje 11229 do 11256 z 12723
Gabinet anatomii - okładka książki
Dwie Siostry Kate Davies
W Jeżynowym Grodzie - okładka książki
ZNAK Jill Barklem
Korek - okładka książki
Dwie Siostry Jan Bajtlik
Jak zrozumieć kota? 164 najważniejsze - okładka książki
RM Claire Arrowsmith, Francesca Riccomini
Dziura - okładka książki
Zielona Sowa Bohdan Butenko
Wilcze opowieści. Bajki dla odważnych - okładka książki
Olesiejuk Dogan Oztel (red.)
Alfabet do kolorowania - z kredkami - okładka książki
Olesiejuk Anna Wiśniewska, Joanna Myjak
Panda i duchy - okładka książki
Debit Jon J. Muth
Krówka Malwinka. Pokoloruj swoją - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Dorota Kozioł
Clifford. Wielki czerwony pies - okładka książki
ZNAK Norman Bridwell
Kotek Dyzma. Pokoloruj swoją bajkę - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Dorota Kozioł
Konik Maurycy. Pokoloruj swoją - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Dorota Kozioł
Kolorowe zabawy. Wieś - okładka książki
Zielona Sowa
Niezwykły świat. Zwierzęta świata - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Kolorowe zabawy. Auta - okładka książki
Zielona Sowa
Niezwykły świat. Niech żyje sport! - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa