Książki o wychowaniu dzieci

Dzieci są bogactwem każdego narodu. Ich prawidłowy rozwój zależy od środowiska, w jakim wzrastają, od ich rodzin (nie tylko rodziców, ale też rodzeństwa, babć i dziadków, wujków, cioć), przyjaciół, od sąsiadów, nauczycieli, duchownych. Osobowość małego człowieka kształtuje się już od dnia jego poczęcia, przez pierwsze lata życia i wieloletnią edukację. Duży nacisk kładzie się dziś na edukacje wczesnoszkolną i szkolną, zajęcia dodatkowe, naukę języków, rozwój fizyczny.

Książki o rozwoju dziecka

Psychologia dziecka książki - to dział poświęcony właśnie tym zagadnieniom, które wymagają jeszcze tak dużo pracy i poznania zarówno ze strony naukowców, pedagogów, jak i rodziców. Książki o rozwoju dziecka mogą bardzo się przydać w tym niezwykłym czasie. Często, niestety, temu intensywnemu działaniu rodziców nie towarzyszą dobre emocje: miłość, spokój, wzrost poczucia wartości dziecka jako osoby i tego, co tworzy. Rodzice gubią się w ilości potrzeb i możliwości małego człowieka zapominając, że kiedyś sami byli dziećmi. Książki o wychowaniu dzieci stanowią dobre źródło informacji na tematy związane z rozwojem, potrzebami i pragnieniami małego człowieka.

Książki o wychowaniu dzieci - pomoc dla rodziców

Niewątpliwie na tej wspólnej drodze rodziców i dzieci, mamie i tacie towarzyszy poczucie troski o swoje pociechy, ale dzieci nie zawsze odbierają te starania jako troskę. Książki dla rodziców o wychowaniu pomagają uporządkować zarówno wiedzę rodziców jak i uczą jak dopasować możliwości dziecka do stawianych przed nim zadań. Polecane książki o wychowaniu dzieci przydają się zarówno rodzicom, dziadkom jak i nauczycielom wczesnoszkolnym, którzy chcą nieustannie zgłębiać wiedzę teoretyczną o dzieciach. Praktyka jest najlepszym nauczycielem, ale na bazie teorii trzeba oprzeć późniejsze doświadczenie. Psychika dziecka jest bardzo wrażliwa na bodźce - zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Małe radości pozostają w pamięci na całe życie: wspólnie spędzany z rodzicami czas, zabawy w domu i na łonie natury, tworzenie pierwszych papierowych ozdób i zwierzątek.

Psychologia rozwojowa dziecka

Niestety złe czy nawet traumatyczne wydarzenia mają równie mocny wpływ na osobowość dziecka. Takie złe doświadczenia, o ile nie zostaną uporządkowane a rany zabliźnione, rzutują na całe życie młodego, dorosłego, starszego człowieka. Co więcej - wpływają na jego emocje, zachowanie i decyzje, jakie podejmuje odnośnie swojej osoby, bliskich, współpracowników i społeczeństwa. Psychologia rozwojowa dziecka książki powinna zatem stać się jedną z podstawowych kategorii literatury w naszych domach i szkołach. Na szczęście Książki psychologiczne o dzieciach to nie tylko naukowe elaboraty, ale przystępnie opisane stany emocjonalne dziecka, wzbogacone komentarzami, ilustracjami i poradami, które pomagają wcielić słowo w czyn.

Książki psychologiczne o dzieciach to zbiór dobrych rad

Nie bójmy się zatem sięgać po literaturę z dziedziny psychologii, która wcale nie wyklucza literatury religijnej. Wręcz przeciwnie - na wychowanie dziecka książka jest jednym z najlepszych doradców i źródłem pomocy na tej pięknej drodze, na której od dnia narodzin towarzyszymy dzieciom. Dzieci otoczone miłością uczą się kochać innych ludzi, świat natury, uczą się szacunku do siebie, bliskich i tego, co jest stworzone. Co więcej - pomagają później innym ludziom w odkrywaniu tajemnic świata, poznawaniu jego piękna i dobrych stron. Umieją sobie radzić z problemami i kryzysami, bo mają mocny fundament oparcia w Bogu i rodzinie, na którym budują całe swoje przyszłe życie.

Pozycje 1 do 28 z 80
Zawód: tata - okładka książki
Salwator Krzysztof Pilch 10.02 zł 12.90 zł
Dzikie stwory. Sztuka wychowywania - okładka książki
eSPe Stephen James, David Thomas 25.96 zł 39.90 zł
Silne dzieci potrzebują silnych - okładka książki
Homo Dei Paula Honkanen-Schoberth 16.69 zł 21.00 zł
Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania - okładka książki
eSPe Melissa Trevathan, Sissy Goff 19.65 zł 29.90 zł
Śmierć oczami dziecka jak pomagać - okładka książki
Salwator Marie-Madeleine Kergorlay-Soubrier 18.33 zł 26.00 zł
Wielkie Ego. O obsesji budowania - okładka książki
W Drodze Glynn Harrison 27.23 zł 33.00 zł
Inteligencja emocjonalna - okładka książki
eSPe Beatriz Serrano Garrido 25.96 zł 39.90 zł
Wspaniały czas zmian. Dla ojców - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Ken Canfield 10.81 zł 14.96 zł
Jak wychowywać wnuki. Poradnik - okładka książki
eSPe Tim Kimmel, Darcy Kimmel 24.00 zł 36.90 zł
Mamo, to moje życie. Seria: Psychologia - okładka książki
W Drodze Henry Cloud, John Townsend 29.43 zł 35.00 zł
Pierwszy rok życia dziecka - okładka książki
eSPe Rachel Waddilove 19.65 zł 29.90 zł
AD(H)D. Mały poradnik - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Johannes Wilkes 15.76 zł 16.95 zł
Jak pomóc dziecku, które się boi - okładka książki
eSPe Cynthia G. Last 32.46 zł 49.90 zł
Być świadomym rodzicem. Autopilot - okładka książki
eSPe David Thomas, Melissa Trevathan, Sissy Goff 22.94 zł
Duchowość dla domu. Sześć reguł - okładka książki
W Drodze Tim Muldoon, Sue Muldoon 18.75 zł 28.00 zł
Święte rodzicielstwo - okładka książki
Aetos Wydawnictwo Gary Thomas 26.05 zł 39.90 zł
Aktywni razem. Pomocnik pozytywnego - okładka książki
WAM Ewa Świerżewska 19.40 zł 29.90 zł