Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Maryja. Matka Boża i nasza

praca zbiorowa

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Jedność
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788379711260
  • Format: 11x16,5 cm
  • Stron: 768
Nasza cena:

39,00 zł

31,20 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Trzysta siedemdziesiąt sześć obrazów ukazujących wizerunki Matki Bożej stanowi dowód na poważne i dogłębne potraktowanie postaci Maryi w naszej publikacji.
Wędrówkę rozpoczynamy od Proroctw i zapowiedzi maryjnych, czyli od Starego Testamentu, gdzie w postaciach niektórych odważnych kobiet widziano cnoty i cechy opisujące Matkę Bożą. Druga część, Ikonografia i symbole, została poświęcona rozległemu aparatowi ikonograficznemu symboli, od tych abstrakcyjnych, o charakterze ogólnym, po konotacje miejsc, by dojść do kwiatów, owoców i symbolicznych przedstawień cnót maryjnych. W części Maryja i święci podkreśla się wpływ, jaki już od czasów swego życia na ziemi Dziewica Matka wywierała na wybrane osoby, ukazując się im w objawieniach i wizjach. W rozdziale Maryja na Wschodzie został opisany przez twórczość ikoniczną szczególny kult postaci Dziewicy-Matki. Z kolei Maryja w ciągu wieków to krótki przegląd głównych dzieł artystów, którzy na przestrzeni czasów w decydujący sposób przyczyniali się do zmian upodobań estetycznych wiernych.
Nasze kompendium zamyka wykaz sanktuariów poświęconych Matce Bożej, prezentowanych
w porządku chronologicznym ich powstawania, czasami związanych z Jej ważnymi objawieniami. Do opisów dołączone zostały alfabetyczne wykazy wydarzeń, artystów oraz lista głównych objawień maryjnych.
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: twarda
Autor praca zbiorowa
ISBN 9788379711260
Liczba stron 768
Format okładki 11x16,5 cm
Rok wydania 2016
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.