Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Milczenie

Shusaku Endo

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Znak
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788324043330
  • Format: 140x205
  • Stron: 288
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

36,90 zł

28,90 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

“Milczenie” Shusaku Endo to książka, która pozostawia inspirujący niepokój w duszy czytelnika. Historia toczy się w XVII wieku, kiedy z oddalonej i odizolowanej Japonii do Europy docierają niepokojące wieści. Okazuje się, że chrześcijanie mieszkający w tym kraju cierpią poważne prześladowania, a ich wiara i przekonania poddawane są najcięższej próbie. Niestety nie wszyscy są w stanie znieść zadawane im cierpienia i decydują się na publiczne znieważenie Chrystusa.

Co w nas zmienia książka “Milczenie”?

Czy sytuacja zmieni się, gdy do Kraju Kwitnącej Wiśni przyjadą dwaj młodzi jezuici? Książka “Milczenie” to właśnie historia ich męczeństwa, próby wiary i przeprawy z prześladowaniami. I choć od początku wiedzą, że ta droga nie będzie łatwa, decydują się na taki krok gdy tylko dociera do nich informacja o wyparciu się wiary przez prowincjała ojca Ferreirę. Są w stanie potajemnie przedostać się do wrogiego chrześcijanom kraju, by odszukać swojego mistrza. To, co zobaczą, każe im zadać sobie pytania o własną wiarę.

Jedyne, na co może się zdobyć czytelnik po przeczytaniu tej historii, to właśnie milczenie. Książka łamie wszelkie poglądy wierzących, które zapewniają im duchowy komfort. To bardzo dotykająca opowieść o wewnętrznym zmaganiu, które być może kiedyś dotknie również nas. Właśnie to wyjście ze strefy naszego duchowego komfortu było celem Shusaku Endo. “Milczenie” jego autorstwa początkowo sprowokuje wewnętrzny chaos po to, by ostatecznie wiara znalazła się w naszym życiu na właściwym miejscu, nawet jeśli jedyne, co słyszymy ze strony Boga to milczenie.

Milczenie Shusaku Endo prawdziwym bestsellerem!

Największe dzieło Shusaku Endo zostało oparte na prawdziwych wydarzeniach. Na jego podstawie powstał również film Martina Scorsese o tym samym tytule.

Shusaku Endo (1923–1996) – jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku. Milczenie jest najważniejszą książką w jego twórczości.

Zobacz zwiastun filmu

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Shusaku Endo
ISBN 9788324043330
Liczba stron 288
Format okładki 140x205
Rok wydania 2017
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.