Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Ronald Reagan. Duchowa biografia

Paul Kengor

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
  • Rok wydania: 2011
  • ISBN: 9788375692150
  • Format: 165x236
  • Stron: 440
  • Rodzaj okładki: Twarda
Nasza cena:

49,00 zł

19,90 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    2 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Bestseller „New York Timesa”!

„Róbmy tylko to, co moralnie słuszne, wtedy nigdy nie popełnimy błędu” – to było jedno z pierwszych poleceń prezydenta Reagana wydane członkom jego administracji.

Sensacyjna książka, która odkrywa, że także drugi bohater krucjaty wolności – obok Jana Pawła II – swoje działania w walce o wolność ciemiężonych narodów motywował swą głęboką wiarą w Chrystusa! Odkrycie to pozwala w jeszcze bardziej opatrznościowym kontekście spojrzeć na wydarzenia, które doprowadziły do upadku Imperium Zła. Fascynująca lektura o człowieku, który już w wieku 11 lat oddał swoje życie Jezusowi a na początku ośmioletniej prezydentury – po zamachu na swoje życie - zadeklarował: „czas, który mi pozostał jest dla Niego”!

„Fascynująca... Całkowicie zmienia historyczne spojrzenie na Ronalda Reagana i na jego miejsce w historii dwudziestego wieku. Jest to pozycja obowiązkowa, jeśli chodzi o historię polityczną”.
Donald M. Goldstein, współautor At Dawn We Slept

„Paul Kengor zabiera czytelnika w głębiny, do których żaden pisarz jak dotąd nie dotarł – do duszy Ronalda Reagana. Kengor funduje zarówno historykom, jak i laikom oryginalne i pouczające spojrzenie na jednego z najważniejszych przywódców w historii Ameryki”.
Peter Schweizer, autor Wojny Reagana

„Książka ukazuje głęboki wpływ, jaki na administrację, politykę i charakter Reagana miała jego wiara”.
„Washington Times”

„Nareszcie książka, która nie tylko opisuje wiarę mojego ojca, ale która czyni to także w sposób właściwy”.
Michael Reagan

„Niesamowita, gruntowanie udokumentowana prezentacja roli, jaką w jego życiu i przywództwie prezydenta Reagana odgrywała wiara w Boga i Chrystusa! Po przeczytaniu tej doskonałej książki Paula Kengora zrozumiałym się stanie, dlaczego ci, którzy także dzisiaj usiłują wycofać z życia publicznego wszelkie odwołania do religii, starają się szczególnie o splamienie reputacji Reagana. Dzięki tej książce będzie to dla nich trudniejsze niż kiedykolwiek”.

Don Hodel, sekretarz spraw wewnętrznych w administracji Reagana

„Dobrze zorientowany autor jasno zaprezentował duchowość Ronalda Reagana. Dlaczego taka pozycja ukazuje się tak późno? Po części spowodowane jest to pokorą i skromnością prezydenta Reagana. Zarówno media, jak i biografowie zazwyczaj nie podejmowali wątku prezydenckiej wiary i bezgranicznego zaufania Bogu. Paul Kengor ukazuje nam teraz wnętrze serca i duszy tego wielkiego człowieka”.
Sędzia William P. Clark, doradca do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego w administracji Reagana

Paul Kengor jest profesorem nauk politycznych w Grove City College w Pensylwanii oraz dyrektorem wykonawczym Center for Vision & Values, instytutu zajmującego badaniami i analizami politycznymi. Jest również zewnętrznym członkiem Hoover Institution on War, Revolution, and Peace na Uniwersytecie Stanforda. Autor znakomitej książki Ronald Reagan i obalenie komunizmu (A.M.F. Plus Group, Warszawa 2007). Publikuje w kilkunastu najważniejszych pismach amerykańskich. Mieszka z żoną Susan i dziećmi: Paulem, Mitchem, Amandą i Abigail w Grove City w stanie Pensylwania.
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Twarda
Autor Paul Kengor
ISBN 9788375692150
Liczba stron 440
Format okładki 165x236
Rok wydania 2011
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.