Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Apostoł Kazachstanu i Świadek Ewangelii

ks. Aleksander Posacki

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Monumen
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788365624192
  • Format: 16,5x23,5 cm
  • Stron: 396
Nasza cena:

45,00 zł

36,00 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Uwzględnia ona nie tylko duchowość Błogosławionego, ale też bogactwo jego osobowości. Z tej racji odwołuje się nie tylko do teologii duchowości, opinii niektórych teologów, mistyków czy świętych, ale też do znawców filozofii, antropologii i psychologii. W tym sensie praca ma charakter interdyscyplinarny.
Autor przedstawia Błogosławionego nie tylko jako heroicznego świadka żywej Ewangelii, wiernego Bogu i oddanego ludziom, ale też jako człowieka mądrego i wykształconego, osobę o szerokich horyzontach, człowieka dialogu, o zainteresowaniach naukowych, historycznych i literackich, o czym świadczy szczególnie korespondencja Bukowińskiego, obficie wykorzystana w pracy.
Autor, odwołując do niektórych intuicji wielkiego teologa Hansa Ursa von Balthasara, a szczególnie do jego teologii świętości, próbuje zrozumieć znaczenie świętości i świadectwa ks. Bukowińskiego dla współczesnego człowieka, rozważając ich uniwersalny charakter.
Książka ukazała się wcześniej w języku rosyjskim, jako pierwsza publikacja na ten temat. Wersja polska zawiera wiele zmian i interesujących dodatków, bardziej adekwatnych dla czytelnika polskiego.
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: twarda
Autor ks. Aleksander Posacki
ISBN 9788365624192
Liczba stron 396
Format okładki 16,5x23,5 cm
Rok wydania 2017
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.