Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Dominik, czyli łaska Słowa

Guy Bedouelle OP

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: W drodze
  • Rok wydania: 2011
  • ISBN: 9788370337841
  • Format: 12,5x19,5 cm
  • Stron: 388
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

27,00 zł

21,60 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Bardzo się cieszę ze wznowienia książki Guy Bedouelle’a "Dominik, czyli łaska Słowa", która zwłaszcza w kontekście zbliżającego się jubileuszu*ustanowi cenną pomoc, by na nowo zachwycić się postacią św. Dominika i dominikańską tradycją. Nie tylko chodzi tu o samych dominikanów, ale także tych wszystkich, którzy razem z nami podążają Bożymi drogami w różnych miejscach i poprzez różne posługi. 

I bodaj najważniejszy dla mnie cytat o św. Dominiku pochodzący z tej książki: „W perspektywie Ewangelii widział również świat. Aby rozpoznać potrzeby swego czasu, rzucał wokół siebie spojrzenie oświecone Ewangelią. Pierwszym krokiem była niewątpliwie kontemplacja: Dominik odkrywał świat stworzony, który jest dobry, szedł ku światu już odkupionemu, lecz smucił się, widząc, że jest on jeszcze zbłąkany, zagubiony i nieszczęśliwy, gdyż nie wprowadził w czyn Słowa Życia”.

Niech św. Dominik uczy nas spojrzenia oświeconego Ewangelią.

Krzysztof Popławski OP
Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów
Warszawa 2011

*w 2016 roku zakon dominikański będzie obchodził jubileusz osiemsetlecia powstania

I tak przez wieki działa urok Dominika, o czym świadczy tyle dusz pociągniętych do niego i do Boga, jak Reginald, Jordan z Saksonii, Ugolino i tylu innych; Dominik „szybko też i bez trudu zdobywał serca wszystkich, którzy go zaledwie ujrzeli”. Ale trzeba nieznużenie powtarzać, że urok Dominika to urok Ewangelii, jego łaska to łaska Słowa.

G. Bedouelle OP
 

Guy Bedouelle OP (ur. 1940) jest doktorem teologii, specjalizuje się w historii Kościoła. Do zakonu dominikanów wstąpił w wieku 25 lat. Od roku 2008 jest rektoreml’Université Catholique de l’Ouest (wcześniej profesor na wydziale teologicznym uniwersytetu we Fryburgu). Przed wstąpieniem do zakonu odbył studia w Institut d’Études Politiques i École Nationale d’Administration w Paryżu. Autor wielu publikacji książkowych z zakresu historii Kościoła, humanistyki i duchowości. W Polsce ukazały się m.in. Wielka ilustrowana historia Kościoła, Kościół w dziejach, Na obraz Świętego Dominika. 

Recenzja

Spis treści

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Oprawa oprawa: broszurowa
Autor Guy Bedouelle OP
ISBN 9788370337841
Liczba stron 388
Format okładki 12,5x19,5 cm
Rok wydania 2011
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.