Święta Faustyna - Książki

Siostra Faustyna to jedna z kluczowych postaci wśród świętych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To właśnie ona zapisała się w historii jako Apostołka Bożego Miłosierdzia. Wszystko za sprawą objawień, jakich doznawała. Jako zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia często ?widywała? Jezusa, który poprzez nią chciał przekazać światu ważne przesłanie dotyczące Bożego Miłosierdzia.

Biografia św. Faustyny

To nie pierwszy raz, kiedy Bóg wybrał na głosicielkę swojego orędzia osobę niewykształconą, ale za to pokorną. Jednak zanim jej misją stało się głoszenie światu Miłosierdzia, doświadczyła w swoim życiu wiele trudu. Pochodziła z biednej i wielodzietnej rodziny chłopskiej, co sprawiło, że już jako dziecko musiała ciężko pracować. Kiedy miała 20 lat, wstąpiła do zakonu, gdzie przeżyła 13 lat. Pracowała wtedy w kuchni, ogrodzie, piekarni i przy furcie. W tym czasie, jako siostra zakonna mieszkała w Płocku, w Wilnie czy w Krakowie. Dziś dzięki niej chyba najbardziej znanym miejscem są krakowskie Łagiewniki, gdzie znajduje się osławiony obraz Jezusa Miłosiernego i grób, w którym została pochowana Siostra Faustyna. Biografia tej zakonnicy obfita jest w liczne chwile próby i krzyże, które dzielnie znosiła. Wszystkie nałożone ciężary, jak również piękne doświadczenia obecności samego Jezusa obrazuje Dzienniczek siostry Faustyny. Cena, jaką przyszło jej później zapłacić za tę niespotykaną Boską bliskość była bardzo słona.

Dziennik siostry Faustyny - przepowiednie

Zdarzało się, że siostrę Faustynę Kowalską dopadały pokusy przeciw wierze, a nawet poczucie opuszczenia przez Boga. Nierozerwalnie wiązało się to z odrzuceniem i niezrozumieniem ze strony otoczenia. Dziś - kiedy tak bardzo na cały świat rozrósł się kult tej świętej - wydaje się to niemożliwe, aby ktokolwiek podważał jej prywatne objawienia oraz, by biografia Faustyny Kowalskiej tak mocno wiązała się z cierpieniem. Tak niestety było. Zakonnica skrupulatnie zapisywała jednak wszystko w Dzienniczku. Dziś to popularna na całym świecie, przetłumaczona na wiele języków książka św. Faustyny. Zawiera ona osobiste doznania mistyczne wynikające z Bożej bliskości, której za życia doznawała przyszła święta. To właśnie stamtąd wiemy, że 22 lutego 1931 roku podczas objawienia w Płocku siostra Faustyna otrzymała od Pana Jezusa zadanie szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego. Kolejne wpisy miały być spełnieniem wyraźnych poleceń, które dostała od Niego św. Faustyna. Dzienniczek miał być jednocześnie uzupełnieniem przeżyć zakonnicy, które konsultowała ze swoim kierownikiem duchowym. Pierwsze wpisy, jakie zawiera dziennik siostry Faustyny datowane są na 1934 rok, jednak nie wszystkie wpisy zostały opatrzone datą. Przyszła święta opisała w ten sposób swoje przeżycia w sześciu zeszytach, które przestała uzupełniać w 1938 roku. Dla wielu osób niezbitym dowodem na działanie Bożego miłosierdzia jest właśnie Dzienniczek siostry Faustyny. Księgarnia, która ma go w swojej ofercie, włącza się w dzieło szerzenia tej Dobrej Nowiny.

Faustyna Kowalska - książki świadectwem jej życia

Znany na całym świecie Dzienniczek św. Faustyny to nie tylko zapis jej prywatnych objawień. To również przesłanie do całego świata i świadectwo pokory. Wieść o tej niezwykłej zakonnicy i jej przesłaniu bardzo szybko dotarła poza granice Polski i rozrasta się do dziś. Ludzie na całym świecie kojarzą ją jako Sekretarkę Bożego Miłosierdzia, która w poczet świętych została włączona 30 kwietnia 2000 roku. Dzienniczek siostry Faustyny to dla wielu osób niespotykany dowód na to, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. To właśnie Jego łaska sprawiła, że prosta, niewykształcona zakonnica posługiwała się pięknym i patetycznym językiem w rozmowach z Jezusem. Swoim przykładem zainspirowała już niejedną osobę do tego stopnia, że o jej życiu opowiadają liczne książki. Faustyna Kowalska swoją postawą wskazuje nam na Boga bogatego w miłosierdzie, na własnym przykładzie pokazuje, co to znaczy wielbić Boga i od lat uczy nas, co tak naprawdę kryje się za słowami ?Jezu, ufam Tobie?. To i znacznie więcej zawiera w sobie Dzienniczek siostry Faustyny. Kup go i poznaj najważniejsze przesłanie miłosierdzia w dziejach Kościoła!

Pozycje 1 do 28 z 38
Ufam. Śladami świętej Siostry Faustyny - okładka książki
Rosikon Press Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń 94.07 zł
Dobrego dnia ze św. Faustyną Kowalską. - okładka książki
Edycja Świętego Pawła św. s. M. Faustyna Kowalska 12.01 zł
Świętej Faustyny rozmowy z Bogiem - okładka książki
Salwator ks. Piotr Szweda MS 13.59 zł
Proroctwa. Wizje. Charyzmaty świętej - okładka książki
Rafael Henryk Bejda 21.53 zł
Wróg Miłosierdzia. Spotkania i - okładka książki
Wydawnictwo AA ks. Józef Pochwat MS 31.41 zł
Życiorys Świętej Faustyny - okładka książki
WAM Józef Andrasz SJ 25.61 zł
Siostra Faustyna. Zaufaj Bogu już - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Anna Wojciechowska 12.03 zł
Skuteczni Święci. Święta Faustyna - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Praca zbiorowa 2.41 zł
Siostra Faustyna. Biografia Świętej - okładka książki
ZNAK Ewa K. Czaczkowska
Cuda świętej Faustyny - okładka książki
ZNAK Ewa K. Czaczkowska
Sekrety siostry Faustyny. Czas - okładka książki
Wydawnictwo św. Stanisława BM ks. Edward Staniek
Św. Faustyna i dusze czyśćcowe - okładka książki
Wydawnictwo AA ks. Marcello Stanzione
Rewolucja miłosierdzia. Gdy Bóg - okładka książki
PROMIC Wydawnictwo Księży Marianów s. Emmanuel Maillard
Święta Blogerka siostra Faustyna - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Marcin Kornas
Święta Siostra Faustyna i Aniołowie - okładka książki
Wydawnictwo AA ks. Marcello Stanzione, ks. Józef Pochwat MS
Siostra Faustyna. Biografia świętej - okładka książki
ZNAK Ewa K. Czaczkowska
Zaufaj Mi. Perełka nr 264 - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa
Święta Faustyna i Boże Miłosierdzie - okładka książki
Wydawnictwo AA ks. Andrzej Witko
Jezus zaufał Faustynie - okładka książki
Wydawnictwo św. Stanisława BM ks. Józef Pochwat MS
Dzienniczek s. Faustyny - okładka książki
Edycja Świętego Pawła św. Siostra Faustyna
Faustyna znaczy szczęśliwa - okładka książki
WAM ks. Mieczysław Maliński
Maryja i święci w pismach św. Faustyny - okładka książki
Wydawnictwo św. Stanisława BM ks. Józef Pochwat MS