Święta Rita - Świadectwa i książki

Żyła kiedyś kobieta, która - śmiało można tak powiedzieć - swoją pokorą zachwyciła samego Boga. Od kilku stuleci zachwyca sobą także osoby wierzące. Mowa o św. Ricie, która mieszkała w miejscowości Cascia. I choć urodziła się w średniowieczu, opowieści o niej znane są do dziś. Jak powszechnie wiadomo, św. Rita to niezawodna wstawienniczka, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Jednak wielu czcicieli przyciąga przede wszystkim jej... zdumiewająca normalność. Była przecież - jak wiele kobiet - żoną i matką. Można ją wręcz nazwać aniołem domowego ogniska. Nie uciekała od problemów, których miała niemało. Ta normalność doprowadziła ją do samego Pana Boga, który do dziś wysłuchuje niesionych przez nią próśb. Taka właśnie była święta Rita. Biografia tej kobiety to przykład niezwykłej pokory, miłości do człowieka i do Stwórcy, a także całkowitego zawierzenia Bogu.

Święta Rita najskuteczniejsza święta w sprawach beznadziejnych

Jak już wspominaliśmy, św. Rita to najskuteczniejsza orędowniczka w - po ludzku - beznadziejnych przypadkach. Już niejedna osoba szukała odpowiedniej modlitwy do św. Rity. Książka, w której można odnaleźć cały wachlarz skutecznych nabożeństw to ?Modlitewnik czcicieli św. Rity? wydany nakładem Domu Wydawniczego Rafael. To doskonała podpowiedź, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji lub chcesz kogoś wesprzeć skuteczną modlitwą. Kto wie, być może będzie to najczęściej czytana przez Ciebie książka. Święta Rita z kolei z pewnością stanie się Twoją ulubioną orędowniczką. A jeśli znasz kogoś będącego w tarapatach, dla kogo ratunkiem może być św. Rita, książka o jej cudach może odwrócić bieg wydarzeń i zainspirować tę osobę do zwrócenia się w modlitwie do tej świętej.

Świadectwa działania św. Rity

Świadectwa jej wstawiennictwa pozostawiają wszystkich pod ogromnym wrażeniem. Nieraz już słyszeliśmy o uzdrowieniach dzięki modlitwom do tej świętej, odnajdywaniu się w trudnościach, nagłym znajdowaniu pracy, a nawet - dostrzeganiu nadziei na lepsze życie. Jednym słowem - różnorodność intencji jest naprawdę duża! Śmiało można powiedzieć, że równie niezliczone są cuda św. Rity. Książka, w której o nich przeczytasz to m.in. ?Cuda świętej Rity. Świadectwa i modlitwy? zebrane przez Katarzynę Stokłosę. Nic więc dziwnego, że wierni chcą dzielić się z innymi tym, czego doznali za pośrednictwem świętej Rity. Sami, wypowiadając słowa najpowszechniejszej modlitwy do niej obiecali: ?Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć Twego serca i wielką potęgę Twego wstawiennictwa?. Tłumy wdzięcznych za pomoc, z różą w ręce gromadzą się często również na Mszach św. każdego 22 dnia miesiąca.

Książka o świętej Ricie

Ten wielki kult świętej Rity dostrzegalny na całym świecie rozszerzył i wciąż szerzy się za sprawą sióstr augustianek, które stale przyjmują prośby i podziękowania. I choć internet pełen jest tekstów i artykułów świadczących o jej niezwykłym wstawiennictwu, warto wspomnieć jak wielką wartość może mieć również książka o świętej Ricie. Często internetowe przekazy są niepełne lub w niewielkim stopniu wyczerpujące ten temat, w odróżnieniu od tego, co proponuje książka. Św. Rita daje się dzięki niej jeszcze lepiej poznać. Kto wie, być może kiedyś powstanie film, dla którego inspiracją będzie książka sw Rity?

Pozycje 1 do 28 z 31
Modlitewnik czcicieli św Rity - okładka książki
Rafael ks. Leszek Smoliński 14.33 zł
Cuda świętej Rity. Świadectwa i - okładka książki
WAM Katarzyna Stokłosa 22.46 zł
Święta Rita - okładka książki
Wydawnictwo M Dorota Mazur 16.92 zł
Święta Rita z Cascii. Wierność - okładka książki
Jedność ks. Zbigniew Sobolewski 17.03 zł
Skuteczni Święci. Święta Rita - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 9.60 zł
Śladami Świętej Rity tw. - okładka książki
Jedność ks. Zbigniew Sobolewski 33.93 zł
Moja ukochana święta Rita - pudełko audiobooku
Rafael Małgorzata Pabis 14.33 zł
Święta Rito Przebaczająca - okładka książki
Siedmioróg Marta Fox 12.83 zł
Modlitewnik czcicieli świętej Rity - okładka książki
Rafael ks. Leszek Smoliński
Święta Rita. Anioł nadziei - okładka książki
eSPe Anna Machalica
Piętnaście czwartków ze św. Ritą - okładka książki
Esprit o. Casagrande Gianfranco
Święta Rita. Życie, cuda, modlitwy - okładka książki
Esprit Remo Piccolomini, Natalino Monopoli
Rita z Cascii. Święta od spraw - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Paola Giovetti
Weź do serca moją sprawę. Modlitewnik - okładka książki
Wydawnictwo M Małgorzata Sękalska (red.)
Medalik św Rity - okładka książki
Rafael Małgorzata Pabis
Święta Rita. Życie usłane różami - okładka książki
Fronda ks. Zbigniew Sobolewski
Święta Rita Życie usłane różami - okładka książki
Fronda ks. Zbigniew Sobolewski
Rita - patronka pokoju - okładka książki
Novae Res Jakub Twarduś
Skuteczni Święci. Święta Rita - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Praca zbiorowa