Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Katolik frajerem?

Zbigniew Kaliszuk
  • Wydawca: Fronda
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788362268429
  • Format: 14,5x20,5 cm
  • Stron: 196
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

34,90 zł

27,92 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Czy katolik to dewota, sztywniak, nudziarz, przeciętniak, frajer?

Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem?

Jak korzystać z uroków tego świata w zgodzie z wiarą?

 

To tylko niektóre pytania na które w książce Zbigniewa Kaliszuka „Katolik frajerem?” odpowiadają znane i cenione osoby.

 

„Dla wielu czytelników lektura tej książki może być szokiem. Jak to? Czy to możliwe, żeby wszyscy ci celebryci o telewizyjnych twarzach, goście Kuby Wojewódzkiego byli katolami?

A tu – proszę: Muniek Staszczyk deklaruje, że uwielbia uczestniczyć we mszy świętej i to nie u jakiegoś nowoczesnego księdza w modnej świątyni, ale w swoim parafialnym kościele. Telewizyjni prezenterzy Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zubilewicz tłumaczą, jak pracować w komercyjnych mediach i nie przestać wierzyć w Boga. A Radek Pazura, aktor, opowiada o ogromnej sile modlitwy…

Cóż, może niektórym trudno się z tym pogodzić, ale katolicy wciąż są wśród nas. I to nie byle jacy.”

Dominik Zdort, Szef Działu Opinie Rzeczpospolitej

 

„Bardzo wciągająca i świetnie napisana książka. Rzuca zupełnie nowe światło na naszą religię, którą zwykliśmy odbierać w stereotypowy sposób. Godna polecenia nawet tym, którzy dystansują się od wiary i Kościoła”

Radek Rasiński, Alchemist Project

 

 

Recenzja

Łamanie katolickich stereotypów z celebrytami

 W życiu codziennym, w coraz nowszych mediach, w opinii wielu ludzi, hasła ,,katolik", czy też ,,wierzący" to tak naprawdę słowa będące swoistym tabu, a każdy praktykujący, czy po prostu przyznający się do swego wyznania, traktowany jest jak kosmita. Na katolików często wylewa się pomyje, naśmiewa się z nich, wytyka każdą wadę, bacznie obserwuje niepozorny krok i czeka się na upadek, aby potem zamanifestować swój pogląd mówiący o tym, że chrześcijanin to nadczłowiek, któremu nie wolno popełnić błędu, a gdy już do niego dojdzie, winą obarcza się wszystkich wierzących, szufladkując zarazem wszystkich katolików i wrzucając ich do jednego worka. Czy takie sformułowania są błędne i przerysowane? Czy to tylko utarte opinie, czy też najczystsza prawda? Czy trudno być katolikiem we współczesnym świecie? Może z pomocą w odpowiedzi na zadane tu pytania przyjdzie książka Zbigniewa Kaliszuka z kontrowersyjnym zapytaniem w tytule: ,,Katolik frajerem?".

Pozycja ta to zbiór wywiadów z takimi osobowościami jak Muniek Staszczyk, Przemysław Babiarz, Jerzy Stuhr, Krzysztof Ziemiec, czy też wielu innych. Wszystkie te osoby łączy to, że są katolikami, otwarcie się do tego przyznają, dają świadectwo i są ponadto pełni dumy z tej przynależności. Ale wiara to jedno, a różnorodność osobowości to drugie. Właśnie ta odmienność jest tak ciekawa, to te różne drogi, które i tak na końcu połączą się w jedną.

Autor książki zebrał rozmowy z celebrytami, ale pozycja ta to nie tylko wypowiedzi sławnych i znanych osób, wywiady z nimi, czy przemówienia. To zaledwie część. Główną tematykę omawianej pozycji stanowi wyjaśnienie kluczowych pojęć związanych z wiarą, takich jak znaczenie pokory i jej błędne pojmowanie, natura Jezusa, zjawisko niechęci mężczyzn do mszy i wiele innych spraw ważnych, wymagających dyskusji, ale często pomijanych, bo wiele osób żyje w utartych stereotypach i nie poszukuje odpowiedzi na nurtujące pytania. Właśnie tym wszystkich osobom wychodzi na przeciw książka ,,Katolik frajerem?". Autor łamie stereotypy, wyjaśnia ich genezę, wyprostowuje to, co zakrzywione i naprawia to, co tej poprawy wymaga. Po lekturze można rzec, że Zbigniewowi Kaliszukowi znakomicie udało się w swe rozważania wpleść fragmenty wykładów i pełne wiary świadectwa zaproszonych gości ze świata show biznesu, co pokazuje nam, że opinia publiczna tak mylną czasem jest, a katolików siedzących po obu stronach ekranu telewizyjnego łączy wiara w Chrystusa Króla, choć forma praktykowania często jest inna, a i z gorliwością różnie bywa.

W pełnych optymizmu świadectwach czasem pojawiają się przejściowe burze, upadki, ale także sukcesy i radości i to wbrew pozorom nie z dóbr materialnych, a z kontaktu z rodziną, możliwości samorealizacji, czy autentycznej miłości do Stwórcy. Natomiast odpowiedzi na trudne pytania autor opiera na solidnych fundamentach, takich jak Jan Paweł II, ksiądz Marek Dziewiecki, ale i znany duszpasterz warszawski w każdą niedzielę obecny w radioodbiornikach, ksiądz Piotr Pawlukiewicz ze swymi celnymi i pogodnymi wypowiedziami. Nie zabrakło oczywiście i C.S. Lewisa i Szymona Hołowni, a na tych dwóch lista oczywiście się nie kończy.

Czy zatem można Boga prosić o wiele? Czy chrześcijanin ma prawo chcieć posiadać dużo? Jak dbać i rozwijać swe talenty? Jak odnaleźć właściwą drogę w życiu? Czy katolik może pragnąć sukcesu i czy nie jest to brakiem pokory? A no właśnie: czym zatem jest postawa pełna pokory? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka Zbigniewa Kaliszuka. Zaznaczam jednak, że osobom stojącym przed wyborem drogi życiowej pozycja ta sporo namiesza i zmieni ich sposób myślenia, przez co powinna być przepisywana przez lekarzy i farmaceutów jako lek na lęki o przyszłość. A katolikom mającym już ,,uporządkowaną" wiedzę na temat swej wiary nieźle wywróci dotychczasową wizję chrześcijaństwa. Czy zatem katolik jest frajerem? Książka pokazuje, że nie, i, co ważne, mamy na to silne i mocne dowody.

Dariusz Okoń

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Oprawa oprawa: broszurowa
Autor Zbigniew Kaliszuk
ISBN 9788362268429
Liczba stron 196
Format okładki 14,5x20,5 cm
Rok wydania 2012
Recenzje klientów
Dodaj swoją recenzję
Rewelacja
Tomek 18 sierpnia 2012
Fantastyczna ksiazka. Bardzo madra, inspirujaca, ktora zarazem jest napisana normalnym, ludzki jezykiem, dzieki czemu wciaga i bardzo przyjemnie sie ja czyta.
"Co mnie obchodzi co celebryci mysla o wierze?" ktos sobie moze tak myslec. tymczasem ta ksiazka to cos duzo wiecej. wypowiedzi znanych osob zostaly wykorzystane tylko jako przyklady pewnych postaw, autor wplatajac w nie swoje komentarze stworzyl niesamowita calosc.
obok ksiazek Szymona Holowni chyba najlepsza ksiazka katolicka na rynku!
Warto przeczytać!
Olga 7 maja 2012

Książka napisana w bardzo ciekawy i odmienny sposób niz większość książek spotykanych na rynku wydawniczym. Czyta się ją bardzo szybko, refleksja autora przeplata się z przejmującymi wywiadami z osobami znanymi ze świata mediów, muzyki, sportu. Daje do myślenia i niesie bardzo pozytywny przekaz tego jak żyć pełnią życia, jak być szczęśliwym, jak nie bać się stawiać sobie ambitne cele w karierze i życiu zawodowym! Daje dowód tego, jak katolik może być spełnionym i szczęśliwym człowiekiem wbrew panującym opiniom o tym, że katolik to dewota, cierpiętnik i sztywniak. Gorąco polecam!
Książka, która daje do myślenia
Łukasz 1 maja 2012
Niezwykle ciekawą książka. W odróżnieniu od większości książek z gatunku katolickich, przez które ciężko mi przebrnąć, ta jest napisana zrozumiałym, przystępnym językiem. bardzo szybko i przyjemnie są ją czyta. Nie tylko obala wiele stereotypów przypisywanych katolikom, ale też daje do myślenia i inspiruje do działania.
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.