Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Klucz do Biblii

David Pawson

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Vocatio Oficyna Wydawnicza
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788378292159
  • Format: 15,8x22,2 cm
  • Stron: 720
Nasza cena:

99,00 zł

79,20 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Wprowadzenie do każdej protokanonicznej księgi Biblii z tłem historycznym, kontekstem, głównym przesłaniem i planem księgi.
Bóg podarował nam bibliotekę złożoną z sześćdziesięciu sześciu protokanonicznych ksiąg. Greckie słowo BIBLIA znaczy dosłownie księgi. Zbiór ten obejmuje manuskrypty spisywane przez okres ponad dwóch tysięcy lat. Utwory te zostały spisane przez bardzo różnych ludzi i reprezentują szeroki wachlarz gatunków literackich. Nic dziwnego, że wielu czytelników zastanawia się, jak biblijne księgi mogą do siebie pasować. Bóg nie uporządkował Biblii według klucza tematycznego, abyśmy mogli studiować poszczególne zagadnienia. Ułożył ją w taki sposób, aby rozważać księgę po księdze. Biblia ukazuje więc, w kontekście historycznym, prawdę o Bogu i tym, jak mamy się do Niego zwracać. Przedstawia drogę, na której ludzie, a szczególnie naród Izraela, doświadczali Boga i przyjmowali Jego Słowo. Pismo święte nie jest martwym podręcznikiem teologii, ale pasjonującą opowieścią o zbawczym działaniu Boga w życiu Jego ludu. Wyjątkowość Biblii polega także na tym, że ukazuje ona historię z Bożej perspektywy. Historia polityki lub materialna historia wszechświata koncentrują się na zagadnieniach interesujących człowieka, natomiast w Biblii Bóg umieścił to, co jest ważne dla Niego.
Wiele osób nie rozumie jednak całościowego przesłania Pisma świętego, ponieważ nie posiada wystarczającej wiedzy ani na jej temat, ani na temat kontekstu kulturowego, w jakim powstawała. Ta książka, będąca podsumowaniem życiowego dorobku Davida Pawsona, znanego nauczyciela Biblii, odpowiada księga po księdze na takie pytania jak: Z jaką księgą mamy do czynienia? Kiedy została napisana? Kto jest jej autorem? Przede wszystkim zaś pokazuje, dlaczego dana księga została napisana i jaki jest zasadniczy cel jej istnienia. Odpowiedzi na te pytania przypominają klucz otwierający dostęp do treści Biblii i pomagają w pełni zrozumieć jej najgłębsze przesłanie.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: twarda
Autor David Pawson
ISBN 9788378292159
Liczba stron 720
Format okładki 15,8x22,2 cm
Rok wydania 2016
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.