Książki o Matce Bożej - str. 6

Maryja to duchowa Matka wszystkich ludzi. Jest niewątpliwie skuteczną Orędowniczką i niezastąpioną pomocą w utrapieniach, ale też najlepszą Powierniczką duchowych trosk i przeżywanych radości. Śmiało mogą się do niej zwracać wszyscy - zarówno starsi, jak i młodsi. Śmiało możemy przyznać, że kobietą, która powinna się cieszyć naszym największym szacunkiem jest właśnie Maryja Matka Jezusa. Życiorys tej skromnej dziewczyny, która została współodpowiedzialna za losy świata, niejedną osobę pozostawia pod ogromnym wrażeniem.

Tajemnica fatimska - Książki o Fatimie

O tym, jak bardzo świat potrzebuje Maryi i jej pośrednictwa między ziemią a niebem przekonaliśmy się już ponad 100 lat temu, gdy Matka Boża ukazała się małym pastuszkom nieopodal Fatimy, gdzie przekazała im trzy tajemnice. Pierwsza z nich to wizja piekła, do którego wędrują dusze grzeszników. Druga z nich zawierała m.in. zapowiedź wybuchu II wojny światowej, nastąpienie głodu na świecie czy rozpoczęcie prześladowań Kościoła. Trzecia z kolei przez wiele lat przeznaczona była wyłącznie do wiadomości papieży. To właśnie książki o Fatimie są dziś dla nas nieodzownym dowodem na troskę Maryi o los człowieka. Jednak na Fatimie nie koniec. Książki o Matce Bożej opisują również inne objawienia Maryjne. Książka, która kompleksowo opisuje te wydarzenia to m.in. ?Objawienia Maryjne? autorstwa Bożeny Hanusiak.

Biografia Matki Boskiej

W ostatnim czasie na rynku wydawniczym ukazała się unikatowa biografia Matki Bożej. Jak piszą autorzy książki ?Królowa Polski. Biografia?, Maryja ma niejedno oblicze, choć dla Polaków niewątpliwie najbardziej znany jest Jej jasnogórski wizerunek. To właśnie z tej książki będziesz mógł wyczytać wszystko o Matce Bożej. Ta biografia Maryi dowodzi, że jest Ona dla nas nie tylko siostrą w wierze czy wzorem do naśladowania, ale przede wszystkim troskliwą, zawsze obecną i pomocną Orędowniczką. I choć życiorys Matki Bożej znany z Biblii ukazuje ją raczej jako pokorną, ukrytą w cieniu swego Syna kobietę, to cuda, jakich ludzkość była świadkiem po jej Wniebowzięciu, pokazują, że Maryja jest dla człowieka czuwającą Matką, która wie, kiedy pocieszyć, a kiedy upomnieć. Pozwól więc, aby życiorys Maryi Matki Bożej zachwycił Cię i zainspirował do pokornego życia, w zgodzie z Bożym zamysłem.

Prawdziwa Królowa Polski - Życiorys Matki Bożej

Skąd czerpiemy wiedzę na temat Jej życia? Za stuprocentowo pewne informacje możemy uznać przekazy ewangeliczne. Cała reszta to jedynie domysły i spekulacje zawarte m.in. w apokryfach. Jedno jest jednak pewne - że choć Maryja nie była Polką, pokochali ją wszyscy Polacy, którzy przyjęli Ją jako swoją Królową. Nic więc dziwnego, że kult maryjny stał się wielką siłą naszego narodu. Jak mówił św. Jan Paweł II, ?trzeba, aby ta siła okazała się większa od wszystkich słabości, które niestety także dają o sobie znać?. Należy więc pamiętać, że tam, gdzie rośnie ufność ku Maryi, tam Bóg zsyła przez Nią swoje cuda. Niech więc w żadnym polskim domu nie zabraknie książki o Maryi. Być może będzie to dla Ciebie ciekawa teologiczno-historyczna podróż, która sprawi, że jeszcze bardziej Ją pokochasz i będziesz jeszcze uważniej starał się wcielać w życie Jej słowa zapisane w Biblii: ?Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie?.

Pozycje 141 do 168 z 223
Być podobnym do Maryi - Inaczej - okładka książki
Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa o. Stanisław Jarosz OSPPE 14.40 zł 16.90 zł
Miriam z Nazaretu - okładka książki
W Drodze Michael Hesemann
Szkaplerz życie na wzór Maryi - okładka książki
Wydawnictwo Karmelitów Bosych Philippe de Jésus-Marie
Ewangelia Maryi. Kobieta, która - okładka książki
Edycja Świętego Pawła ks. Gabriele Amorth
Sto modlitw do Maryi - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów
Objawienia maryjne - okładka książki
Rafael s. Bożena M. Hanusiak
Polowanie na Matkę - okładka książki
Paulinianum Monika Rogozińska
Tajemnica Fatimy i cierpienie Kościoła - okładka książki
Esprit Cristina Siccardi
Wyznania Matki Bożej - okładka książki
Paulinianum Ferdinando Rancan
Cudowny Medalik. Niezwykły dar - okładka książki
Rafael Henryk Bejda, s. Bożena M. Hanusiak
Historie cudownych uzdrowień i - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Christine Watkin
Apokalipsa według Fatimy - okładka książki
WAM Wincenty Łaszewski
Zobaczcie, jak Ona nas kocha - okładka książki
Esprit Andrzej Wojtasik
Królowa Matka Boża z Jasnej Góry - okładka książki
Paulinianum Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
52 furtki do nieba - okładka książki
ZNAK Maciej Okoński OP
Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu - okładka książki
Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski Ks. Krzysztof Bielawny
Prawdy wiary kościoła o Maryi - okładka książki
Paulinianum Andrzej A. Napiórkowski OSPPE
Kult Matki Bożej Ostrobramskiej - okładka książki
Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL ks. Waldemar W. Żurek SDB (red.)