Książki o Matce Bożej - str. 7

Maryja to duchowa Matka wszystkich ludzi. Jest niewątpliwie skuteczną Orędowniczką i niezastąpioną pomocą w utrapieniach, ale też najlepszą Powierniczką duchowych trosk i przeżywanych radości. Śmiało mogą się do niej zwracać wszyscy - zarówno starsi, jak i młodsi. Śmiało możemy przyznać, że kobietą, która powinna się cieszyć naszym największym szacunkiem jest właśnie Maryja Matka Jezusa. Życiorys tej skromnej dziewczyny, która została współodpowiedzialna za losy świata, niejedną osobę pozostawia pod ogromnym wrażeniem.

Tajemnica fatimska - Książki o Fatimie

O tym, jak bardzo świat potrzebuje Maryi i jej pośrednictwa między ziemią a niebem przekonaliśmy się już ponad 100 lat temu, gdy Matka Boża ukazała się małym pastuszkom nieopodal Fatimy, gdzie przekazała im trzy tajemnice. Pierwsza z nich to wizja piekła, do którego wędrują dusze grzeszników. Druga z nich zawierała m.in. zapowiedź wybuchu II wojny światowej, nastąpienie głodu na świecie czy rozpoczęcie prześladowań Kościoła. Trzecia z kolei przez wiele lat przeznaczona była wyłącznie do wiadomości papieży. To właśnie książki o Fatimie są dziś dla nas nieodzownym dowodem na troskę Maryi o los człowieka. Jednak na Fatimie nie koniec. Książki o Matce Bożej opisują również inne objawienia Maryjne. Książka, która kompleksowo opisuje te wydarzenia to m.in. ?Objawienia Maryjne? autorstwa Bożeny Hanusiak.

Biografia Matki Boskiej

W ostatnim czasie na rynku wydawniczym ukazała się unikatowa biografia Matki Bożej. Jak piszą autorzy książki ?Królowa Polski. Biografia?, Maryja ma niejedno oblicze, choć dla Polaków niewątpliwie najbardziej znany jest Jej jasnogórski wizerunek. To właśnie z tej książki będziesz mógł wyczytać wszystko o Matce Bożej. Ta biografia Maryi dowodzi, że jest Ona dla nas nie tylko siostrą w wierze czy wzorem do naśladowania, ale przede wszystkim troskliwą, zawsze obecną i pomocną Orędowniczką. I choć życiorys Matki Bożej znany z Biblii ukazuje ją raczej jako pokorną, ukrytą w cieniu swego Syna kobietę, to cuda, jakich ludzkość była świadkiem po jej Wniebowzięciu, pokazują, że Maryja jest dla człowieka czuwającą Matką, która wie, kiedy pocieszyć, a kiedy upomnieć. Pozwól więc, aby życiorys Maryi Matki Bożej zachwycił Cię i zainspirował do pokornego życia, w zgodzie z Bożym zamysłem.

Prawdziwa Królowa Polski - Życiorys Matki Bożej

Skąd czerpiemy wiedzę na temat Jej życia? Za stuprocentowo pewne informacje możemy uznać przekazy ewangeliczne. Cała reszta to jedynie domysły i spekulacje zawarte m.in. w apokryfach. Jedno jest jednak pewne - że choć Maryja nie była Polką, pokochali ją wszyscy Polacy, którzy przyjęli Ją jako swoją Królową. Nic więc dziwnego, że kult maryjny stał się wielką siłą naszego narodu. Jak mówił św. Jan Paweł II, ?trzeba, aby ta siła okazała się większa od wszystkich słabości, które niestety także dają o sobie znać?. Należy więc pamiętać, że tam, gdzie rośnie ufność ku Maryi, tam Bóg zsyła przez Nią swoje cuda. Niech więc w żadnym polskim domu nie zabraknie książki o Maryi. Być może będzie to dla Ciebie ciekawa teologiczno-historyczna podróż, która sprawi, że jeszcze bardziej Ją pokochasz i będziesz jeszcze uważniej starał się wcielać w życie Jej słowa zapisane w Biblii: ?Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie?.

Pozycje 169 do 196 z 223
Powiedz im o Maryi - okładka książki
W Drodze Wilfrid Stinissen OCD
Dziewica Maryja w wierze katolickiej - okładka książki
W Drodze Jean-Pierre Torrell OP
Moc cudownego medalika - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Theodore de Bussieres
Szata Maryi. Szkaplerz karmelitański - okładka książki
Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Wzgórza cudów Medjugorje - okładka książki
Wydawnictwo św. Stanisława BM Paolo Brosio
Mama, czyli Maryja - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Franciszek
Cuda z Jasnej Góry - okładka książki
Wydawnictwo M Beata Legutko
Objawienia Maryjne - okładka książki
Arystoteles Szymon Brzeski
Medjugorje. Sanktuarium Matki Bożej - okładka książki
Arystoteles Anna Paterek
Tutaj bije serce Narodu - okładka książki
Paulinianum Ewa Hanter
Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes - okładka książki
Arystoteles Anna Paterek
Życie Maryi - okładka książki
Wydawnictwo Sióstr Loretanek ks. Andrzej Zwoliński
Niebo nad Fatimą. Czy modlitwa - okładka książki
Bernard U. Graefe Verlag Anna Czerwińska-Rydel, Dorota Łoskot-Cichocka
Ty jesteś taka na obrazach śliczna - okładka książki
Wydawnictwo Sióstr Loretanek ks. Józef Zawitkowski
Wyznania Matki Bożej - okładka książki
Paulinianum Ferdinando Rancan
Rok polski z Maryją - okładka książki
Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników Jan Uryga
Z Maryją do zjednoczenia z Bogiem - okładka książki
Wydawnictwo Karmelitów Bosych Jerzy W. Gogola OCD
Przesłanie maryi dla świata - okładka książki
Limbus Annie Kirkwood