1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Prezenty
  4. Chrzest Święty

Pamiątki Chrztu Świętego

Każde dziecko jest dla rodziców prawdziwym skarbem, któremu chcą oni zapewnić właściwy rozwój - zarówno fizyczny, jak i duchowy. W rodzinach wyznających wartości chrześcijańskie to właśnie chrzest święty jest początkiem rozwoju duchowego. Potwierdza to Katechizm Kościoła Katolickiego, który podkreśla, że ?chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów?.

Jaki prezent na chrzest?

Skoro chrzest jest początkiem chrześcijańskiej drogi życia, dobrze, gdy ten dzień jest odpowiednio celebrowany. Nie chodzi jedynie o wielką rodzinną ceremonię, ale również o właściwe przeżycie duchowe tego wydarzenia i ofiarowanie dziecku czegoś, co sprawi, że już od początku będzie utożsamiało się z chrześcijańskimi wartościami. Tutaj wielka odpowiedzialność pod tym względem spoczywa na rodzicach oraz chrzestnych. Zarówno pierwsi, jak i drudzy mają towarzyszyć dziecku w ciągu całego jego życia i dawać przykład takiej wiary, która rozpali w nim pragnienie jeszcze głębszego poznawania Pana Boga. Żyjemy jednak w świecie, w którym samo świadectwo nie wystarczy, a rodzice chrzestni i dziadkowie prześcigają się w pomysłach na coraz to lepsze prezenty. Jednak co wypada ofiarować dziecku w tym szczególnym dniu, a co nie?

Biblia - pamiątka chrztu

Niektórzy od lat stawiają na klasykę, którą jest Biblia dla dzieci. Na chrzest wydano już wiele edycji Pisma Świętego - począwszy od egzemplarzy opatrzonych białą oprawą, poprzez te ubogacone licznymi ilustracjami, skończywszy na wydaniach z dedykacją. Biblia na chrzest to - mimo upływających lat i zmieniających się czasów - wciąż doskonały prezent dla malucha, który już od początku swojego życia będzie mógł poznawać religijne treści, na poziomie dopasowanym do jego rozwoju. Współczesne wydania Pisma Świętego dla dzieci nie tylko są napisane przystępnym dla nich językiem, ale również zawierają komentarze czy nawet zadania, dzięki którym dziecko w późniejszych latach będzie mogło wzrastać w wierze i jeszcze głębiej identyfikować się z Panem Bogiem.

Inne religijne prezenty na chrzest

Lista prezentów na chrzest na Biblii się jednak nie kończy. Bardzo popularnym podarunkiem jest również album na chrzest, który daje rodzicom możliwość stworzenia przepięknej i do tego spersonalizowanej pamiątki tego sakramentu. Rodzice mogą wypełnić podarowany dziecku album na chrzciny fotografiami swojej pociechy, wykonanymi w tym wielkim dniu, a goście mogą zostawić w nim swoje życzenia lub słowa błogosławieństwa dla malucha. Podobnym, choć mniej spersonalizowanym prezentem może być klasyczna pamiątka chrztu świętego. Książeczka, o której mowa zazwyczaj zawiera wybrane fragmenty Pisma Świętego, ładne życzenia, ilustracje oraz miejsce na wpisanie daty chrztu i podpis osób obdarowujących. Taka książeczka na chrzest to dobry pomysł dla osób, które cenią sobie skromność i minimalizm. Nieco bardziej kosztownym prezentem może być medalik podarowany jako pamiątka chrztu świętego dla dziewczynki czy też krzyżyk, który doskonale sprawdzi się jako pamiątka chrztu świętego dla chłopca.

Czy książka na chrzest to dobry pomysł na prezent?

Książka na chrzciny, a raczej podarowana przed chrzcinami przyda się z pewnością rodzicom - na rynku można znaleźć liczne poradniki, które pomagają uświadomić dorosłym, jakie znaczenie dla każdego człowieka ma chrzest, jak się do niego przygotować oraz jak właściwie przeżyć ten dzień. Skoro chrzest najmłodszego członka rodziny to ważny dzień dla każdego z domowników, dlaczego nie obdarować z tej okazji również rodziców? Książki to zawsze dobry pomysł na prezent, który może wnieść w życie rodziny nie tylko wiedzę, ale także wartości, które się za nią kryją.

Pozycje 1 do 28 z 60
Jestem dzieckiem Bożym. Pamiątka - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Małgorzata Nawrocka, ks. Wojciech Bartkowicz, ks. Wiesław Kwiecień 36.12 zł 39.95 zł
Niezwykła modlitwa. Komentarze - okładka książki
Profeto Maciej Dura 24.95 zł 34.90 zł
Moje pierwsze pięć lat. Wspomnienie - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Anne Geddes 40.14 zł 49.95 zł
Dla malucha. Moja Biblia, Mój album, - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 40.46 zł 49.95 zł
Biblia. Stary i Nowy Testament. - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 56.70 zł 60.00 zł
Moje pierwsze pięć lat. Wspomnienie - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Anne Geddes 32.36 zł 34.95 zł
Pamiątka Chrztu Świętego (dla dziewczynki) - okładka książki
Edycja Świętego Pawła 12.11 zł
Pamiątka Chrztu Świętego (dla chłopca) - okładka książki
Edycja Świętego Pawła 12.11 zł
Małe błogosławieństwa. Anne Geddes - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Anne Geddes 20.21 zł 24.95 zł
Mamo! Tato! Już jestem! Album z - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Anna Wojciechowska 28.31 zł 39.95 zł
Album mojej córeczki - okładka książki
Arystoteles 17.54 zł 17.81 zł
Nikt nie rodzi się chrześcijaninem - okładka książki
Edycja Świętego Pawła ks. Czesław Krakowiak 4.01 zł 19.95 zł
Boże obietnice. Pamiątka Chrztu - okładka książki
Jedność Sophie Piper 10.41 zł 15.00 zł
Jestem dzieckiem Bożym. Pamiątka - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne 12.13 zł
Przyjmij Boże błogosławieństwo. - okładka książki
Jedność Anselm Grun OSB 11.39 zł 14.90 zł
Pamiątka Chrztu Świętego - okładka książki
Edycja Świętego Pawła praca zbiorowa 5.93 zł 6.02 zł
Jestem dzieckiem Bożym. Pamiątka - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne 12.13 zł 13.90 zł
Pamiątka Chrztu. Krzyżyk. Modlitewnik - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha 10.17 zł 25.00 zł
Zanurzeni w chrzest święty - okładka książki
WAM Teresa Borkowska OPs, Paweł Pawlikowski OP 21.74 zł