1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Prezenty
  4. Pierwsza Komunia Święta

Książki na Komunię

Dzień I Komunii Świętej to wyjątkowy dzień w życiu małego chrześcijanina oraz jego rodziców i najbliższych. To przede wszystkim głębokie przeżycie duchowe, które każde dziecko przeżywa na swój sposób i na miarę dziecięcych możliwości. Zrozumienie rangi i podniosłości tego wydarzenia często przekracza możliwości młodego człowieka ? dlatego rolą najbliższego otoczenia jest pomoc w zrozumieniu powagi sytuacji i jej wartości w kontekście wiary. Sposobem na podkreślenie wyjątkowości chwili są zazwyczaj prezenty. Warto, by nie odwracały one uwagi dziecka od samego wydarzenia, ale podkreślały jego charakter. W tej roli doskonale sprawdzą się książki.

Książka na komunię - podarunek idealny

Siłą książek jest ich uniwersalność i ponadczasowość. Prezent na komunię - książka - pozostanie z dzieckiem przez całe jego dzieciństwo i młodzieńcze lata. To coś, do czego dziecko będzie mogło wciąż wracać i co będzie przypominać mu o tym wyjątkowym dniu, gdy przyjął do swojego serca Pana Jezusa. Książka na komunię dla dziewczynki powinna mieć dziewczęcy charakter, być pięknie wydana i nieść za sobą przesłanie, by kierować się w życiu takimi wartościami jak miłość, szacunek i pracowitość. Książka na komunię dla chłopca powinna wpajać chłopcu, że w życiu liczy się uczciwość, odwaga i sprawiedliwość. Książki komunijne to sposób, by w dziecięcych umysłach utrwalić świadomość, że życie można dobrze przeżyć jedynie wtedy, gdy jest ono oparte na Bożych Przykazaniach.

Książki na komunię - przysłowiowy strzał w 10-tkę!

Prawdopodobnie najpopularniejszą książką, jaką otrzymują dzieci z okazji I Komunii Świętej, jest Biblia. Nie ma w tym nic dziwnego - wszak to podstawa wiedzy o Bogu. Pięknie wydana i ilustrowana, z pewnością będzie zachętą do sięgania po nią. Biblia na komunię to jednak tylko jedna z propozycji: rynek książek religijnych jest znacznie bardziej obszerny i oferuje mnóstwo interesujących pozycji. Książka jako pamiątka pierwszej komunii świętej powinna być jednak dostosowana do wieku dziecka. Zbyt poważna nie przyciągnie jego uwagi, a zbyt dziecinna szybko się znudzi. Można oczywiście w ramach prezentu podarować dziecku książkę o tematyce popularnonaukowej, ale wydaje się, że I Komunia Święta jest doskonałą okazją, by wzmacniać w dziecku wiarę w Boga - właśnie poprzez obcowanie z literaturą religijną. Pamiątka komunijna, książka - starannie wybrana, ładnie zapakowana, z serdeczną i szczerą dedykacją od obdarowującego, będzie dla dziecka pamiątką na lata.

Pierwsza Komunia Święta pamiątki - co wybrać?

Książka na komunię to sprawdzony prezent dla każdego dziecka. Wartościowa pozycja może wnieść w życie dziecka więcej dobrego niż prezenty materialne o dużej wartości. Książka jako pamiątka pierwszej komunii świętej może mieć formę albumu z miejscem na zdjęcia z tego wyjątkowego dnia, może to być również modlitewnik ze wskazówkami na każdy dzień roku, albo też zbiór ciekawych opowieści z głębokim, Bożym przesłaniem - zrozumiałym zarówno dla młodszego, jak i starszego dziecka. Książka na komunię może być zarówno właściwym prezentem, jak i dodatkiem do prezentu głównego.

Przyjęcie sakramentu Eucharystii to pierwszy poważny krok w budowaniu wiary dziecka. Warto, by ten ogień miłości do Boga wciąż w dziecku podsycać - np. podsuwając wartościowe treści. Zaletą książek jako prezentów na I komunię świętą jest to, że nie odrywają myśli dziecka od istoty wydarzenia. Uczą wrażliwości, przekazując jednocześnie wiedzę o Bogu, otaczającym świecie i drugim człowieku. Bez wątpienia książka będzie doskonałą pamiątką tego wyjątkowego i wyczekiwanego przez każde dziecko dnia.

Pozycje 1 do 28 z 255
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - okładka książki
Edycja Świętego Pawła 140.33 zł 159.95 zł
Biblia dla maluchów - okładka książki
Vocatio 35.98 zł 49.00 zł
Pierwsza Komunia z Białą Kokardą - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha ks. Jan Twardowski 17.33 zł 24.90 zł
Moc słowa w liturgii - okładka książki
Salwator Scott Hahn 28.45 zł 34.50 zł
Franciszek. Prawdziwa historia - okładka książki
Biały Kruk Agnieszka Gracz, Adam Sosnowski 57.86 zł 81.00 zł
Niezwykły dar. Pierwsza Komunia - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Joanna Wilkońska 19.86 zł 24.95 zł
Niewidzialne. Nowe dowody - okładka książki
WAM Lee Han, Ron Tesoriero 27.44 zł 39.90 zł
Biblia w komiksie - okładka książki
Vocatio 42.03 zł 59.99 zł
Biblia Jerozolimska dla wszystkich - okładka książki
Vocatio Jean-Pierre Bagot, Dominique Barrios-Auscher 48.33 zł 69.00 zł
Mandatum. To czyńcie na moją pamiątkę - okładka książki
eSPe bp Grzegorz Ryś 8.62 zł 11.90 zł
Msza święta - okładka książki
WAM ks. Bogusław Nadolski TChr 8.58 zł 12.00 zł
Pakiet komunijny - okładka książki
Zielona Sowa 27.56 zł 44.99 zł
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Kazimierz Romaniuk 60.25 zł 79.00 zł