1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Rozwój duchowy

Rozwój duchowy - Książki - str. 177

Duchowość chrześcijańska to nic innego niż sposób, w jaki człowiek wierzący przeżywa swoją wiarę i relację z Bogiem, a także drogi, jakie wybiera, aby szukać najlepszego kontaktu z Nim. Podstawą takiego przeżywania wiary jest objawienie Boże, zapisane w Piśmie Świętym. Rozwój duchowy chrześcijanina wynika również z Tradycji Kościoła, w której osoba wierząca wzrasta.

Rozwój duchowy dla początkujących

Zapewne niełatwo od razu zrozumieć duchowość chrześcijańską osobie, która z niej nie wyrosła. Pewnej wprawy - o ile w ogóle o takiej można mówić - nabiera się z czasem, a zwłaszcza - z czasem poświęconym modlitwie. Zazwyczaj osoby, które dopiero zostały włączone do wspólnoty Kościoła lub które będąc w niej, nie przykładały uwagi do swojego wzrostu duchowego, muszą poświęcać sporo uwagi wypracowaniu w sobie odpowiednich postaw, które przybliżą ich do Boga. Często na początku tej drogi towarzyszy im również ekscytacja i chęć całkowitego poświęcenia Bogu. Początkujący w duchowości chrześcijanie zazwyczaj z uwagą obserwują osoby, które nawiązały z Bogiem prawdziwie głęboką relację i - naśladując je - same starają się tworzyć mocne fundamenty tej więzi. Jednak czy człowiek jest w stanie sam, bez niczyjej pomocy zbudować trwałą relację z Bogiem?

Rozwój duchowy - Książki - Do czego potrzebujemy innych ludzi?

Wydawałoby się, że wiara to sprawa konkretnego człowieka. To przecież relacja jego i Boga. Jednak nie należy zapominać, że do ciągłego wzrostu chrześcijanin potrzebuje wspólnoty i nieustannego świadectwa innych osób. Nie od dziś wiadomo, że przykład życia innego człowieka działa na nas najbardziej i jest najlepszą motywacją do zmiany własnego życia. Ponadto, nikt chyba nie ma wątpliwości, że zło działa, a ludzie, którym zależy na pięknej relacji z Najwyższym są szczególnie narażeni na jego pokusy. Jednak z pomocą braci w wierze łatwiej jest walczyć nawet z najgorszymi pokusami. Warto więc już od początku budować więź z Bogiem opartą na życiu wspólnotowym. To jednak nie jest jedyna pomoc, jaka może się przydać w pracy nad duchowością. Dobrym pomysłem na czerpanie inspiracji mogą być książki o rozwoju duchowym.

Książki o tematyce duchowej

To właśnie książki o duchowości są dla wielu osób praktycznym podręcznikiem wiary. Książki duchowe napisane zostały przez tych, którzy latami pracowali nad swoim przeżywaniem wiary i pociągnęli innych do tego, by również oni postawili na taką właśnie duchowość. Książki, o jakich mowa to m.in. różnego rodzaju przewodniki po modlitwie czy po sposobach na czytanie Pisma Świętego. Dziś popularne są również medytacje, które wpływają na rozwój duchowy. Książki o tej tematyce powstały m.in. na podstawie duchowości Ignacego Loyoli, który dziś dla wielu osób jest prawdziwym duchowym mentorem. Zaproponowane przez niego ćwiczenia duchowe już niejednej osobie wskazały drogę do znalezienia w sobie głosu Boga - nawet w tak głośnym świecie, jaki podsuwa nam współczesność. Innym specjalistą od medytacji jest także o. Józef Augustyn, a jego rozważania cieszą się wśród chrześcijan dużym powodzeniem.

Zadbaj o rozwój duchowy czytając książki o duchowości

Jeśli więc jesteś właśnie w takim momencie swojego życia, w którym zastanawiasz się, w jakim kierunku powinna pójść Twoja wiara, sięgnij po wspomniane wyżej książki. Rozwój duchowy to zbyt ważna kwestia by ją ot tak zignorować. Zapewniamy, że po przeczytaniu niejednej takiej książki, duchowość i Twoja relacja z Bogiem nabiorą jeszcze piękniejszego kształtu. Zadbaj więc o swój rozwój duchowy. Książki już na Ciebie czekają!

Pozycje 4929 do 4956 z 5027
Moim braciom - okładka książki
Kairos Yves Congar OP
Różaniec ze świętą Faustyną - okładka książki
eSPe Małgorzata Kremer (red.)
... będę z Panem gadał - okładka książki
Niedziela ks. Tymoteusz
Mój Chrystus. Myśli wybrane - okładka książki
W Drodze Jan Paweł II
Głośmy orędzie Bożego Miłosierdzia - okładka książki
Niedziela ks. Edmund Boniewicz
Odpowiedzieć na miłość - okładka książki
eSPe Danuta Piekarz
Wiara, która zwycięża świat - okładka książki
Serafin o. Raniero Cantalamessa OFMCap
Różaniec z ks. Jerzym Popiełuszką - okładka książki
eSPe Małgorzata Kremer (red.)
Chrzest. Radość wiary - okładka książki
eSPe Luis Resines Llorente
W poszukiwaniu mądrości życia. - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu ks. Ryszard Koper
Różaniec z błogosławioną Matką - okładka książki
eSPe Małgorzata Kremer (red.)
Chrzest mojego dziecka - okładka książki
Apostolicum ks. Stanisław Chabiński SAC
Kapłaństwo. Słudzy ludu Bożego - okładka książki
eSPe Luis Resines Llorente
Dzienniczek. Miłosierdzie Boże - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów św. s. M. Faustyna Kowalska
Kilka myśli o wierze, nadziei i - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha ks. Jan Twardowski
Wiatr z Wieczernika - okładka książki
Petrus Robert P. Kamin
Wtajemniczanie w Misterium Kapłaństwa - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu bp Wacław Józef Świerzawski
Przewodnik po diecezji sandomierskiej - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu Bartłomiej Krzos
Zabezpiecz swoje życie - okładka książki
Compassion Dariusz Mach
Naśladując Chrystusa - sługę - okładka książki
Salwator ks. Roman Pindel