1. Gloria24.pl
  2. Książki
  3. Rozwój duchowy

Rozwój duchowy - Książki - str. 185

Duchowość chrześcijańska to nic innego niż sposób, w jaki człowiek wierzący przeżywa swoją wiarę i relację z Bogiem, a także drogi, jakie wybiera, aby szukać najlepszego kontaktu z Nim. Podstawą takiego przeżywania wiary jest objawienie Boże, zapisane w Piśmie Świętym. Rozwój duchowy chrześcijanina wynika również z Tradycji Kościoła, w której osoba wierząca wzrasta.

Rozwój duchowy dla początkujących

Zapewne niełatwo od razu zrozumieć duchowość chrześcijańską osobie, która z niej nie wyrosła. Pewnej wprawy - o ile w ogóle o takiej można mówić - nabiera się z czasem, a zwłaszcza - z czasem poświęconym modlitwie. Zazwyczaj osoby, które dopiero zostały włączone do wspólnoty Kościoła lub które będąc w niej, nie przykładały uwagi do swojego wzrostu duchowego, muszą poświęcać sporo uwagi wypracowaniu w sobie odpowiednich postaw, które przybliżą ich do Boga. Często na początku tej drogi towarzyszy im również ekscytacja i chęć całkowitego poświęcenia Bogu. Początkujący w duchowości chrześcijanie zazwyczaj z uwagą obserwują osoby, które nawiązały z Bogiem prawdziwie głęboką relację i - naśladując je - same starają się tworzyć mocne fundamenty tej więzi. Jednak czy człowiek jest w stanie sam, bez niczyjej pomocy zbudować trwałą relację z Bogiem?

Rozwój duchowy - Książki - Do czego potrzebujemy innych ludzi?

Wydawałoby się, że wiara to sprawa konkretnego człowieka. To przecież relacja jego i Boga. Jednak nie należy zapominać, że do ciągłego wzrostu chrześcijanin potrzebuje wspólnoty i nieustannego świadectwa innych osób. Nie od dziś wiadomo, że przykład życia innego człowieka działa na nas najbardziej i jest najlepszą motywacją do zmiany własnego życia. Ponadto, nikt chyba nie ma wątpliwości, że zło działa, a ludzie, którym zależy na pięknej relacji z Najwyższym są szczególnie narażeni na jego pokusy. Jednak z pomocą braci w wierze łatwiej jest walczyć nawet z najgorszymi pokusami. Warto więc już od początku budować więź z Bogiem opartą na życiu wspólnotowym. To jednak nie jest jedyna pomoc, jaka może się przydać w pracy nad duchowością. Dobrym pomysłem na czerpanie inspiracji mogą być książki o rozwoju duchowym.

Książki o tematyce duchowej

To właśnie książki o duchowości są dla wielu osób praktycznym podręcznikiem wiary. Książki duchowe napisane zostały przez tych, którzy latami pracowali nad swoim przeżywaniem wiary i pociągnęli innych do tego, by również oni postawili na taką właśnie duchowość. Książki, o jakich mowa to m.in. różnego rodzaju przewodniki po modlitwie czy po sposobach na czytanie Pisma Świętego. Dziś popularne są również medytacje, które wpływają na rozwój duchowy. Książki o tej tematyce powstały m.in. na podstawie duchowości Ignacego Loyoli, który dziś dla wielu osób jest prawdziwym duchowym mentorem. Zaproponowane przez niego ćwiczenia duchowe już niejednej osobie wskazały drogę do znalezienia w sobie głosu Boga - nawet w tak głośnym świecie, jaki podsuwa nam współczesność. Innym specjalistą od medytacji jest także o. Józef Augustyn, a jego rozważania cieszą się wśród chrześcijan dużym powodzeniem.

Zadbaj o rozwój duchowy czytając książki o duchowości

Jeśli więc jesteś właśnie w takim momencie swojego życia, w którym zastanawiasz się, w jakim kierunku powinna pójść Twoja wiara, sięgnij po wspomniane wyżej książki. Rozwój duchowy to zbyt ważna kwestia by ją ot tak zignorować. Zapewniamy, że po przeczytaniu niejednej takiej książki, duchowość i Twoja relacja z Bogiem nabiorą jeszcze piękniejszego kształtu. Zadbaj więc o swój rozwój duchowy. Książki już na Ciebie czekają!

Pozycje 5153 do 5180 z 5466
Moim braciom - okładka książki
Kairos Yves Congar OP
Aby odnaleźć Boga. Antologia - okładka książki
W Drodze Thomas Merton
Rachunek sumienia z Janem Pawłem - okładka książki
eSPe Małgorzata Rogalska (red.)
Przewodnik eucharystyczny Karola - okładka książki
Jerozolima ks. Janusz Umerle
Religia zwykłego człowieka 2 - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne ks. Robert H. Benson
Życie litrugiczne - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Borys Bobrinskoj
Pokolenie końca czasów - okładka książki
Fundacja Nadzieja dla Przyszłości Jonathan David
Luksus według Jezusa. Sztuka prawdziwie - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha Werner Tiki Kustenmacher
Ostatni Ojcowie Kościoła - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów Yannis Spiteris
Po śladach Chrystusa - okładka książki
eSPe Claude Dagens
Najpiękniejsza. Msza mojego życia - okładka książki
Wydawnictwo Księży Marianów
Homilie Loretańskie 3 - okładka książki
Petrus ks. Tomasz Jelonek
Różańcowy szlak. VII Kana - okładka książki
Wydawnictwo św. Stanisława BM
Wydarzenia a proces przemian - okładka książki
Compassion Paul Scanlon
Modlitwy do Anioła Stróża - okładka książki
Edycja Świętego Pawła
Z Janem Pawłem II każdego dnia - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Marian Grzybowski (red.)
Bóg bogaty w miłosierdzie - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Edward Materski
Pamiątka I Komunii Św. - modlitewnik - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne praca zbiorowa
Karta Skuteczni Święci. Święty - okładka książki
Edycja Świętego Pawła Praca zbiorowa