1. Gloria24.pl
  2. Książki

Książki religijne - str. 1141

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się "po coś". To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem "katolików" określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. "Decyduj i walcz", "Uzdrowienie finansów" czy "Dzikie serce". Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij". Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego "liderem" jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Pozycje 31921 do 31948 z 32668
Życie Jezusa. Kolorowanka katechetyczna - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha Maria Brzostowska
Czas na bajkę. Mrówka i konik polny - okładka książki
Olesiejuk Barbara Vagnozzi (red.)
15-minutowe opowiastki. Skrzypek - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Sami kolorujemy pocztówki z życzeniami - okładka książki
Jedność Ola Makowska, Marcin Piwowarski
Świąteczne przedstawienie - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Narodziny Dzieciątka - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Wypieki dla diabetyków - okładka książki
RM Agata Lewandowska
Ewa / Judyta - okładka książki
Pallotinum Anna Krysztofek
Do kolorowania. Święty Franciszek - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne Ewa Stadtmüller
Kolorowanka - harmonijka. Julian - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Pakiet. Moje ulubione kolorwanki - okładka książki
Zielona Sowa praca zbiorowa
Super Book 1 - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Super Book 4 - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Księga zabaw na wsi. Zestaw - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Naklejanki. Traktory - okładka książki
Olesiejuk Jordi Busquets (red.)
10-minutowe opowiastki. Pole cudów - okładka książki
Olesiejuk Stefano Bordiglioni
15-minutowe opowiastki. Żona króla - okładka książki
Olesiejuk Francesco Lazzarotto
15-minutowe opowiastki: Odważna - okładka książki
Olesiejuk Francesca Lazzarato
Pojazdy. Pokoloruj - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Pokoloruj. Zwierzaki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa