1. Gloria24.pl
  2. Książki

Książki religijne - str. 1167

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się "po coś". To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem "katolików" określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. "Decyduj i walcz", "Uzdrowienie finansów" czy "Dzikie serce". Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij". Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego "liderem" jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Pozycje 32649 do 32668 z 32668
Dżuma w Toruniu w trakcie III wojny - okładka książki
Towarzystwo Naukowe KUL Katarzyna Pękacka-Falkowska 67.13 zł
Depozyt Ollenhauera - okładka książki
GRAFFITI BC Włodzimierz Antkowiak 24.47 zł 32.00 zł
Rok za drutami - okładka książki
Żydowski Instytut Historyczny w Polsce Adam Sitarek, Ewa Wiatr 37.02 zł 49.00 zł
Dieta najedzonych dziewczyn - okładka książki
Akapit Press Ewa Zwierzchowska 27.86 zł 39.99 zł
Boisko 1918 - okładka książki
Narodowe Centrum Kultury Krzysztof Miśdzioł 21.12 zł
Wolny ptak/Der Frajer Fojgl. Humor - okładka książki
Żydowski Instytut Historyczny w Polsce 59.68 zł 79.00 zł
Siła dobrych pytań - okładka książki
Emka Andrew Sobel, Jerold Panas 26.55 zł 39.90 zł
Śmiało. Mów własnym glosem - okładka książki
AGORA Dorota Warakomska 28.36 zł 39.99 zł
Co powinieneś wiedzieć o swoim - okładka książki
Wydawnictwo Naukowe PWN Maria Montessori 35.58 zł 39.00 zł
Ziołolecznictwo. Problemy skórne - okładka książki
Arystoteles Marta Kępa 3.82 zł 5.99 zł
Wszystko o emocjach - okładka książki
Papilon Felicity Brooks, Frankie Allen 26.18 zł 36.90 zł
Twoje wspaniałe życie. Jak przyjąć - okładka książki
nowość
Zwierciadło Pema Chodron 27.30 zł 39.90 zł
Miodzio! Jak założyć ul, hodować - okładka książki
nowość
Wydawnictwo Kobiece James E. Tew 26.82 zł 42.90 zł
Ziołolecznictwo. Odchudzanie i - okładka książki
Arystoteles Marta Kępa 3.82 zł 5.99 zł
Dinozaurowe łamigłówki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa 3.51 zł
Ziołolecznictwo. Przeziębienie - okładka książki
Arystoteles Marta Kępa 3.82 zł 5.99 zł
Psi Patrol. Gotowi do nauki cz. - okładka książki
Media Service Zawada praca zbiorowa
List do... - okładka książki
Wilga Katarzyna Ryrych