1. Gloria24.pl
  2. Książki

Książki religijne - str. 933

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się "po coś". To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem "katolików" określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. "Decyduj i walcz", "Uzdrowienie finansów" czy "Dzikie serce". Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" oraz modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij". Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego "liderem" jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Pozycje 26097 do 26124 z 26560
Świat wokół nas: Pogoda - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Świat wokół nas: Dzieci zwierząt - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Króliczek Piotruś - okładka książki
Olesiejuk Beatrix Potter
Pinokio. Naklejkowe bajeczki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Moje naklejanki: Ciastka i czekoladki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Moje naklejanki: Cukierki i lizaki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Moje naklejanki: Babeczki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Życie na Ziemi: Na wsi - okładka książki
Olesiejuk Heather Alexander
Dźwiękowe opowiastki. Z wizytą - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Dzień na farmie. Pociągnij-przesuń - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Na drogach miłości. Seria: Spojrzenia - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha Franciszek
Czerwony Wóz Strażacki - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa
Promyk szczęścia. Seria: Spojrzenia - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha św. Urszula Ledóchowska, wybór i opracowanie Malwina Błażejczak
Służebnica Boża Siostra Leonia - okładka książki
Salwator s. Leonia Nastał, Jacek Lecznar , Edyta Kościelniak, Izabela Drobotowicz-Orkisz
Wiosna Zmartwychwstania. Seria: - okładka książki
Wydawnictwo Świętego Wojciecha Malwina Błażejczak (red.)
Pasjonat miłości Boga i człowieka - okładka książki
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu ks. Zdzisław Janiec, Halina Irena Szumił (red.)
Mały chłopiec (4 szt.). PAKIET - okładka książki
Olesiejuk praca zbiorowa