Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Kto zabił Jezusa? Prawda i interpretacje w.III

Paweł Lisicki

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: M wydawnictwo
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788380433908
  • Format: 16,8x23,8 cm
  • Stron: 400
Nasza cena:

39,90 zł

31,92 zł

Produkt niedostępny

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
Kto zabił Jezusa? to fascynująca biografia intelektualna centralnej postaci naszej cywilizacji Jezusa Chrystusa. Biografia obejmująca dwa tysiące lat badań, sporów, starań o dotarcie do prawdy i zrozumienie oraz jej zamącania i naginania do bieżących potrzeb. Autor prowadzi nas przez gąszcz faktów i interpretacji z wielką erudycją i biegłością, dzięki czemu poznawanie wraz z nim losów wiary chrześcijańskiej staje się nie trudem, ale niezwykłą, porywającą przygodą.
Rafał A. Ziemkiewicz
Refleksję Pawła Lisickiego cechuje erudycja, wrażliwość i uczciwość. Tylko na tej drodze i w taki sposób można uzasadnić i umocnić wiarygodność Ewangelii, a zatem również prawdziwość i wyjątkowość chrześcijaństwa.
ks. prof. Waldemar Chrostowski
Kto ostatecznie odpowiadał za śmierć Jezusa: Żydzi reprezentowani przez Sanhedryn czy poganie, których reprezentował Piłat? Kwestia ta nurtowała chrześcijan od pokoleń. Autor podkreśla jednak, że teologiczną odpowiedzialność za śmierć Chrystusa ponosili zarówno poganie, jak i Żydzi. Sanhedryn wydał nakaz aresztowania Chrystusa, a potem wyrok śmierci. Piłat zatwierdził wyrok, choć nie musiał i to on ostatecznie skazał Jezusa na ukrzyżowanie. Mógł Go uwolnić, ale wypuścił przestępcę Barabasza. Książka wprowadza nas w kulisy procesu Jezusa, polemizuje też z niektórymi tezami, które zadomowiły się w teologii.
PAWEŁ LISICKI dziennikarz, publicysta, pisarz, były redaktor naczelny dziennika Rzeczpospolita i tygodnika Uważam Rze, obecnie tygodnika Do Rzeczy. W 1998 roku otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego za książkęDoskonałość i nędza, a w 2010 r. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej (nadany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego).
Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: broszurowa
Autor Paweł Lisicki
ISBN 9788380433908
Liczba stron 400
Format okładki 16,8x23,8 cm
Rok wydania 2018
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.