Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Miłosierdzie. Niemożliwe staje się możliwe

Christoph Schönborn OP

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: W drodze
  • Rok wydania: 2010
  • ISBN: 9788370337483
  • Format: 12,2x19,2 cm
  • Stron: 174
Nasza cena:

26,30 zł

21,04 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Odkupienie jest mi absolutnie potrzebne. Jak nikt sam nie może dać sobie życia, tak też nikt nie może dać sobie życia wiecznego. Na niebo nie możemy sobie zasłużyć ani naszymi sukcesami, ani wysiłkami. Znaczy to jednak, że bez Jego zmiłowania jestem absolutnie zgubiony. Czy nie jest to jednak stara „sztuczka księżowska”? Najpierw porządnie straszy się ludzi piekłem, grozi się im wszelkimi możliwymi męczarniami, wieczną karą potępienia, ażeby ich następnie nakłonić do nawrócenia
i strwożone serca pocieszyć myślą o darze miłosierdzia Bożego? – Nie, tak nie może być.

Christoph Schönborn OP

 

CHRISTOPH  SCHÖNBORN OP (ur. w 1945 r. w Skalsku na terenie dzisiejszej Republiki Czeskiej)  jest dominikaninem, arcybiskupem Wiednia, kardynałem,  członkiem Kongregacji Nauki Wiary, Kongregacji Kościołów Orientalnych oraz Kongregacji ds. Katolickiego Wychowania. W herbie kardynała znajdują się słowa Chrystusa ,,Vos autem dixi amos´ (Nazwałem was przyjaciółmi). Arcybiskup od lat głosi katechezy w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana. Książka "Miłosierdzie. Niemożliwe staje się możliwe" jest zapisem katechez na temat Bożego miłosierdzia.

Tegoż autora w Wydawnictwie W drodze ukazały się dotychczas: Boże Narodzenie. Mit staje się rzeczywistością; Człowiek i Chrystus na obraz Boga; Grzech pierworodny w nauczaniu Kościoła; Jedność w wierze; Jezus Chrystus. Katechezy wiedeńskie; Przebóstwienie, życie i śmierć.

 

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Nie
Oprawa oprawa: broszurowa
Autor Christoph Schönborn OP
ISBN 9788370337483
Liczba stron 174
Format okładki 12,2x19,2 cm
Rok wydania 2010
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.