Księgarnia religijna nr 1 w Polsce!

Twój koszyk jest pusty.

Witaj! / Rejestracja Zaloguj

Msze Święte z udziałem dzieci

ks. Czesław Krakowiak

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Edycja Świętego Pawła
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788377972113
  • Format: 12,5x19,5 cm
  • Stron: 160
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

12,95 zł

10,36 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

W tym roku mija 40 lat od wydania przez Kongregację Kultu Bożego Dyrektorium o Mszach Świętych z udziałem dzieci, którego celem było przygotowanie najmłodszych do świadomego i czynnego uczestnictwa w liturgii mszalnej oraz pomoc dla duszpasterzy w dostosowaniu liturgii do możliwości percepcyjnych dzieci. Mimo różnorodnych działań duszpasterskich obecnie zauważa się, że coraz mniej dzieci uczestniczy w niedzielnych Mszach Świętych.

Książka ks. prof. Czesława Krakowiaka jest doskonałą praktyczną pomocą dla księży oraz katechetów, których zadaniem jest przygotowanie liturgii oraz zachęcenie najmłodszych do świadomego w niej uczestnictwa. Autor, specjalista w tej dziedzinie, ukazuje, jakie możliwości adaptacji liturgii Mszy Świętej daje Dyrektorium oraz jak można je wykorzystać i zastosować w praktyce.
Stawia też przy okazji kilka zasadniczych pytań: Jak w praktyce pastoralnej w Polsce realizuje się zalecenia Kościoła odnośnie do formacji liturgicznej dzieci? Czy mamy skuteczne sposoby na zwiększenie frekwencji najmłodszych na niedzielnych Mszach Świętych? Dlaczego katechizacja w szkole nie stanowi pomostu do uczestniczenia w liturgii Kościoła? Czy duszpasterze wykorzystują wszystkie możliwości, jakie Kościół wypracował w tej dziedzinie przez ostatnich 40 lat?
Odpowiedzi na te pytania mogą stać się pomocą, by zachęcić zarówno dzieci, jak i ich rodziców do aktywnego i świadomego uczestnictwa w liturgii Kościoła, a zwłaszcza we Mszy Świętej niedzielnej.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Oprawa oprawa: broszurowa
Autor ks. Czesław Krakowiak
ISBN 9788377972113
Liczba stron 160
Format okładki 12,5x19,5 cm
Rok wydania 2013
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.